به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، طبق مصوبه اولین جلسه این شورا در دوره پنجم، مجید بهارستانی شهردار فعلی میبد تا زمان صدور حکم شهردار جدید به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این مصوبه با هفت رأی مثبت به تصویب رسید.

اولین جلسه شورای اسلامی شهر میبد (دوره پنجم) روز چهارشنبه مورخ 1شهریور96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌ا... مجید و با حضور کلیه اعضا تشکیل و مطالب زیر مورد بررسی قرار گرفت.

1- با توجه به جلسه‌ای که در فرمانداری جهت اجرای تحلیف تشکیل گردید طی آن جلسه رئیس شورا جناب آقای شیخ علیرضا آقایی میبدی، نائب‌رئیس آقای محمدرضا هدائی، آقای صفرعلی دهقانی شورکی به سمت خزانه‌دار شورا، آقای حسینعلی فلاح به عنوان سخنگو و خانم انسیه فلاح یخدانی منشی شورا انتخاب گردیدند و آقای مجیدزارعی و آقای علیرضا آزادمنش به عنوان عضو شورا انتخاب شدند. بعد از پایان جلسه با شرکت در نماز جماعت و بعد از آن در گلزار شهدای فیروزآباد وآرامگاه حاج‌آقا یحیی‌زاده نماینده اسبق شهرستان میبد تجدید میثاق گردید و بعد از آن کلیه اعضای شورا از آرامگاه شهدای شهیدیه و حاج آقا اعرافی تجدید میثاق کردند و در ادامه برنامه اعضاء وارد ساختمان شورا شدند.

2- در مورد تعیین سرپرست جهت تصدی پست شهردار تا زمان قطعی شدن شهردار میبد و تا صدور حکم شهردار به طور قطع به شرح ذیل مصوب گردید:

با توجه به نامه شماره 29216 مورخ 29مردادماه1396 استانداری یزد و با در نظر گرفتن بند ((ب)) نحوه انتخاب  سرپرست یا شهردار مقرر گردید طبق بند ((ب)) شهردار فعلی تا زمان صدور حکم انتخاب شهردار جدید به فعالیت خود ادمه دهد که این مصوبه با هفت رأی مثبت به تصویب رسید.

3- با توجه به اینکه در 20 جلسه قبل منتخبین پنجم  شورا در خصوص انتخاب شهردار بحث و تبادل نظر گردیده بود و در نهایت 11 نفر از کاندیداهای شهردار، برنامه‌های خود را به منتخبین ارائه داده بودند مقرر گردید 3 نفر از کاندیداها که بیشتر مورد تأیید اعضای شورای پنجم بودند در جلسات شنبه 4شهریور1396 جناب آقای سیدمصطفی فاطمی فیروزآبادی، یکشنبه 5شهریور1396 جناب آقای محمود اسدزاده فیروزآبادی و دوشنبه مورخ 6شهریور1396 جناب آقای یحیی علیزاده شورکی در جلسات شورا به ارائه برنامه خود بپردازند.

3- در این جلسه مقرر گردید که جلسات اصلی شورا در عصر روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته و جلسات کمیسیون‌های شورا صبح روزهای پنجشنبه هر هفته تشکیل گردد.

 4- براساس بند یک نامه شماره 29216 مورخ 29مردادماه1396 آقای مجید زارعی به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر میبد در شورای  اسلامی شهرستان انتخاب و معرفی گردید.

 5- آقای محمدرضا هدایی به عنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده 77 و کمیسیون تجدیدنظر ماده 100  شهرداری و آقای مجید زارعی به عنوان نماینده شورا در کمیسیون بدوی ماده 100 شهرداری انتخاب و معرفی گردیدند.

6- خانم انسیه فلاح و آقایان صفرعلی دهقانی و مجید زارعی به عنوان نمایندگان شورا در کمیسیون بند 20 ماده 55 انتخاب و معرفی گردیدند.

7- آقای محمدرضا هدایی به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر در هیأت انضباطی سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری میبد و نماینده شورای اسلامی شهر در شورای ترافیک شهرستان انتخاب و معرفی گردید.

1- صفرعلی دهقانی   2- علیرضا آقایی   3- مجید زارعی   4- محمدرضا هدایی5- علیرضا آزادمنش6- انسیه فلاح  7 - حسینعلی فلاح

جلسه ساعت 16 با ذکر صلوات خاتمه یافت.

رونوشت برابراصل است.

به گزارش شورای اسلامی شهر میبد، ظهر امروز مراسم تحلیف اعضای پنحمین دوره شورای اسلامی شهر میبد در محل فرمانداری برگزار شد.

اعضای این شورا در اولین جلسه خود، آقایان شیخ علیرضا آقائی میبدی به عنوان رئیس شورا، محمدرضا هدائی نائب رئیس، صفرعلی دهقانی شورکی خزانه‌دار، حسینعلی فلاح سخنگو و خانم انسیه فلاح یخدانی به عنوان منشی انتخاب نمودند.

آقایان مجید زارعی و علیرضا آزادمنش از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر میبد در پنجمین دوره آن می‌باشند.


