به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، نشست هم اندیشی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد با دکتر سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی استان یزد درسالن کنفرانس شورای اسلامی شهر میبد برگزار گردید.

در آغاز این نشست ریاست شورای اسلامی شهر میبد ضمن خیر مقدم به حاضرین،  تاکید نمودند که شهرداری و نظام مهندسی لازم و ملزوم یکدیگر هستند و نظر براین است که همکاری و همیاری سر لوحه قرار گیرد.

مهندس نقوی شهردار میبد در سخنانش به طرح تفضیلی شهرمیبد اشاره و ضرورت   فرهنگ سازی ومسائل و مشکلات تعامل شهروندان با نظام ، عدم اطلاع از خدمات نظام مهندسی . ضرورت آگاهی آنان  تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر در جهت رفع مشکلات مردم را خواستار شد .

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر میبد به ابراز دیدگاه های خود پرداختند از جمله موارد  :  تعرفه نظام مهندسی و مقایسه آن با سایر شهرستانها ، نظارت مهندسین ناظر ساختمانی  ، آسیب شناسی  ریشه تخلفات ساختمانی ، تشکیل کمیسیون بانوان در نظام مهندسی

مهندس صباغ رئیس نظام مهندسی شهرستان میبد ضمن تشکر و قدردانی از شورای اسلامی شهر درخصوص نظارت مضاعف برروی کارکرد مهندسین ناظر اشاره و در خصوص تعرفه  توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه دکتر سالاری رئیس نظام مهندسی استان یزد به ایراد سخن پرداخت و افزود: با توجه به شرایط جامعه، ضرورت نگاه ویژه در حل مشکلات مردم، توجه به گزارش ناظرین توسط کارشناسان شهرداری، قابلیت سازی از طریق آموزش کسب و کار و اخلاق حرفه ای لازم می باشد.

وی وظایف سازمان را، طراحی، نظارت، اجراعنوان نمود و در خصوص انجام کار کارشناسی در ارسال مدارک به کمیسیون ماده 5 تاکید کرد وخواستار تشکیل جلسات هم اندیشی  در این زمینه شد.