بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 16 یکشنبه مورخ 16مهرماه96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور کلیه اعضای شورا و شهردار منتخب تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

1- مقرر گردید که از پتانسیل خوبی که در نیروهای واحد خبری دانشگاه خبری میبد و دیگر واحدها جهت همکاری با شورا و شهرداری وجود دارد استفاده گردد.

2- مقرر گردید شهردار منتخب پس از شروع به کار به صورت رسمی در رابطه با طرح‌های مختلف شهرداری اعم از عمرانی، فرهنگی، فضای سبز و ... از مراکز آموزش عالی شهرستان استفاده نماید.

3- مقرر گردید که به افراد شرکت‌کننده در جشنواره پخت غذا در دبیرستان (هنرستان) شهید بابائی تا سقف مبلغ پنج میلیون ریال بودجه فرهنگی شهرداری هدایا به نفرات برتر پرداخت گردد.

4- در ارتباط با مشکلات طرح تفصیلی شهر میبد و جلسات تشکیل شده در استانداری و با توجه به مراجعات مکرر و اعتراض مردم میبد و عملکرد کمیسیون ماده 5 و عدم پاسخگویی به شهروندان محترم، به نماینده محترم و فرماندار محترم پیشنهاد می‌گردد با رهنمون‌های امام جمعه معزز شهرستان، به موضوع بسیار مهم طرح تفصیلی ورود نمایند تا همگام با اعضای شورا، مشکلات عدیده مردم که احتمالاً به بحران اجتماعی تبدیل خواهد شد مرتفع گردد.

جلسه با ذکر صلوات رأس ساعت 18:30 به پایان رسید.

 1-علیرضا آقائی 2-علیرضاآزادمنش 3-انسیه فلاح 4–حسینعلی فلاح 5-صفرعلی دهقانی 6-محمدرضا هدایی 7-مجید زارعی

رونوشت برابراصل است.

امام علی(ع): «کسی را که صبر و شکیبایی او را نجات ندهد، بی‌تابی و بی‌صبری موجب هلاکت او می‌گردد.»

بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 6صبح روز پنجشنبه مورخ 13مهرماه96 با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و با حضور کلیه اعضای شورا و شهردار منتخب تشکیل و مسائل ذیل مطرح و مصوب گردید.

1-درخواست مجوز شهرداری به شماره 6321 /2796/ ص مورخ 22 /6/ 1396 مبنی بر خرید قیر به مبلغ یک میلیارد 993میلیون و 345هزار و ششصد ریال جهت آسفالت مطرح و مورد تصویب قرار گرفت. در ضمن هزینه مربوطه از محل روکش و آسفالت خیابان‌ها (ردیف552330010009) تأمین خواهد شد.

2-درخواست مجوز شهرداری به شماره 6899 /2796/ ص مورخ 11 /7/ 1396 مبنی بر پرداخت هزینه برگزاری مراسم تاسوعای حسینی در جلسه مطرح و مقرر گردید با ارائه فاکتورهای مربوطه شهرداری نسبت به پرداخت حداکثر مبلغ 30میلیون ریال اقدام نماید. در ضمن هزینه مربوط از محل فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی شهروندان (ردیف551202050017) پرداخت خواهد شد.

3- درخواست مجوز شهرداری به شماره 6610 /2796/ ص مورخ 1 /7/ 1396 مبنی بر مساعدت به آقای حاجی عابدی در خصوص هزینه درمان نامبرده مطرح و با پرداخت مبلغ 7میلیون ریال موافقت گردید. در ضمن هزینه مربوط از محل کمک‌ها و اعانات به شهروندان (ردیف551204170003) پرداخت خواهد شد.

4-درخواست مجوز شهرداری به شماره 6215 /2796/ ص مورخ 21 /6/ 1396 در خصوص پرداخت مبلغ 20میلیون ریال به عنوان هزینه تهیه فیلم و عکس مطرح و مقرر گردید مستندات مربوطه به شورا ارسال و در جلسات آتی تصمیم‌گیری گردد.

