رئيس كميسيون فرهنگي شورا

بازديدهاي نوروزي و ارزش ميراث گرانبهاي ميبد

در ايام نوروز هنگامي كه با خيل ميهمانان نوروزي مواجه ميشويم كه از ساختمانهاي خشت و گلي و با صفا و بي آلايشي آن تعريف ميكنند بيشتر به ارزش آنها پي ميبريم...

در ايام نوروز هنگامي كه با خيل ميهمانان نوروزي مواجه ميشويم كه از ساختمانهاي خشت و گلي و با صفا و بي آلايشي آن تعريف ميكنند بيشتر به ارزش آنها پي ميبريم. اگرچه براي دلسوزان و هنرمندان شهر روشن و واضح بود اما به نظر ميرسد مردم ما بايد بيشتر به اين موضوع حساس شوند. ثبت ميبد بعنوان اولين شهر خشت و گل جهان نيز مسئوليت ما را بسيار بيشتر ميكند تا قدر داشته هايمان را خيلي بيشتر بدانيم. براي احياي اين بافت ارزشمند با سه مشكل عمده روبرو هستيم:

مشكل اول: اولين معضل كمبود بودجه است كه گاهي بخاطر ندانستن ارزش اين بافت از طرف برخي مسئولين ذيربط كم لطفي ميشود. اگر مسئولين ذيربط قدر آن را ندانند مشكل ما مضاعف مي گردد زيرا اين موضوع ديدگاه ويژه ميخواهد

مشكل دوم: گاهي تنگ نظري نسبت به برخي اصلاحاتي است كه بايد در بافت هاي فرسوده اتفاق بيافتد، نميگذارد بافت زنده شود. مثلا كوچه يك متري كه ديگر ماشين و موتور داخل آن نميرود و مردم حاضر نيستند در آن زندگي كنند. بنابراين در جاهايي كه حياط خانه ها قابل عقب نشيني است بايد اصلاح صورت گيرد تا عرض كوچه مثلا به 5/2 متر برسد تا ماشين بتواند داخل كوچه شود. خوشبختانه طرح كاملي توسط يك گروه فني در حال تهيه است اميدواريم اين طرح با دلسوزي گروه تهيه شود و با جديت ميراث فرهنگي هرچه سريعتر اجرايي شود تا بتوان بر اساس آن بافت تاريخي را زنده كرد

مشكل سوم و عمده آن خود مردم شهر هستند متاسفانه گروهي از مردم هنوز ارزش اين بافت را نمي دانند كه دارند با دست خود ارزشهاي تاريخي شهر را نابود مي كنند همه دلسوزان ميراث فرهنگي بايد با بياني شيرين مردم را آگاه سازند. شايد يكي از بهترين راهها بازديدهايي است كه چند سال است توسط مدارس از بافت هاي تاريخي شهر صورت مي گيرد اين بازديدها بايد گسترش يابد و مسئولين ميراث فرهنگي بايد با بياني زيبا و جامع درد دلهايشان را به دانش آموزان بگويند. چون دانش آموزان، هم خبر رسانهاي خوبي هستند و هم در آينده نزديك مسئولين شهر خواهند بود. اگر ما بتوانيم مردم شهر را حساس كنيم خودشان اين ميراث را حفظ خواهند كرد بدون اينكه نياز به تزريق پول باشد. خوشبختانه عده ايي از متملكين شهر كه ذوق هنري دارند تا كنون به سبك ميراث فرهنگي ساختمان هايي ساخته اند كه جالب توجه است كه دو نمونه از آنها در خيابان شهيد دستغيب و يك نمونه در خيابان شهيد وحيدي جنب امامزاده خديجه خاتون مي باشد. انشاا... بتوانيم اين ميراث ارزشمند را بخوبي محافظت كنيم

                                                         نائب رئيس و رئيس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر ميبد

                                                                                      اكبر دهستاني

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مصوبات جلسه 1392/01/04

آزاد سازي پلاك هاي ثبتي در مسير خيابان شهيد مبيني

آزاد سازي بخشي از پلاك هاي ثبتي به شماره هاي 2046 و 2047 و 2048 (بخش 22 يزد) واقع در خيابان شهيد مبيني به مبلغ ...

آزاد سازي بخشي از پلاك هاي ثبتي به شماره هاي 2046 و 2047 و 2048 (بخش 22 يزد) واقع در خيابان شهيد مبيني به مبلغ دويست و پنجاه و پنج ميليون (255،000،000) ريال در ازاء خسارت وارده به مالكين مقرر شد انواع خدمات شهرداري به آنها ارائه شود.

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


به مناسبت ايام فاطميه(حضرت فاطمه(س) الگوي كامل براي زنان عالم)

مقاله حجاب و تاثير امر به معروف و نهي از منكر

زنان پيرو حضرت زهراي مرضيه(س) زناني با عفت،باعصمت و با حجاب ميباشند ...

زنان پيرو حضرت زهراي مرضيه(س) زناني با عفت،باعصمت و با حجاب ميباشند

 

ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است               ارزنده ترین  زینت زن حفظ حجاب است

فرمان خدا قول نبی نص کتاب است                       از بهر زنان افضل طاعات حجاب است

****************************

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ذَٰلِكَ أَدْنَىٰ أَنْ يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ  وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا. { آیه 59 سوره احزاب }

ای پیغمبر«گرامی« با زنان ودختران وزنان مومنان بگو که خویشتن را به چادربپوشانند که این کار برای اینکه آنها «به عفت وحریت« شناخته شوند تا ازتعرض وجسارات «هوسرانان«آزارنکشند بسیار بهتراست وخدا «درحق خلق«آمرزنده ومهربان است.

