به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در راستای اجرای برنامه چهارشنبه‌های با نشاط، با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی میبد دوره آموزشی «روغن گیری از گیاهان دارویی و دانه‌های روغنی» ۲۹ شهریور از ساعت ۷ تا ۹ صبح در محل پارک بانوان واقع در پارک بهاران برگزار می‌شود.

این دوره آموزشی از سوی دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری با هدف توسعه و ترویج مصرف گیاهان دارویی و ارتقاء سطح علمی افراد در این زمینه و در نتیجه کاهش مصرف داروهای شیمیایی و تأمین سلامت شهروندان در نظر گرفته شده است و لازم به ذکر می‌باشد همراه با اجرای این برنامه، ورزش صبحگاهی بانوان با حضور مربی از اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز اجرا خواهد شد.

خبر دیگر اینکه در دومین جلسه‌ای که جهت اختصاص مکان دائمی به بانوان کارآفرین میبدی با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد با توجه به ارزیابی‌های به عمل آمده پیشنهاد تشکیل شرکت تعاونی کارآفرینان بانوی شهر خورشید مطرح گردید.

در ادامه مقرر شد با خرید سهام ده میلیون ریالی (یک میلیون تومانی )، زمینه ایجاد شرکت تعاونی و به وجود آمدن رونق در مبحث کارآفرینی در شهر میبد فراهم گردد. با تشکیل این شرکت تعاونی، کلیه فعالیت‌های بانوان کارآفرین در زمینه برندسازی، آموزش ایجاد برند، بازاریابی، بسته‌بندی محصولات، آموزش روش‌های مدرن بسته‌بندی، تدارک برنامه‌های کارگاهی و نمایشگاهی و ایجاد محل دائمی برای فعالیت بانوان میبدی پیگیری خواهد شد.

((بهترین همنشین رضایت وخشنودی است))

پانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد رس ساعت 16:30 روز دوشنبه مورخ 27شهریور1396 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید با حضور اعضای شورا و شهردار منتخب و رئیس محترم شرکت تعاونی دهیاری‌ها تشکیل و پیرامون مباحث ذیل تبادل نظر و تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید.

1- با ادامه فعالیت شرکت تعاونی دهیاری‌ها با توجه به نکات زیر مورد توافق قرار گرفت:

الف) مدت زمان قرارداد 3 الی 4 ماه تمدید گردد البته پس از مشورت با فرماندار محترم و تأییدیه در جلسه بعدی.

ب) درصد سهم شهرداری و شرکت تعاونی به صورت سرجمع (لگو بال) تعدیل (کمتر) شود.

ج) درصد نوع خدمات مشخص شده به تفکیک  متغیر مشخص انجام شود.

در پایان این بحث قرار بر این شد که بعد از مشورت با فرماندار محترم و تأییدیه در جلسه بعدی مصوب گردد.

2- در مورد موضوع روشنایی و ادامه پروژه از دانشگاه آزاد اسلامی تا پل خورشید.

با کلیات موضوع موافقت شد و در صورت ارائه درخواست از طرف شهرداری با صرفه اقتصادی و توجه به نکته نگهداری بعد از اتمام کار، این مهم رسمی و قانونی خواهد شد.

3- نامه شماره 6036 / 2796 / ص مورخ 14شهریور96 شهرداری در مورد تمدید قرارداد سرکار خانم حمیده زارع مهرجردی به پیوست نامه شماره 9123 مورخ 2شهریور96 نامبرده در جلسه قرائت و به شرط ساز وکار قانونی و پیگیری آن با مسئولیت شهرداری، مصوب گردید به مدت یکسال تمدید گردد (تا پایان 31شهریور1397) و به صورت قراردادی در شهرداری میبد مشغول به کار باشند (البته قابل ذکر است که در چارچوب سازمان فاوای شهرداری باشد)

برای تمدید سال آینده در صورت نیاز شهرداری درخواست تمدید با پیوست شرح وظایف بومی شده و هماهنگ با توانایی شحض ارائه گردد.