5-درخواست مجوز شهرداری به شماره 6850 /2796/ ص مورخ 10 /7/ 1396 مبنی بر اصلاح حد پلاک 1فرعی11045 بخش 21 یزد مطرح و مورد تصویب قرار گرفت و مصوب شد مبلغ 22میلیون ریال از مالک دریافت شود.

جلسه با ذکر صلوات رأس ساعت 8 صبح به پایان رسید.

 1-علیرضا آقائی  2-علیرضا آزادمنش 3-انسیه فلاح  4–حسینعلی فلاح  5-صفرعلی دهقانی  6-محمدرضاهدایی  7-مجید زارعی

رونوشت برابراصل است.

«عشق به حسین معنی زندگی است و گریه بر حسین کمال سازندگی است.»

بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 16 روز سه شنبه مورخ 11 /7/ 96  با تلاوت آیاتی چند ازکلام‌الله مجید و با حضور کلیه اعضای شورا و شهردار منتخب تشکیل و در خصوص مسائل ذیل بحث و تبادل نظر گردید.

1-مصوب گردید که جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان میبد مبلغ 15میلیون ریال از محل اعتبارات شورا به گروه مردمی (خوانش کتاب) مساعدت نماید.

2- پاسخ به نامه‌های ارسالی از فرمانداری.

الف: نامه شماره 6733 مورخ 5 /7/ 1396 در خصوص اعتراض به بند 3 صورتجلسه مورخ 27 /6/ 1396 شورا در جلسه قرائت و باتوجه به ماده 71 قانون شوراها و ماده 82 اصلاحی مکرر 3 (95 فعلی) اعتراض فرمانداری مورد قبول واقع و بند3  مصوبه مذکور کان‌لم یکن تلقی می‌گردد.

ب: نامه فرمانداری به شماره 6728 مورخ 4 /7/ 1396 در خصوص بند 1 صورتجلسه مورخ 20 /6/ 1396 شورا در جلسه قرائت ضمن پذیرش نظر فرمانداری مقرر شد مراحل قانونی و لازم برای صدور ابلاغ شهردار محترم توسط شورا پیگیری گردد.

ج: نامه فرمانداری به شماره 6397 مورخ 27 /6/ 1396 در خصوص اعتراض به بندهای 1 و 2 و 8 مصوبه مورخ 11 /6/ 1396 شورا در جلسه قرائت و به شرح زیر پاسخگویی گردید.

-درخصوص بند1 مصوب مذکور با توجه به ابهام در مصوبه و عدم وجود ردیف اعتباری، اعتراض فرمانداری محترم مورد پذیرش قرار گرفت و مصوبه لغو گردید.

-در خصوص بند 2 مصوبه مذکور ضمن پذیرش اعتراض فرمانداری محترم، مقرر گردید تعیین بازرس ویژه عملیات زیرسازی و آسفالت معابر توسط شهرداری انجام و مراحل قانونی آن عملیاتی گردد.

3- مصوب گردید که طی جلسه‌ای با ریاست محترم آموزش و پرورش میبد جهت استفاده مشارکتی از فضاهای آموزشی مذاکره و تعاملاتی در این زمینه صورت گیرد.

4- مصوب گردید که مبلغ 14میلیون و 950هزار ریال از محل اعتبارات شورا جهت پرداخت بخشی از هزینه‌های جشن بزرگ ترنم غدیر که در امامزاده سید صدرالدین قنبر برگزار گردیده مساعدت لازم به عمل آید و این مبلغ مذکور در وجه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی میبد پرداخت شود.

جلسه رأس ساعت 19 به پایان رسید.

 1-علیرضا آقائی 2-علیرضا آزادمنش  3-انسیه فلاح  4– حسینعلی فلاح  5-  صفرعلی دهقانی  6-محمدرضا هدایی 7-مجید زارعی

رونوشت برابراصل است.

«قیامت بی‌حسین غوغا ندارد                               شفاعت بی‌حسین معنا ندارد

حسینی باش که در محشر نگویند                       چرا پرونده‌ات امضا ندارد»

بیستمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 7 صبح روز جمعه مورخ 7 /7/ 96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و حضور اکثریت اعضای شورا و مسئولین محترم واحد درآمد و امور مالی شهرداری تشکیل گردید.