*************************

سوال:

آیا حجاب از ضروریات دین است؟

تمامی علما حجاب را از ضروریات دین می دانند واگر کسی این موضوع را انکار کند وبداند که انکارش به انکار خدا ورسول برميگردد مرتد و مرتده می شود.

تفاوت زن با حجاب و با عفت با زن بی حجاب

فرق زن بدحجاب نسبت به زن با حجاب مثل یک شی کم ارزش در برابر طلا وجواهرات است که مالک به خوبی ازآن نگهداری می کند. چون طلا قیمت دارد و دست هرکسی به آن نمی رسد. چون زن با حجاب محصور است واز هر گزندی مصون ومحفوظ. ولی غیراز آن دور از اخلاق است واز جهت اجتماعی خواهان ندارد و اگر هم باشد کم است. چون اینجانب از جوانان عاقل ودانا سوال کردم که آیا شما ازدواج با این دو طایفه کدام را مایل هستید؟ اقرار کردند با زنان با حجاب و با عفت ازدواج مي کنند.

تاثير عدم اجراي امر به معروف و نهي از منكر

« كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ» {  آيه 110 سوره آل عمران}

(شما بهترين امتى هستيد كه براى اصلاح جوامع انسانى پديدار شده‏ايد ، به كار شايسته فرمان مى‏دهيد و از كار ناپسند بازمى‏داريد)

اي برادران و خواهران عزيز بيائيد ما و شما بي تفاوت به امر به معروف و نهي از منكر نباشيم و اگر حداقل سه نفر اين موضوع را براي كسي كه موازين شرعي را رعايت نمي كند، تذكر دهند تاثير رواني موضوع باعث جلوگيري از ادامه منكرات مي شود.

 اميرالمومنين علي (ع) ميفرمايند: كسي كه ترك امر به معروف و نهي از منكر كند مانند مرده متحركي است كه در جامعه حركت مي كند

پيامبر اكرم (ص) در زمينه عدم اجراي امر به معروف و نهي از منكر  فرمودند: تمام مردم به مثال مسافر كشتي مي مانند كه يك نفر اگر كشتي را سوراخ كند و نسبت به حقوق ديگران بي تفاوت باشد همه مسافران آن كشتي غرق ميشوند بنابراين بلاي گناه فردي دامن گير همه ميشود

قوم 100 هزار نفري شعيب پيغمبر عذابي دردناك شدند كه 40 هزار نفر گنه كار و 60 هزار نفر بي تفاوت. شعيب از خداوند باري تعالي پرسيد: چرا عذاب دامن گير آن 60 هزار نفر شد؟ در جواب آمد« چون آنها امر به معروف و نهي از منكر نكردند»

 

                                                            سخنگوي شورا و عضو كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر ميبد

حاج شيخ حسین ملاحمدی

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نائب رئيس شوراي اسلامي شهر ميبد

عملكرد شوراي اسلامي شهر و شهرداري ميبد و حرف و حديث هاي رايج

اين روزها بدليل نزديك شدن به انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا عده اي از دوستان گله ها و حرف و حديث هايي از شهر و شهرداري و شورا مطرح مي كنند كه به نظر مي رسد يا از كم اطلاعي است يا اينكه ...

اين روزها بدليل نزديك شدن به انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا عده اي از دوستان  گله ها  و حرف و حديث هايي از شهر و شهرداري و شورا مطرح مي كنند كه به نظر مي رسد يا از كم اطلاعي است يا اينكه در ايام انتخابات از ابزار شركت كردن در انتخابات است. چون برخي از اين اقوال جواب كاملا واضحي داشته و برخي به استدلال هاي زيادتر احتياج دارد. .سعي مي كنيم برخي از تغيير و تحولاتي كه طي اين پنج سال رخ داده را ارائه نمائيم. اميدواريم توانسته باشيم حداقل خواسته مردم شهر را برآورده كرده باشيم يادآوري مي نمائيم با تمام حرف هايي كه بيان مي داريم معتقديم هنوز هم ظرفيت شهر بسيار بيش از اينهاست ولي ادعا مي كنيم تغيير و تحولات شهر واقعا چشمگير و براي بسياري از شهر ها الگو بوده است و حال اندكي از خدمات:

1- حدود چهارسال پيش جلسه اي در بيت آيت ا... اعرافي برگزار گرديد كه آقاي فلاح زاده استاندار محترم از وضعيت ظاهري شهر گله كردند و خواستار تغيير و تحول در اين راستا شدند. بعد از دو سال اكثر مسئولين ذيربط استانداري تغيير و تحولات شهر را بسيار عالي دانستند و بارها در جلسات خصوصي و عمومي اعلام كرده اند.

2- وضعيت پياده روها بسيار زشت و زننده بود ولي با همفكري شورا و شهرداري پياده رو ها يكدست و ساماندهي گرديد. در ابتدا موزائيك هاي جالبي كار نشد ولي با پيگيري، موزائيك ها زيباتر و دو رنگ و شكيل فرش گرديد و در بعضي از خيابانهايي كه لازم بود سنگ هاي جدول رنگين كار شد.

3- آب فضاي سبز از آب تصفيه شده استفاده مي شد كه با هزينه اي سنگين و با كمترين خسارت به آسفالت جدا سازي صورت گرفت.