جلسه رأس ساعت 19:20 با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضاآقایی  2-مجید زارعی  3-انسیه فلاح   4–محمدرضا هدایی  5-حسینعلی فلاح  6-صفرعلی دهقانی

رونوشت برابر اصل است.

چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد رأس ساعت 17 روز چهارشنبه مورخ 22شهریور1396 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید تشکیل و تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید.

1- تهیه فرم ویژه نیازمندی‌های هیأت‌های مذهبی و ارائه به شهرداری جهت رفع این نیازمندی‌ها قبل از فرارسیدن ماه محرم.

قابل ذکر است که جناب آقای آزادمنش با تدوین فرمی که حاوی مشخصات کامل نیازمندی‌های هیأت‌ها می‌باشد و پیشنهادات مدعوین حاضر در جلسه هیأت‌های مذهبی به شهرداری ابلاغ نمودند از جمله این پیشنهادات:

الف) در حد امکان از وسایل نقلیه شخصی جهت ایاب و ذهاب استفاده نشود.

ب) از اسب به دلیل وجود جمعیت زیاد و احتمال خطر استفاده نگردد.

ج) نصب سرعت‌گیر در مسیر بلوار شهدای فیروزآباد از میدان جانباز به میدان امام حسین(ع).

د) موکب‌ها بعد از 13 محرم جمع شود و در اربعین مجدداً بازگشایی شود.

ه) فضاسازی معابر شهری.

و) ماه محرم وهفته دفاع مقدس که همزمان شده است لذا در فضاسازی مد نظر باشد.

ز) مقدمات استفاده از تانکرهای آب برای آبگیری دیگ‌های طبخ آش حسین(ع) فراهم شود.

2- در ادامه جلسه آقای زارعی تحت عنوان نطق پیش از دستور، مسائل مربوط به آسفالت محلات شهر، زیرسازی معابر، ساماندهی معابر واحدهای مسکونی حریم شهر و لزوم زمان‌بندی ساماندهی معابر آن، وضعیت کارخانه آسفالت شهرداری وکیفیت وکمیت آسفالت تولیدی، استانداردسازی کارخانه آسفالت، مناقصه آسفالت شهرداری، وضعیت فعلی معابر سطح شهر و ضرورت تهیه نقشه وضع موجود معابر و ... را مطرح کردند و در ادامه جلسه هر یک از اعضا در ارتباط با مسائل مطروحه نظرات خود را اعلام نمودند.

3- بیان مسائل مربوط به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی توسط آقای آزادمنش به این مفهوم که فعالیت‌های فرهنگی که اخیراً در سطح شهر به صورت خیّری و یا بخش خصوصی انجام شده است به خصوص جشن‌های عید غدیر و نحوه تشویق برگزارکنندگان جشن‌ها مطالباتی دارند و شورا طبق تعهد خود باید در این امور فرهنگی به بخش‌های خصوصی در انجام امور فرهنگی کمک کند.

4- درخواست مجوز شماره 6170/2796/ص مورخ 20شهریور96 شهرداری با موضوع اصلاح حد غرب پلاک ثبتی به شماره یک فرعی از 11045 بخش 21 یزد واقع در صحرای دهنو ده‌آباد جهت بررسی کارشناسانه و صدور رأی به کمیسیون عمران ارجاع شد.

جلسه رأس ساعت 20 :19 با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقایی 2-مجید زارعی 3-علیرضا آزادمنش 4-انسیه فلاح  5–محمدرضا هدایی 6-حسینعلی فلاح 7 -صفرعلی دهقانی

رونوشت برابراصل است.

((با مردم آنچنان معاشرت کنیم که اگر بمیریم بر مرگ ما اشک ریزند و اگر زنده بمانیم به ما عشق ورزند.))

سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد مصادف با میلاد با سعادت هفتمین اختر آسمان امامت و ولایت امام موسی کاظم(ع)، با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید به صورت علنی رأس ساعت 6 صبح دوشنبه مورخ 20شهریور1396 و با حضور مدیران و مسئولان رسانه و کلیه اعضا تشکیل و در خصوص مسائل زیر بررسی و بحث و تبادل نظر گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای علیرضا آقائی ریاست محترم شورا گزارش مختصری از نحوه شورای پنجم در زمینه تعیین شهردار ارائه نمودند.

1- بعد از آن به صورت رسمی و کتبی و با حضور هفت نفر از اعضای شورای پنجم رأی‌گیری در مورد انتخاب شهردار از بین دو گزینه 1: محمود اسدزاده فیروزآبادی 2: یحیی علیزاده صورت گرفت و در نهایت با شش رأی موافق و یک رأی مخالف آقای محمود اسدزاده به عنوان شهردار میبد انتخاب شدند و در جلسه با حضور اعضا با تماس تلفنی با آقای اسدزاده ایشان حضور پیدا کردند و بعد از تبریک اعضا به ایشان در ادامه جلسه هر یک از اعضا انتظارات خود را برای شهردار منتخب بیان نمودند و به این اهداف که با رعایت عدالت و انصاف‌محوری طبق فرامین حضرت امیر المومنین(ع) و پرهیز از محله‌گرایی در عدل و حاشیه‌روی و برخورد کریمانه و تکریم ارباب رجوع و پرهیز از هرگونه تصمیم غیرکارشناسی رضایت مردم جلب شود و در عین حال توجه به عموم جامعه و انسان‌مداری را سرلوحه کار خود قرار دهد و به صورت جدی با فساد اداری و رانتی احتمالی که در سیستم و ساختارهای شهرداری و پیمانکاران، بدون هیچگونه اغماض با ابزار شفاف‌سازی و حمایت تمام عیار از شورای شهر میبد برخورد شود و سه اصل عدالت افقی و عمودی در میبد و احترام در عمل و صداقت در عمل اصل و اساس کار شهردار باشد و اینکه میبد را به سمت و سوی یک شهر جهانی سوق دهیم و رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی و ایجاد امنیت و آرامش در خانواده‌ها که از وظایف ذاتی شورا و شهردار است و باید از آموزش در مهد کودک‌ها نهادینه شود.

جلسه رأس ساعت  8:45 با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقایی 2-مجید زارعی 3-علیرضا آزادمنش  4-انسیه فلاح  5-محمدرضا هدایی 6-حسینعلی فلاح   7-صفرعلی دهقانی

رونوشت برابر اصل است.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد در جلسه علنی امروز صبح، با شش رأی موافق محمود اسدزاده را به عنوان شهردار میبد انتخاب نمودند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، مدیریت سازمان حج و زیارت استان یزد از جمله سوابق آقای اسدزاده می‌باشد.

((ناتوانی آفت است و رضایت و خشنودی بهترین همنشین است))

دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت علنی رأس ساعت 17 روز یکشنبه مورخ 19شهریور1396 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید با حضور اکثریت اعضا تشکیل و در خصوص مسائل زیر بررسی و بحث و تبادل نظر گردید.

در ابتدا جلسه جناب آقای هدائی نماینده محترم شورای شهر در شورای ترافیک به بیان چند مصوبه جلسه شورای ترافیک پرداختند که به شرح ذیل می‌باشد.

1- ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مدارس و رعایت امنیت آنان و در صورت ایاب و ذهاب با موتورسیکلت حتما از کلاه ایمنی استفاده گردد.

2- اجرا و پیگیری رفوژ وسط خیابان امام خمینی (ره) از سه راه هفت تیر تا میدان شهرداری.

3- از سه راه آیت و سه راه مسجد جامع رفوژ به اندازه 3  متر اجرا شود تا وسائط نقلیه تخلف ننمایند که در این مورد شورا طبق تصمیمات کارشناسی شده در جلسه شورا بحث و تبادل نظر خواهد گردید.

4- تقاطع معلم به مدرس طبق طرح کارشناسی مصوب و اجرا گردد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضا به بیان مواردی از منشور پیشنهادی جهت انتخاب شهردار پرداختند.