1-در این جلسه آقای فاتحی گزارش مبسوطی از درآمدهای شهرداری در سال 1396 از محل ردیف‌های مختلف و مقایسه آن با سال 1395 جهت استحضار اعضا ارائه نمود که متأسفانه به جز درآمد ارزش افزوده که نسبت به سال قبل افزایش داشت بقیه موارد بین 30 الی 70 درصد کاهش درآمد داشته است که این موضوع می‌تواند شهرداری را در تأمین هزینه‌های خود برای شش ماهه دوم سالجاری با مشکل جدی مواجه نماید.

2- مقرر گردید به منظور محقق شدن پیش‌بینی ردیف‌های مختلف بودجه در سالجاری، جلسات کمیسیون بودجه با حضور مسئول محترم واحد درآمد شهرداری وکارشناسان ذیربط ساعت 13 روزهای پنج‌شنبه هر هفته در محل شورا تشکیل گردد.

3- با توجه به بدهی نظام مهندسی به شهرداری و عدم پرداخت آن تاکنون، مقرر گردید که از مسئول محترم نظام مهندسی در یکی از جلسات کمیسیون برنامه و بودجه دعوت به عمل آید.

4- اعضای شورا در ساعت 10:30 از مرکز آتشنشانی واقع در خیابان امام خمینی(ره) بازدید به عمل آوردند.

 1-مجید زارعی 2-علیرضا آزادمنش 3-انسیه فلاح  4-حسینعلی فلاح  5- صفرعلی دهقانی

رونوشت برابر اصل است.

نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد رأس ساعت 6 صبح روز پنج‌شنبه مورخ 6مهرماه96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و حضور کلیه اعضای شورا تشکیل و پیرامون مباحث ذیل تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ گردید.

1-نامه شماره 1056 /2796/ ص مورخ 6 /2/ 1396 شهرداری در خصوص طرح خیابان 24متری اتصال میدان مادر به عدالت در جلسه شورا مطرح و پس از بحث و بررسی، ضرورت احداث خیابان مذکور مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد در اسرع وقت از جانب شهرداری در کمیسیون ماده 5 پیگیری لازم به عمل آید.

2- نامه شماره 34947  مورخ 29 /6/ 1396 اداره کل دفتراموربانوان وخانواده استانداری یزد  مبنی برتشکیل کمیسیون بانوان در جلسه قرائت و سرکار خانم انسیه فلاح به عنوان رئیس کمیسیون و سرکار خانم طاهره امامی‌راد به عنوان نائب‌رئیس کمیسیون مذکور انتخاب و معرفی گردیدند.

3- درخواست جمعی از جوانان میبد مبنی بر تعیین تکلیف زمین‌های واگذار شده در مسیر بیده به حسن‌آباد در جلسه مطرح و مقرر گردید  شهرداری نسبت به عرض 25 متر در مورد انتخاب مهندس مشاور در زمینه تهیه طرح، سیر مراحل قانونی را دنبال نماید.

جلسه رأس ساعت  10 صبح  با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقایی میبدی  2-محمدرضا هدایی 3-مجید زارعی 4-علیرضا آزادمنش  5-انسیه فلاح  6–حسینعلی فلاح  7-صفرعلی دهقانی

رونوشت برابر اصل است.

«پرسیدم از هلال ماه چرا قامتت خم است   آهی کشید وگفت که ماه محرم است   ماه عزای اشرف اولاد آدم است»

هیجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد رأس ساعت 16 روز دوشنبه مورخ 3مهرماه96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور اکثریت اعضای شورا تشکیل و پیرامون مباحث مختلف و بررسی نامه‌های وارده و مصوبات کمیسیون‌های شورا تبادل نظر شد و تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید.

1-پیگیری و بررسی فعالیت کشتارگاه با مسئولیت شهرداری میبد و تکمیل پروژه با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی کامل و جلوگیری از تعطیلی پروژه کشتارگاه توسط اداره دامپزشکی.

2-نظارت و کنترل دقیق و جدی بر عملکرد شهرداری و منابع مالی و بودجه شهرداری و اجرای برنامه‌های ویژه مدیریت شهری بر مبنای قانون و مقررات و ایده‌های عدالت محور باشد.