4- پارك بهاران يك پارك معمولي بود ولي با جديت در اجراي پروژ ه هاي عمراني در آن باعث گرديد نگاه ها در استان به اين پارك جلب شود بطوري كه بسياري از اردوهاي دانش آموزي شهرستان هاي استان در پارك بهاران ميبد انجام ميشود و حضور بيش از 1500 اتومبيل در روز سيزدهم نوروز در دو سال گذشته نشانگر شاخص بودن اين پارك است كه البته هنوز هزينه و كار زيادي بايد برروي آن انجام شود.

5- نگاه جدي به پارك هاي محله اي و سامان دهي فضاهاي سبز از جمله اقداماتي بود كه با پشتكار خوبي انجام شد كه مي توان به سه مورد در شهيديه، پارك هاجر يخدان، شهرك شهدا، نشاط شهرك امام، پارك محله ده آباد، پارك بيداري اسلامي بين مهرجرد و ده آباد، پارك خانقاء، پارك شهرك شهدا و ... اشاره كرد و پاركهاي ديگري كه در دست طراحي و اجراست.

6- وجود زمين هاي افتاده در جوار خيابان هاي شهر چهره شهر را نازيبا كرده بود كه با حضار كشي آنها، تحول خوبي در زيبايي شهر ايجاد كرد.

7- نامگذاري كوچه ها بطوري كه هم تابلوها جالب، خوانا و يكدست باشد، اجرايي گرديد. البته نظر غالب اين بود كه كليه كو چه هاي جنب خيابان ها به اسم همان خيابان باشد تا كمترين مشغوليت در ذهن مردم ايجاد كند. مثلا كوچه هاي خيابان شهيد رجايي به نام شهيد رجايي 1 و 2 و ... شماره گذاري شود در نتيجه مردم با 30 اسم در نام گذاري مواجه بودند با اسم خيابانها هماهنگ بود كه متاسفانه اين قضيه انجام نشد و انشا ا... در آينده مرتفع خواهد شد

8- تا چند سال پيش هر شهروندي كه وارد شهر مي شد در مسيريابي با مشكل روبرو بود ولي به حمدا... با يك حركت جدي تابلو هايي جالب و استاندارد در شهر نصب گرديد كه بلافاصله شهر هاي ديگر استان هم از ميبد تقليد كردند

9- معضلات باقيمانده از سالهاي قبل در بازگشايي خيابان ها و ميدان ها با پيگيري هاي جدي به سامان رسيد از جمله خيابان 9 دي جنب جهاد كشاورزي، فردوسي جنب بيمارستان، خيابان آيت ا... خامنه اي در شاه جهان آباد با تلاش هاي واقعا طاقت فرسا آزادسازي آن تقريبا تمام است، انتهاي بلوار شهيد مطهري و اتصال به خيابان آزادگان به زيبايي اصلاح شد ميدان آيت ا... حائري سامان دهي شد و اگر اهالي محل همكاري جدي داشتند ميدان دوم آن هم اجرايي شده بود- ميدان حضرت ابوالفضل(ع) مهرجرد آزادسازي و اجرا شد، خيابان شهيد بهشتي حد فاصل رشيد الدين به جعفري نژاد جدول گذاري و آسفالت شد، اصلاح سه راه شهيد اشتري به فجر بيده، تغيير وضعيت سه راه باغ شهر به شهيد اشتري، آزادسازي و اصلاح خيابان سيدالشهدا(ع) خانقاء به باغ شهر، آزادسازي باقيمانده خيابان رسالت و تبديل آن به بلوار، آزاد سازي بخشي از خيابان عشرت آباد، اصلاح سه راه شهيد ميرباقري و آيت الله كاشاني و اصلاحاتي كه قطعا در مقابل چشم مردم است.

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اولين جلسه شوراي اسلامي شهر ميبد در سال 1392 برگزار شد

اولين جلسه شوراي اسلامي شهر ميبد در سال 1392 كه به فرمايش مقام معظم رهبري (مدظله العالي) با نام « سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي» مزين شده است، در تاريخ 1392/01/04 برگزار گرديد

اولين جلسه شوراي اسلامي شهر ميبد در سال 1392 كه به فرمايش مقام معظم رهبري (مدظله العالي) با نام « سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي» مزين شده است، در تاريخ 1392/01/04 برگزار گرديد

جلسه ساعت 16:30 در محل شورا با تلاوت آياتي از كلام الله مجيد شروع شد و سپس حجه الاسلام و المسلمين ملااحمدي ضمن تبريك ايام و اعياد سال جديد خدمت شهروندان محترم و اعضاء محترم شوراي اسلامي شهر ميبد و تمام خدمتگزاران به انقلاب اسلامي، نسبت به گراميداشت سالروز شهادت ام ابيها حضرت زهرا(س) و ايام فاطميه تاكيد كردند. در ادامه ايشان پيرامون نام گذاري سال جديد به نام « سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي » و با اشاره به احاديث و مسائل اخلاقي با محوريت اسلام توضيحاتي را ارائه فرمودند و اشاره كردند خود و همه را جهت كار براي خدا

در ادامه رياست محترم شورا جناب آقاي دكتر زارعي موضوع جلسه تحت عناوين برنامه هاي كلي شورا در سال 1392 خصوصا در چارچوب بودجه سنواتي شهرداري قرائت و نظرات هر كدام از اعضاء پيرامون اين مسئله نظرات خود را مطرح نموده و به بحث و گفتگو نشستند و مقرر شد جلسات آتي با حضور شهردار محترم، راهكارهاي عملياتي كردن برنامه هاي عمراني، خدماتي و ... بررسي شود.