در راستای اجرای تبصره 1 ماده 71  قانون شوراها پس از بحث و بررسی‌های زیاد و دعوت از کاندیداهای پست شهرداری و دعوت از کاندیداها جهت ارائه برنامه‌ها و سیاست‌های اجرائی خود و پس از جلسات متعدد نهایتاً به اتفاق آرا آقای محمود اسدزاده فیروزآبادی به عنوان شهردار میبد انتخاب و معرفی گردید البته این امر به صورت غیر رسمی و شفاهی انجام شد و مقرر گردید که انتخاب با رأی‌گیری کتبی و در جلسه بعدی صورت گیرد.

جلسه رأس ساعت 19:30 با ذکر صلوات به پایان رسید.

جلسه بعدی روز دوشنبه مورخ 20شهریور1396 ساعت 6 صبح با موضوع دعوت از آقای محمود اسدزاده و ارائه منشور ویژه شهردار، شورا و مردم به ایشان، تشکیل خواهد شد.

1-علیرضا آقایی   2-مجید زارعی  3-علیرضا آزادمنش 4-انسیه فلاح  5-محمدرضا هدایی   6-حسینعلی فلاح

رونوشت برابراصل است.

((علم میراث گرانبهایی است و آداب لباس فاخر زینتی است و فکر واندیشه آئینه ای است صاف.))

یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد رأس ساعت7:30 شنبه مورخ 18شهریور1396 مصادف با عید سعید غدیرخم با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید  با حضور اکثریت اعضا تشکیل ودر خصوص مسائل زیر بررسی و بحث و تبادل نظر گردید.

در این جلسه مصوبه‌ای وجود نداشت و تنها به هدف حضور جناب آقای مهندس محمدرضا عظیمی‌نژاد و ارائه برنامه و اهداف خود در راستای تصدی پست شهردار میبد برگزار گردید.

در ابتدای جلسه هریک از اعضا به مدت یک ربع انتظارات خود را در زمینه‌های مختلف مدیریت شهری بیان نمودند و در ادامه جلسه جناب مهندس عظیمی‌نژاد به صورت کامل و جامع به بیان برنامه‌های خود که بسیار ایده‌آل و خوب بود پرداختند.

جلسه آینده روز یکشنبه 19شهریور1396 ساعت 17 الی 19 به صورت علنی برگزار می‌گردد.

جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید.

1- علیرضا آقایی   2- مجید زارعی 3- علیرضا آزادمنش 4- انسیه فلاح  5 – محمدرضا هدایی

 6- حسینعلی فلاح

رونوشت برابراصل است.

((سینه شخص عاقل، صندوق اسرار اوست))

دهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد رأس ساعت16:30 چهارشنبه مورخ 15شهریور1396 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید با حضور اکثریت اعضا تشکیل و در خصوص مسائل زیر بررسی و بحث و تبادل نظر گردید.

1- تعیین شورایارهای محلات توسط هریک از اعضای شورا و معرفی اسامی و مشخصات آنان تا پایان شهریورماه.

2- پیگیری موضوع اورژانس شهرداری و نظارت وکنترل بر عملکرد آن با حضور نماینده‌ای از شورا در جلسات آنان.

3- بحث و مشورت در مورد نحوه انتخاب شهردار فعلی میبد و جدیت در این امر حساس با توجه به کم بودن وقت و دریافت دستور از جناب آقای مهندس شاکری شمسی مبنی بر اینکه شوراهایی که تا کنون به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام ننمودند در اسرع وقت اقدام شایسته و بایسته معمول فرمایند. لذا مصوب گردید که تا پایان روز شنبه این امر مهم صورت پذیرد.

4- مصوب گردید جلسه بعدی شورا روز شنبه 18شهریور1396 به صورت غیر علنی برگزار گردد. این تصمیم به صورت اتفاق آرا صورت گرفت. دستور جلسه بعدی اتخاب شهردار و ساعت برگزاری 16:30 خواهدبود.