نام و نام خانوادگی: مجید زارعی محمودآبادی

سمت: نماینده شورای اسلامی شهر میبد در شورای اسلامی شهرستان و عضو کمیسیون بدوی ماده صد شهرداری میبد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا، نائب‌رئیس کمیسیون عمران

متولد: 1343

سوابق تحصيلی:

کارداني آموزش ابتدايي سال 1361 مركز تربيت معلم بفروئيه ميبد

اخذ مدرك كارشناسي سال 1370 دانشگاه يزد

اخذ مدرك فوق ليسانس سال 1374 دانشگاه شهيد بهشتي تهران

دكتراي تخصصي (p.h.d) جغرافيا و برنامه ريزي شهري سال 1384 دانشگاه علوم و تحقيقات تهران

 

سوابق اجرايی:

 

عضو شوراي اسلامي شهر ميبد در دوره‌های دوم و سوم، رئیس شورای اسلامی شهر میبد در دوره سوم، نماینده شوراس اسلامی شهرستان در شورای اسلامی استان یزد(دو دوره)

نماينده استان يزد در شورای عالي استانها (دو دوره)، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورایعالی استان‌ها (یک دوره)، رئیس کمیسیون حقوقی شورایعالی استان‌ها (یک دوره)، عضو هیئت رئیسه شورایعالی استان‌ها (دوره سوم)، نماینده شورای استان یزد در شورای پژوهشی استانداری، نماینده شورای استان یزد در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان

مدرس دانشگاه

دبير آموزش و پرورش ميبد

سرگروه درس جغرافيا در آموزش و پرورش ميبد

سی‌امین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 22مردادماه96 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت هزینه پذیرایی از مهمان‌های شهرداری و با توجه به نامه آقای کامران محمدی در خصوص پرداخت هزینه پذیرایی به مبلغ 153میلیون و 328هزار ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه مربوط از محل هزینه جشن، پذیرائی، سوگواری و افطاری (ردیف551202050005) تأمین خواهد شد.

2- درخواست مجوز شهرداری مبنی بر استفاده از تسهیلات ارائه شده توسط سازمان محترم شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور جهت خرید یک دستگاه بیل مکانیکی در جلسه قرائت و به تصویب رسید.

بیست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 21مرداد96 با حضور اکثریت اعضا تشکیل  و مسائل ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع خرید پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد بابت انتقال شش دانگ پلاک فوق به نام شهرداری و کلیه خسارات وارده به آدرس بلوار قاضی میرحسین کوچه مدرسه رشیدی جنب چاپارخانه میبد، شهرداری یکی از قطعات تفکیکی شهرک امام جعفر صادق(ع) به شماره پلاک 2325 بخش 23 یزد طبق توافقنامه به مالک منتقل نماید در جلسه مطرح و به تصویب رسید. رعایت آئین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری لازم الاجرا است.

2- درخواست مجوز شهرداری با موضوع استرداد چک‌های پرداختی با توجه به نامه آقای کامرن محمدی در جلسه مطرح و به تصویب رسید. لازم به ذکر است در جهت حمایت از سرمایه گذار و احیاء بافت تاریخی و جذب گردشگر با استرداد چکهای فوق موافقت گردید.

3-درخواست مجوز شهرداری با موضوع تفویض اختیار اعتبار هزینه رفاهی کارکنان به شهردار محترم در جلسه قرائت و با تفویض 5درصد از کل ردیف جهت تسهیل در امور اداری شهرداری و تسریع در انجام کار و جلوگیری از اتلاف وقت از شورا، به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، اعضای این شورا در پیامی هفدهم مردادماه روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفتند.

بخشی از این پیام به شرح ذیل می‌باشد:

«روز هفدهم مرداد که به مناسبت عروج ملکوتی محمود صارمی خبرنگار شهید کشورمان در تقویم به نام روز خبرنگار نامگذاری شده،  فرصتی است تا یادآور و قدردان زحمات این عزیزان باشیم که با همت خود و قلم‌فرسایی و با هنر خود موجب آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به شهروندان شده و ثمره آن رشد و بالندگی برای جامعه خواهد بود.

این روز بزرگ را به همه کسانی که در عرصه خبر و رسانه صادقانه و مشفقانه تلاش می‌کنند به ویژه اصحاب عزیز رسانه در شهرستان میبد، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گوییم و برایشان از خداوند سبحان، سربلندی و توفیق آرزو داریم.

اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر میبد

»

بیست و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق‌العاده روز یکشنبه مورخ 15مردادماه96 با حضور اکثریت اعضاء تشکیل و مسائل ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نامه‌های فرمانداری در جلسه قرائت شد و نامه مورخ 10مرداد1396 با موضوع اعتراض به بند یک صورتجلسه شورا شماره 623 مورخ 1مردادماه1396 (موضوع کشتارگاه) در جلسه قرائت شد.