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مجلس شوراي اسلامي:

مصوبات مهم مجلس شورای اسلامی پیرامون شوراها

جزئیات مهمترین مصوبات روز یکشنبه مورخ 27/12/91 مجلس شورای اسلامی در رابطه با اصلاح قانون شوراهاي اسلامي شهر و روستا ...

جزئیات مهمترین مصوبات روز یکشنبه مورخ 27/12/91مجلس شورای اسلامی در رابطه با اصلاح قانون شوراهاي اسلامي شهر و روستا :

اولین مصوبه مجلس پیرامون مباحث اخیر پیش آمده در خصوص یکپارچگی شهر ری و تهران بود که مجلس با الحاق یک تبصره به ماده 12 قانون شوراها مصوب نمود در محدوده شهری تهران که  شامل ری ، شمیرانات می باشد، شورای اسلامی شهر  تشکیل می شود .

همچنین مجلس شورای اسلامی دو تبصره به بند ( ه) ماده ( 26) قانون شوراها  الحاق نمود که بر اساس تبصره یک آن کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند از شرط مدرک تحصیلی معاف خواهند بود همچنین مطابق تبصره دو هیات های اجرایی و نظارت در صورت ضرورت می توانند تاییدیه مدرک تحصیلی ثبت نام کنندگان را اخذ نمایند.

در خصوص مصوبه مجلس پیرامون ماده (80) و تبصره (4) ماده (82) قانون شوراها ، مجلس محترم شورای اسلامی پیشنهادات اصلاحی شورای عالی استانها در خصوص روند اعتراض به مصوبات شوراها و همچنین روند حضور عضو علی البدل به عنوان جایگزین عضو سلب شده  تا حصول نتیجه نهایی در مراجع قضایی را  به تصویب رساند.

همچنین در جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی ،پیشنهاد کاهش تعداد اعضای شوراهای شهر مطرح شد که نمایندگان به این پیشنهاد رای منفی دادند بنابراین در انتخابات آینده به موجب قانون شوراها مصوب 5/5/1382 تعداد اعضای اصلی و علی البدل شورای اسلامی شهرها به  این شرح می باشد:
الف-  شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت ، 5 نفر عضو اصلی و 2 نفر عضو علی البدل
ب – شهرهای از 20 هزار نفر تا 50 هزار نفر جمعیت، 7 نفر عضو اصلی و 3 نفر عضو علی البدل
ج- شهرهای از 50 هزار نفر تا 100 هزار نفر جمعیت ،9 نفر عضو اصلی و 4 نفر عضو علی البدل
د- شهرهای از 100 هزار نفر تا 200 هزار نفر جمعیت ، 11 نفر عضو اصلی و 5 نفر عضو علی البدل
هـ - شهرهای از 200 هزار نفر تا 500 هزار نفر جمعیت، 13 نفر عضو اصلی و 6 نفر عضو علی البدل
و- شهرهای از 500 هزار نفر تا یک میلیون نفر جمعیت ، 15 نفر عضو اصلی و 7 نفر عضو علی البدل
ز- شهرهای بیشتر از  یک میلیون نفر جمعیت تا 2 میلیون نفر جمعیت،21 نفر عضو اصلی و 8 نفر عضو علی البدل
ح- شهرهای از 2 میلیون نفر جمعیت، 25 نفر عضو اصلی و 10 نفر عضو علی البدل
ط- شهر  تهران 31 نفر عضو اصلی و 12 نفر عضو علی البدل.

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نظر نائب رئيس شوراي اسلامي شهر ميبد درباره هوگو چاوز

هوگوچاوز را باید به حق احیاکننده مبارزه قهر آمیز کشورهای آمریکای جنوبی در قرن ۲۱ نامید.

از دهه ۱۹۵۰ که سیمون بولیوار و فیدل کاسترو مبارزه با غرب را به اوج رساندند و در دهه ۸۰ میلادی اورتگا در نیکاراگوا چند سالی آمریکا را به ستوه آوردند.

هوگوچاوز را باید به حق احیاکننده مبارزه قهر آمیز کشورهای آمریکای جنوبی در قرن ۲۱ نامید.

از دهه ۱۹۵۰ که سیمون بولیوار و فیدل کاسترو مبارزه با غرب را به اوج رساندند و در دهه ۸۰ میلادی اورتگا در نیکاراگوا چند سالی آمریکا را به ستوه آوردند.

در دهه ۹۰ سیطره آمریکا مجدداً به صورت تقریب کامل شده بود که ناگهان هوگوچاوز امور ونزوئلا را به دست گرفت و با قطع کردن دست شرکت های آمریکایی ونزوئلا را در مسیر رشد و توسعه قرار داد و با سخنرانی های آتشین خود دیگر کشورهای آمریکای جنوبی را بیدار کرد به طوری که آرام آرام در بولیوی، برزیل، اکوادور و سپس در نیکاراگوا حکومت های ضد آمریکایی روی کار آمدند.

آمریکایی ها برای مهار این روند توطئه های پلیدی را علیه او شروع کردند و در یک برنامه حساب شده چاوز را سرطانی کردند و بالاخره پس از دو سال او را از پای درآوردند تا این حرکت جوشان در آمریکای لاتین از جوشش بایستد.

اما در این مقطع خوب است به چند نمونه از این جنایات سازمان یافته سیا و موساد و دیگر سازمان های جاسوسی غرب اشاره ای داشته باشیم تا همه با هوشیاری بیشتری به حرکات این دشمنان بشریت دقت نظر داشته باشیم.