جلسه با ذکر صلوات به پایان رسید.

1- علیرضا آقایی   2- مجید زارعی 3- علیرضا آزادمنش 4- انسیه فلاح  5 – محمدرضا هدایی

 6- صفرعلی دهقانی

رونوشت برابراصل است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در آستانه فرارسیدن ماه محرم، جلسه هماهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر با مسئولین هیئت‌های عزاداری سطح شهر میبد برگزار خواهد شد.

این جلسه به منظور هماهنگی در اجرای برنامه‌های ویژه ماه محرم، نحوه اطلاع‌رسانی مراسم به صورت مطلوب و اعلام نیاز هیئت‌های مذهبی در خصوص امور مربوط به شهرداری و نیز آماده‌سازی مسیرهای دسترسی به حسینیه‌ها و تکایا در روز جمعه مورخ 17شهریور سال جاری از ساعت 17 الی 19 در محل رضویه فیروزآباد واقع در خیابان هفت تیر تشکیل می‌گردد.

((پیش از کار بیاندیش تا به سبب کاری که می‌کنی سرزنش نشوی.))

نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق‌العاده رأس ساعت16:30 دوشنبه مورخ 13شهریور1396 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید با حضور اکثریت اعضا تشکیل و در خصوص مسائل زیر بررسی و بحث و تبادل نظر گردید.

1- نظرخواهی از اعضای شورا جهت تعیین وضعیت کشتارگاه در مورد ثبت قرارداد با شرکت خصوصی و طرف قرارداد آقای احمدی.

مصوب گردید که شهرداری رأساً عهده‌دار تکمیل ساختمان پیش‌سرد کشتارگاه نشود و بعد از اتمام پروژه، کشتارگاه به مزایده عمومی یا محدود گذاشته شود و در نهایت از این طریق به شرکت خصوصی واگذار گردد و این تعهد به صورت یکساله باشد و بعد از اتمام مهلت مجدداً به مزایده گذاشته شود.

2- مصوب گردید نسبت به آسفالت مسیرهای:

الف: از خیابان امام رضا(ع) تا مسجد امام حسین(ع) موسی‌آباد.

 ب: از حسینیه امام سجاد(ع) تا شهرک امام علی(ع) با صدور مجوز از شهرداری اقدامات لازم صورت گیرد.

ج: ادامه آسفالت کوچه‌های دوطرف بلوار کاشف‌آباد به طور کلی توسط شهرداری انجام شود.

3- در مورد قرارداد رفت و روب که پایان مهلت آن تا تاریخ 6شهریور1396 بوده است و نهایتاً جلسه‌ای برگزار شد که دو تن از شرکت‌های خصوصی که با اختلاف 96میلیون تومان شرکت سامانده کویر در این مزایده کمترین قیمت داده بودند آن هم با امکانات پیشرفته و به‌روز، ولی به دلیل رعایت نکرن بعضی موارد و قوانین و ناقص بودن مدارک در هنگام باز کردن پاکت‌ها مزایده قرارداد رفت و روب به نفع شرکت وحدت گستر با مدیریت آقای آیت خاتمه یافته است و در این مورد به نظر شهرداری احترام گذاشته شد و از شهردار تقاضا می‌گردد موارد مربوط و مدنظر شورا در این امر مهم تأمین و پیگیری نماید و شهرداری طبق مقررات اقدام نموده و جوابگوی شرکت سامانده کویر باشد.

4- مقرر گردید که جمعه 17شهریور1396 از ساعت 17 الی 19 جهت هماهنگی در اجرای برنامه‌های ویژه دهه محرم و اعلام نیاز هیئت‌های مذهبی در خصوص امر مربوط به شهرداری جلسه‌ای در محل رضویه میبد واقع در خیابان هفت تیر برگزار گردد.

جلسه ساعت 19:45 با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقایی   2-مجید زارعی  3-علیرضا آزادمنش  4-انسیه فلاح    5-حسینعلی فلاح   6-صفرعلی دهقانی

رونوشت برابراصل است.