3-در رابطه با دستور مجوز شماره 4762 مورخ 12مرداد96 مبنی بر پرداخت هزینه برگزاری برنامه‌های دهه کرامت و جشن دختران به مبلغ پنجاه میلیون ریال در جلسه شورا بررسی و با پرداخت آن مخالفت گردید.

4-در رابطه با درخواست‌های رسیده مبنی بر حمایت‌های مالی شورا به تیم‌های ورزشی شهرستان به شرح زیر:

الف) با توجه به نامه‌های شماره 963 مورخ 26شهریور96، مبلغ پانزده میلیون ریال جهت احیای تیم فرهنگی ورزشی فوتبال وحدت میبد،

ب) نامه شماره 972 مورخ 26شهریور96 جهت تشکیل تیم فوتبال به نام شهید سید ابوالفضل حسینی‌زاده و مساعدت مالی شورا در زمینه تشکیل آن.

ج) حمایت مالی  از باشگاه فرهنگی ورزشی پوریا.

  مصوب گردید که با همکاری جناب آقای دکتر کمال دهقانی نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و با تعامل و هماهنگی اداره کار، مساعدت‌های لازم به عمل آید و با توجه به اینکه از محل مالیات واحدهای صنعتی مبلغ 2% اجازه دارند که در زمینه فعالیت‌های ورزشی کمک و مساعدت مالی نمایند لذا با توجه به این قانون، شورا به تیم‌های ورزشی در زمینه‌های مختلف مساعدت مالی خود را اعلام می‌دارد.

5-مجوز پرداخت مبلغ دویست میلیون ریال جهت اتمام پروژه باشگاه زورخانه‌ای محلی بیده شهرستان بر اساس نامه شماره 158 مورخ 30تیرماه96 مقرر گردید که جهت بررسی و پیگیری کارشناسانه به کمیسیون عمران ارجاع داده شود تا بررسی‌های لازم به عمل آید.

6-موضوع نیاز به راه دسترسی جهت احداث پارکینگ در ضلع جنوب شرقی پارک مهدیه و جنوب مجتمع اداری و تجاری شارستان، لوله‌گذاری کوچه شاهد56 بعد از میدان بعثت شهیدیه، ضرورت ساماندهی پل‌های هوایی عابر پیاده (با توجه به نامه شماره 34345 مورخ 26شهریورماه96 مدیرکل محترم دفترفنی، امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری یزد به منظور مکانیزه نمودن پل‌های هوایی) به کمیسیون عمران جهت بررسی و پیگیری ارجاع داده شد.

7-مصوب گردید که شورا حمایت مالی به درخواست مجوزهایی که در موضوعات مختلف از طرف شهرداری به شورا ارسال  می‌گردد انجام دهد. همچنین مقرر شد شهرداری  موارد زیر را پرداخت نماید.

الف) کمک به همایش پیاده‌روی خانوادگی از مسجد شاه‌جهان‌آباد به شهرک بهمن‌آباد جهت تهیه جوایز و هدایا طی جشن ترنم غدیر به مبلغ پنج میلیون ریال.

ب) مساعدت به مبلغ دوازده میلیون و پانصد هزار ریال جهت هزینه جشن اشراق ولایت.

ج) مساعدت به مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار ریال به مجریان جشن پارک غدیر حسن‌آباد.

جلسه رأس ساعت  18:30 ذکر صلوات به پایان رسید.

1-محمدرضا هدایی  2-مجید زارعی 3-علیرضا آزادمنش 4-انسیه فلاح 5–حسینعلی فلاح 6-صفرعلی دهقانی

رونوشت برابراصل است.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد طی پیامی،  ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه پایداری، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در متن این پیام آمده است:

«

بسمه تعالی

آغاز هفته دفاع مقدس در سال جاری با آغاز سال تحصیلی و آغاز ماه محرم مصادف شده و یاد و خاطره دوران دفاع مقدس با بهار دانش و همچنین بهار ایثارگری عاشورائیان هم‌قرین شده است و این یعنی اینکه امسال خزان ایران زمین سه بهار را بدرقه می‌کند و چه زیباست پاییزی که رمز پیروزی و اقتدار ایران زمین را مشق می‌نماید.