ژنرال ضیاء الحق در اواخر دهه ۷۰ میلادی با یک کودتای آمریکایی در پاکستان حکومت را در دست گرفت، ولی بعد از انقلاب اسلامی ایران آرام آرام با راهنمایی های ایران و با حرکات استقلال خواهی پاکستان را در مسیر رشد قرار داد و حتی پس از سفر مقام معظم رهبری در سال ۶۷ به پاکستان و نمایان شدن اقتدار نظام اسلامی ایران و هماهنگی دو کشور همسایه، دشمنان با یک حرکت حساب شده ضیاء الدین حق و سفیر آمریکا را در یک بالگرد نظامی با انفجار به قتل رساندند تا آمریکا در معرض اتهام قرار نگیرد.

پاکستان بعد از قتل ضیاء الدین حق دیگر نتوانست آن اقتدار قبل را به دست آورد و به کشوری آشوب زده تبدیل شد.

یاسر عرفات اگر چه به نیرویی در دست غربی ها تبدیل شده بود ولی هنوز شخصیتی موثر بود و آرام آرام به سمت مقاومت جذب می شد که او هم مسموم و به قتل رسید.

دکتر فتحی شقاقی در فرودگاه قبرس مظلومانه  و با برنامه موساد به شهادت رسید.

 بعد از سرنگونی صدام، آیت الله حکیم وحدت را سرلوحه کار عراق قرار داده بود و سازمان سیا متوجه شد در صورت ایجاد وحدت در عراق، آمریکایی ها مجبورند از این کشور خارج شوند و با برنامه ریزی حساب شده سازمان سیا و اجرای وهابیون خشک مغز این شخصیت برجسته دینی عراق را پس از انجام فریضه نماز جمعه به شهارت رساندند.

عبدالعزیز حکیم با درایت کامل، راه عموی شهیدش را ادامه داد و مجدداً گروه های عراقی را در مسیر وحدت هدایت می کرد که او را نیز به اردن دعوت کردند و به وسیله حکومت آمریکایی – اسرائیلی اردن با خوراندن غذایی مسموم به بیماری بدخیم سرطان مبتلا کردند که این شخصیت مسلمان نیز بر اثر همین عارضه پس از مدت کوتاهی به شهادت رسید.

در جمهوری اسلامی ایران، شهیدان رجایی و باهنر را با استفاده از بمب پر قدرتی که از پاریس و به وسیله جاسوس های تربیت شده خود تهیه کرده بودند به شهادت رساندند.

این موارد گوشه ای از هزاران جنایتی است که سازمان های جاسوسی غرب انجام داده اند و حتی باد گفت شهادت احمد شاه مقصود نیز توطئه کاملاً حساب شده سازمان جاسوسی آمریکا بود که به وسیله عوامل وهابی انجام شد تا آمریکا بتواند بعد از تخریب ساختمان های دوقلوی نیویورک، افغانستان را به راحتی اشغال کند.

عوامل سیا در دهه ۸۰ اعلام کردند که طی ۵۰ سال ۱۸۰ کودتا را در سراسر جهان به انجام رسانده اند و بسیاری از افراد را از پیش رو برداشته اند ولی متاسفانه هنوز بسیاری از افراد به اصطلاح روشنفکر غرب را صاحب انسانیت و مجری حقوق بشر می دانند.

حالا قتل هوگو چاوز بهانه ای شد تا تلنگری به جامعه جهانی زده شود تا همه انسان های آزاده جهان با دقت و درایت بیشتر با جنایت کارانی که به خیال خودشان جامعه جهانی را هدایت می کنند برخورد داشته باشند و با وحدت و عقلانیت راه های همکاری و انسجام خود و ملت های همسو را افزایش دهند، وگرنه باز هم جنایت کاران جهانی تسلط خود را بر جهان ادامه می دهند و ما باز هم باید در آتش تفرقه و فقر بسوزیم.

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شصت و پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهر ميبد برگزار شد

در آغاز جلسه پس از قرائت آياتي از كلام ا... مجيد، ضمن قرائت دعاي أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ براي شفاي حجت الاسلام و المسلمين يحیی زاده ...

شصت و پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهر ميبد ديروز ساعت 4 بعد از ظهر در محل شورا با حضور اعضاء شورا برگزار گرديد. در آغاز جلسه پس از قرائت آياتي از كلام ا... مجيد، ضمن قرائت دعاي أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ براي شفاي حجت الاسلام و المسلمين يحیی زاده نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و ارائه گزارش توسط رئيس شورا جناب آقاي دكتر مجيد زارعي از تصميمات و مصوبات مهم در شصت و پنجمين جلسه شوراي عالي استانها، از كليه مسئولين كشوري و استاني به ويژه نماينده ولي فقيه  و ائمه جمعه استان كه در حل و فصل قضيه آب انتقالي از سرشاخه كارون و اتصال مجدد آب شرب مردم استان زحمت كشيدند قدرداني به عمل آمد.

جلسه مصوباتي نيز داشت كه در قسمت مصوبات شورا آمده است

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نماينده شوراي عالي استان يزد و رئيس شوراي اسلامي شهر ميبد

نطق قبل از دستور دكتر مجيد زارعي در شصت و پنجمين اجلاس شوراي عالي استانها

پيشنهادات نماينده استان يزد در شوراي عالي استانها در راستاي حل مشكل آب استان يزد و در خواست اجراي مصوبه هيئت محترم دولت در خصوص تقسيمات كشوري جديد بين سه شهرستان اردكان، صدوق و ميبد

 

متن کامل نطق پیش از دستور جناب آقای دکتر مجید زارعی، نماینده محترم استان یزد در شورای عالی استان‌ها در شصت و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها که صبح روز پنج شنبه 17 اسفندماه 1391 در محل سالن اجلاس سران کشور برگزار شد٬ به شرح زیر است:
بسمه تعالی

قسمت اول
در پی  اتفاقات دو هفته قبل روستاهای شرق استان اصفهان که با تخریب ایستگاه پمپاژ و امکانات و تجهیزات انتقال آب به استان یزد در روز جمعه 14/12/1391 به شهرهای این استان گردید و بالغ بر 30 میلیارد تومان به بیت‌المال خسارت وارد شد.طی چند روز گذشته در راستای حل مشکل ایجاد شده ٬جلسات متعددی در مجلس شورای اسلامی ٬هیات محترم دولت ٬وزارت نیرو و استانداری های اصفهان ٬یزد و  چهارمحال و بختیاری برگزاری گردید و حتی موضع قطع آب به استان یزد به به سمع و نظر مقام معظم رهبری نیز رسید٬لازم می دانم مطالبی را یاد آور و متذکر شوم.
1- از تلاش های بی دریغ مسئولان کشوری و استانی بویِژه نمایندگان محترم ولی فقیه ٬استانداران٬مجمع نمایندگان سه استان و مسئولان و کارشناسان محترم وزارت نیرو که در راستای حل مشکل پیش آمده ٬اقدامات موثر و خداپسندانه ایی انجام داده اند کمال تشکر و قدردانی می نمایم.این عزیزان طی جلسات متعدد٬ تمام همت خویش را در حفظ آرامش در منطقه و زمینه سازی برای بازسازی خط انتقال آب و احقاق حقوق کشاورزان شریف منطقه اصفهان بکار گرفتند و تصمیمات مهمی نیز اتخاذ گردیده است.
2- چنانکه مستحضرید آب انتقالي به یزد به سرچشمه های کارون و تونل های شمارهای یک و دو و تونل چشمه پلنگان تامین می شود و ربطی به آب اولیه زاینده رود که حقابه ای توسط شیخ بهایی برای کشاورزان تعیین شده٬ندارد و استان یزد فقط از 4 درصد آب وارد شده به زاینده رود بهره می برد و 96 درصد باقی مانده به مصرف شركت فولاد ماهان٬ذوب آهن و آب شرب شهرهای نجف آباد ٬اصفهان٬کاشان و شهرها و روستاهای اطراف زاینده رود می رسد و طرح انتقال آب به استان یزد مانند سایر طرح های آب انتقالی مصوبه دولت محترم بوده و بخشی از هزینه های میلیاردی آن توسط مردم استان یزد پرداخت شده است.