شورای اسلامی شهر میبد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه پایداری، هفته دفاع مقدس را به رهروان عاشورائی انقلاب اسلامی و همه ملت سر افراز ایران تبریک عرض نموده و اقتدار و شکوه روز افزون ایرانیان را از حضرت حق مسئلت می‌نماید.

سر افراز و پایدار باشید

31 شهریور 1396

»

هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد  رأس ساعت 8 صبح روز پنج‌شنبه مورخ 30شهریور1396 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و حضور اعضای شورا تشکیل و مطالب زیر مطرح گردید.

1-پیرامون موضوعات مطرح شده در جلسه استانی ویژه طرح تفصیلی بحث و تبادل نظر اتخاذ گردید با بیان شروطی از قبیل:

الف) ایجاد شهرک جدید جهت ساخت و ساز برای جوانان در ازای باغات در محلات مختلف شهر.

ب) فعال نمودن کمیسیون ماده 5 ویژه میبد با توجه به شرایط خاص آن بعد از امضاء و تصویب طرح تفصیلی.

ج) حقوق مکتسبه ویژه ساخت وسازهایی که شده جهت شهروندان محترم در نظر گرفته شود.

د) محدوده شهری میبد طبق مصوبه شماره 204442ت 46708ک  18دی1391 وزارت کشور تعیین و تصویب گردد.

2- جناب آقای دکتر صفرعلی دهقانی به عنوان نماینده شورا در کمیسیون تجدید نظر اداره امور مالیاتی شهرستان انتخاب و معرفی گردید.

جلسه رأس ساعت 10 صبح  با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضاآقایی 2-مجید زارعی 3-علیرضا آزادمنش 4-انسیه فلاح 5–محمدرضا هدایی 6- حسینعلی فلاح 7-صفرعلی دهقانی

رونوشت برابراصل است.

((عدالت و قدرت  باید در کنار یکدیگر باشند تا هر چیزی که عادلانه است قدرتمند باشد و هر چیزی که قدرتمند است عادلانه باشد))

شانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد رأس ساعت 6 صبح روز چهارشنبه مورخ 29شهریور1396 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و حضور اعضای شورا تشکیل و پیرامون مباحث ذیل تبادل نظر و تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید.

1- پیشنهاد گردید شورا در مورد طرح تفصیلی شهر میبد و جلسه مربوط به آن در استان  شرکت نماید و از حریم مرزی میبد دفاع شود و تا حد امکان سعی شود که باغات به شکل موجود حفظ گردد وتغییری صورت نگیرد و در صورت اضطرار طبق قانون باغات از 10% تراکم باغات قابل ساخت است (حداکثر 150 متر و در دو طبقه)

2- با حضور آقای مهندس برزگری نماینده محترم امام جمعه شهرستان با اصول و کلیات اجرای طرح و بهینه‌سازی محدوده پل زیرگذر معلم شهر میبد موافقت شد و مقرر شد که طبق شورای ترافیک شهری و دفتر فنی و به صورت قانونی آن به صورت جدی و البته با طرح کارشناسی شده پیگیری شود.

3- در مورد میدان خیابان آیت‌الله خامنه‌ای تصمیم گرفته شد که طرح‌های پیشنهادی به دفتر فنی ارسال و بهترین و کم‌هزینه‌ترین طرح اجرا گردد و هرگونه خسارتی به شخص شاکی وارد شده است غرامت آن پرداخت گردد.

4- جناب آقای دکتر صفرعلی دهقانی و آقای محمدرضا هدایی به ترتیب به عنوان نمایندگان شورا در کمیسیون‌های  بدوی و تجدید نظر ادعای کفالت مشمولین بخش وظیفه عمومی میبد انتخاب و معرفی گردیدند.

5- جناب آقای مهندس حسینعلی فلاح به عنوان نماینده شورا در کمیسیون اداره امور مالیاتی شهرستان انتخاب و معرفی گردید.

جلسه رأس ساعت 9 صبح  با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضاآقایی2-مجیدزارعی3-علیرضا آزادمنش4-انسیه فلاح5–محمدرضاهدایی 6- حسینعلی فلاح7- صفرعلی دهقانی

رونوشت برابراصل است.