3- بی توجهی به مطالبات و خواسته های بحق کشاورزان شرق اصفهان در چند سال اخیر ٬وضعیت نابسامان و حزن انگیزی را برای خانواده های آنان بوجود آورده است.این کشاورزان چند سالی است که از حق بیمه محصولات کشاورزی و خسارات ناشی از خشکسالی محروم شده اند در حالیکه درآمدهای میلیاردی فولاد و ذوب آهن اصفهان به خزانه و شهرداری اصفهان واریز می شود.حتی درخواست کشاورزان در مورد استمهال وام کشاورزی نیز محقق نگردیده و هیچ راه حلی برای دریافت کمک های پایدار و دائمی از جانب مسئولان استان و کشور ارائه نشده است. وضعیت نامنطلوب کشاورزان سخت کوش اصفهانی باعث گردید که تعداد زیادی از آنها برای کشاورزی نیمه کاری به استان فارس یا کهگیلويه و بويراحمد مهاجرت نمایند. که اگر مسئولان استان در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های خود و قرار دادهای مربوط به برداشت آب از بالادست ٬پایین دست و آب انتقالی به خارج از حوزه آبریز زاینده رود ٬تدبیری می اندیشیدند و به اعتراضات و تجمعات چند ساله کشاورزان توجهی می کردند ٬مردم استان یزد به هیج وجه شاهد وقایع تلخ چند هفته گذشته و قطع شاهرگ حیاتی خود نمی شدند.برداشت های بی رويه آب در بالادست رودخانه زاینده رود بدون توجه به کاهش میزان بارندگی حوزه آبخیز آن در سالهای اخیر و کشت های بهاره و پاییزه برنج و استفاده های غیر معقول آب در بخش صنعت فولاد استان اصفهان ٬عامل اصلی در تضیییع حقابه کشاورزان پایین دست حوضه آبریز زاینده رود بوده که خود ناشی از عدم تدبیر مسئولان ذیربط منطقه می باشد.
نمايندگان محترم استان اصفهان؛ مردم استان دارالعباده یزد هیچ گناهی مرتکب نشده اند که باید چوب بی تدبیری و برنامه ریزی نامناسب مسئولان استان اصفهان را بخورند و طی چند روزه گذشته بیشتر وقت خود را صرف توزیع آب توسط تانکر آبرسانی بکنند.بعلاوه اگر  منابع آب زاینده‌رود با توجه به کمبود بارش و خشکسالی اخیر کم شده است و مردم شرق اصفهان از حقابه چند صد ساله خود محروم شده اند٬ کاهش سهم دریافت آب باید برای تمام گروه های دریافت کننده آب از زاینده رود باشد و باید به نسبت سهم برداشت آب٬ کاهش سهم صورت گیرد ٬نه اینکه با توجیه غیر اصولی کشاورزان ٬حادثه تلخ قطع آب به استان یزد رقم بخورد و اگر این اتفاق با مدیریت عاقلانه و تدبیر در حوزه تخصیص آب به تمام گروه های هدف صورت می گرفت صف های طولانی برداشت آب با تانکر در شهرهای استان یزد تشکیل نمی شد.
4- متاسفانه برخی مسئولان استان اصفهان در پاسخگویی به کشاورزان معترض شرق اصفهان که خواهان حقابه تعیین شده توسط شیخ بهایی و دریافت مطالبات خسارت بیمه محصولات کشاورزی و تسهیلات کم بهره بخش کشاورزی٬دامداری٬صنایع وابسته بودند ٬طوری آنها را توجیه نمودند که آب انتقالبی به یزد در گلخانه ها ٬دامداری ها و گاو داری ها به مصرف می رسد. این نوع توجیه باعث خشم کشاورزان گردید و مقدمات اعتراض دسته جمعی ساکنان مناطق ورزنه٬اژیه٬شیان ٬خوراسگان و روستاهای تابعه را فراهم آورد.
در اینجا بنده به کشاورزان سخت کوش شرق اصفهان می گویم که مردم یزد ساکنان شهر قنات ٬قنوت و قناعت هستند و خردمندی و عقل گرایی یزدی ها ٬زبان زد عام وخاص است و به کشاورزان اصفهان اطمینان می دهم که یزدی ها هرگز حاضر نیستند مایه حیات خود را در دامداری و گاوداری و گلخانه‌ها مصرف كنند. مطمئن باشید مردم  فهیم و ولایت مدار یزد با صرفه جویي و مدیریت مناسب آب ٬توقعی بیش از آب شرب ندارند.ما می دانیم شما نیز تقصیری ندارید چون توجیهات غیرکارشناسی برخی مسئولان ناآگاه و عدم اعمال مدیریت واحد و یکپارچه تقسیم آب زاینده رود و عدم پیگیری مطالبات بحق شما در بخش کشاورزی و توزیع عادلانه آب توسط برخی از مسئولان ذیربط باعث دست بردن شما به بیل و کلنگ تراکتور و بیل میکانیکی و تخریب شاهرگ حیاتی استان یزد شده است
مطمئن باشید مردم شریف و حماسه ساز استان یزد به هیچ وجه مقابله به مثل نخواهند کرد٬ چون اعتقاد دارند یزد و اصفهان پاره تن نظام است و باید با اتحاد و یکپارچگی گام موثری در راه توسعه و رفاه حال مردم برداشت.چون اگر این طور بود خوزستانی های خونگرم می گفتند نفت و رفاه مال ماست و خط انتقال به شهرها و استانهای مجاور معنی ندارد، بوشهرهای دلاور می گفتند گاز مال ماست٬ مازندرانی ها و گیلانی ها می گفتند سواحل زیبای خزر و جنگل های سرسبز مال ماست و یزدی ها می گفتند اورانیم و سنگ آهن مال ماست .اطمینان دارم مردم فهیم و قناعت پیشه ی یزد در واکنش به رفتار کشاورزان شرق اصفهان گروکشی نمی کنند و با صبر و خویشتن داری زمینه ی مناسب برای رفع مشکل پیش آمده را فراهم می آورند.
5- مردم شریف استان یزد و کشاورزان اصفهان آگاه هستند که هرگونه اقدام بر خلاف قانون، مصوبات هیئت دولت و قطع نامه ۹ ماده هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در راستای اهداف شبکه‌های بیگانه و سایت‌های مجازی ضد انقلاب و منافقین کوردل بوده و نوعی عمل منافقانه و ضد  انقلابی و امنیتی محسوب می‌شود که پیگرد قانونی دارد از مقامات انتظامی قضایی دو استان انتظار می‌رود مانع هر گونه آشوب و قانون شکنی شوند. و وفق مقررات نظام جمهوری اسلامی اقدام کنند.
از رسانه‌های محلی نیز می خواهم در راستای حل مشکل تیتر بزنند و از هرگونه اظهار نظرهای تفرقه انگیز خودداری نموده و نوشته های آنها با راه حل های اجرایی و منصفانه باشد.
6- در پایان جهت مرتفع شدن مشکلات پیش آمده و از سرگیری انتقال آب شرب به شهرهای استان یزد چند پیشنهاد دارم که امیدوارم مورد عنایت قرار گیرد.
الف) حقابه کشاورزان شرق اصفهان از کل آب حوزه آبریز زاینده رود تخصیص یابد.
ب) اعطای مجوز و تسهیلات بلند مدت و یارانه دار به کشاورزان پایین دست زاینده رود برای حفر تعدادی چاه عمیق.
ج) اعطای مجوز حفر چاه به آن دسته  از واحد های صنعتی اصفهان که از آب زاینده رود استفاده می کنند و کاهش سهمیه آب دریافتی آنان از زاینده رود.
د) ارزیابی دقیق خسارات وارده به حوضچه و خطوط انتقال آب به یزد و پرداخت خسارات وراده به سازمان آب منطقه استان یزد جهت ترمیم سریع خطوط تخریب شده.
و) تعویض مسیر انتقال آب از اصفهان به یزد جهت تحقق وصیت سومین شهید محرات حضرت آیت الله صدوقی
ز) واگذاری مديریت واحد و یکپارچه حوزه آبریز زاینده رود به وزارت محترم نیرو برای تحقق توزیع عادلانه آب
قسمت دوم
اجرای مصوبه شماه 20442 ت 46708  مورخ 18/10/91 ک  هیئت محترم دولت در خصوص تقسیمات کشوری جدید استان یزد که یکی از خواسته های بحق مردم منطقه است و مبنی بر تعادل سرزمینی نسبی بین سه شهرستان اردکان ٬میبد و صدوق می شود که متاسفانه وزارت محترم کشور علی رغم ابلاغ مصوبه توسط معاون اول رییس جمهور بدون هیچ دلیل قانونی ٬نگه داشته و به استانداری یزد ابلاغ نمی نماید. آیا بی تفاوتی وزارت محترم کشور در برهه حساس انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی باعث کاهش حضور مردم منطقه درانتخابات سال 92 کشور نمی شود٬ از وزیر کشور می خواهم در کمترین زمان دستور ابلاغ فوق را به استانداری یزدی صادر نمایند که به نظر می رسد فردا خیلی دیر باشد.
باتشکر

در پایان نطق ایشان مهندس مهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها نیز درباره این تذکر از تمامی نمایندگان شورای عالی استانها خواست تا برای حل مشکلات نگاه ملی داشته باشند .
وی گفت: اگر اتفاقی برای استانی بیفتد باید با نگاه ملی به آن نگاه کرد و تلاش کنیم با همبستگی آن را حل کنیم تمامی استانهاي کشورمان به یکدیگر محتاجند.
رییس شورای عالی استان ها ادامه داد: از نماینده استان اصفهان نیز می‌خواهم تا هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری نشستی مشترک با استان یزد و سایر استان‌ها برای حل مشکل آب برگزار کنند و سعی کنیم این مشکل را که وزارت نیرو نتوانسته است حل کند ما به نوعی حل کنیم.
 چمران درباره پروژه آوردن آب از خلیج فارس به کویر اشاره كرد و گفت: ‌نمی خواهیم دیگران را در این مشکل بکوبیم اما قطعا با همدلی می‌توان مشکل را حل کرد. نمایندگان باید دید ملی داشته باشند. ممکن است در مواردی احساس کنیم چیزی که برای ما اتفاق افتاده خوشایند نیست، اما باید نفع یکدیگر را در نظر بگیریم.اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، مشکلی پیش نمی‌آید و همیشه به یاد داشته باشیم، ما به یکدیگر محتاج هستیم و با همکاری یکدیگر می‌توانیم رشد کنیم.
 چمران افزود: با کشمکش نمی‌توان مشکل را از بین برد چه زیباست که مشکل آب منطقه را که وزارت نیرو و سایر ارگان های نتوانستند حل کند در شورا رفع  شود.

 

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مدير كل دفتر انتخابات وزارت كشور اعلام كرد

26 فروردين 1392 ثبت نام كانديداهاي شوراي اسلامي شهر و روستا آغاز ميشود

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور ظهر امروز در حاشیه دهمین همایش منطقه‌ای آموزشی - توجیهی دست‌اندرکاران و مجریان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرم‌آباد در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تاريخ ثبت نام كانديداهاي شوراي اسلامي شهر و روستا در بيست و ششم فروردين ماه سال آينده، نسبت به تغییرات قانون انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا گفت: عمده ترین تغییرات صورت گرفته در این قانون مربوط به سطح سواد داوطلبان و افزایش تعداد منتخبین است

 

 

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور ظهر امروز در حاشیه دهمین همایش منطقه‌ای آموزشی - توجیهی دست‌اندرکاران و مجریان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرم‌آباد در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تاريخ ثبت نام كانديداهاي شوراي اسلامي شهر و روستا  در بيست و ششم فروردين ماه سال آينده، نسبت به تغییرات قانون انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا گفت: عمده ترین تغییرات صورت گرفته در این قانون مربوط به سطح سواد داوطلبان و افزایش تعداد منتخبین است.

نوری با تاکید بر اینکه سطح سواد داوطلبان در روستاهای ۲۰۰ خانوار به بالا دیپلم تعیین شده است، اظهار داشت: بر اساس قانون جدید سطح سواد داوطلبان در شهرهای تا ۲۰ هزار خانوار فوق دیپلم و شهرهای بالای ۲۰ هزار خانوار لیسانس و یا بالاتر تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز تغییراتی داشته است، ادامه داد: در روستاهای تا ۱۵۰۰ نفر جمعیت، ۳ عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل و در روستاهای بالای ۱۵۰۰ نفر جمعیت، ۵ عضو اصلی و ۳ عضو علی البدل شورای اسلامی روستا تعیین شده است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه در مناطق شهری با ۲۰ هزار نفر جمعیت، ۵ عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل، شهرهای با جمعیت ۵۰ هزار نفر، ۷عضو اصلی و ۳ عضو علی البدل شورای اسلامی شهر تعیین شده است، افزود: در شهرهای با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۹ عضو اصلی و ۴ عضو علی البدل، شهرهای با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر ۱۱ عضو اصلی و ۵ عضو علی البدل، شهرهای با جمعیت ۵۰۰ هزار نفر ۱۳ عضو اصلی و ۶ عضو علی البدل، شهرهای با جمعیت یک میلیون نفر ۱۵ عضو اصلی و ۷ عضو علی البدل، شهرهای با جمعیت ۲ میلیون نفر ۲۱ عضو اصلی و ۸ عضو علی البدل و در شهرهای با جمعیت بیش از ۲ میلیون نفر ۲۵ عضو اصلی و ۱۰ عضو علی البدل شورای اسلامی شهر خواهند داشت.

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

نمایش 731 - 740 از 750 نتیجه
تعداد در هر صفحه 10
از 75