1- نامه شهرداری با موضوع نامگذاری یکی از میادین در دست احداث و در مسیر بلوار نبی اکرم(ص) به نام میدان  ((شورا)) در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت هزینه ازداواج فرزند آقای یوسفی از جانبازان در جلسه مطرح و مصوب گردید با استناد به نامه تأمین اجتماعی و تأکیدات امور شهری استانداری مبلغ 12میلیون و 880هزار ریال معادل دو برابر کمک هزینه ازدواج کارمندان در سال 91 به نامبرده پرداخت گردد. رعایت آئین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری لازم الاجراست.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت به آموزش و پرورش میبد جهت املاک در مسیر خیابان آیت‌الله خامنه‌ای و مدرسه عقیل در جلسه مطرح و مصوب گردید که در قبال خسارت وارد شده، آموزش و پرورش بابت پلاک‌های در مسیر جنب دبستان دخترانه فاطمیه و آموزشگاه استثنایی عقیل یکی از قطعات تفکیکی شهرک فجر به متراژ 160 مترمربع به خانم نجمه غلامی (با استناد به توافق ایشان با آموزش و پرورش میبد) واگذار گردد. رعایت آئین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری لازم الاجراست.

4-درخواست مجوز شهرداری با موضوع مجوز برقراری حق فوق‌العاده ایثارگری در جلسه مطرح و مصوب گردید طبق ماده 51 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، جهت عباس جنتی فیروزآبادی فرزند معزز شهید از (ردیف551101020006) از ابتدای سال صادر گردد. رعایت آئین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری لازم الاجراست.

5- نامه مورخ 15مردادماه1396 آقای داوود دهقانی از اعضای محترم این شورا با موضوع تبدیل سالن پارک بهاران به فرهنگسرای شهرداری در جلسه مطرح و با موافقت تمام اعضای حاضر در جلسه به تصویب رسید.

بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 14مردادماه96 با حضور اکثریت اعضا  و با حضور  اعضای منتخب شورای پنجم تشکیل و مسائل ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه آقای آتشی ضمن عرض خیر مقدم، در خصوص امور انجام شده از جمله بحث کارت شهروندی، پروژه ممیزی و ساماندهی بایگانی شهرداری، دوربین‌های نظارتی، سیستم مکانیزه شهرداری، سیستم هوشمند آتش‌نشانی و راه‌اندازی سامانه هوشمند 137 شهرداری مطالبی را بیان نمود؛ در بحث فعالیت‌های عمرانی انجام گرفته نیز به پارک دانش جنب کتابخانه مرکزی، پارک بانوان، تحویل گرفتن پارک غدیر از منابع طبیعی و زمین‌های تدارک داده شده جهت ایجاد پارک‌ها در آینده به مقدار تقریبی 65 هکتار، ورودی عشرت‌آباد و بلوار نبی‌اکرم حد فاصل میدان دفاع مقدس و هلال احمر اشاره داشت؛ در ادامه توجه حاضرین را به بحث آزادسازی‌های انجام گرفته در سطح شهر معطوف داشت.

- بحث مشارکت‌های شهرداری در امور شهرستان از جمله پروژه روشنایی ورودی شهرستان از سمت جنوب و موارد دیگر از جمله خیابان راه‌آهن و ... محور سخن‌های رئیس شورا بود.

- ساماندهی ورودی غرب از سمت ندوشن و پیشرفت‌های حاصله مورد دیگری بود که آقای آتشی گزارشی درباره آن به سمع حاضرین در جلسه رساند.

- موارد دیگر از جمله ساماندهی سه راه حسینی‌نسب، آسفالت ورودی تالار الماس، رفوژ خیابان امام خمینی(ره)، ساماندهی گلزار ده‌آباد، تقاطع شهید دستغیب(ره)، همکاری شهرداری جهت مرمت آسیاب آبی یخدان، مرمت و اصلاح موزه طبیعی میبد، خانه خبری میبد، معدن شن جهت نیاز شهرداری، ساماندهی کشتارگاه میبد، تملک زمین شهرداری جنب مدیریت جهاد کشاورزی میبد و ساماندهی انبار توحید شهرداری مطالبی را بیان نمود.

آقای جوادیان:

- حوزه انتخابیه میبد و مشکلات شدیدی که بود و مقرر شده بود با اشکذر و یزد هر سه شهرستان دارای دو نماینده باشند که با پیگری شورا حوزه میبد و تفت باقی ماند.

- پارک غدیر، معدن شن، آسفالت معابر پرتردد به مبلغ 19 میلیارد تومان در سطح شهر، مشخص کردن و جانمایی گود زباله، زمین ترمینال جنب خط سنتو، پارکینگ مساجد شهرستان میبد که تأمین شود، پارکینگ خیابان امام خمینی(ره) پشت بانک صادرات، ورودی شرقی نیز دارای راه دسترسی به شهر داشته باشد، بودجه شهرداری از 11 میلیارد تومان به 32 میلیارد تومان افزایش یافت.

آقای ملااحمدی:

- در مورد آزادسازی املاک و زمین‌های در مسیر خیابان‌ها در سطح شهر

آقای داوود دهقانی:

- در موردبحث ساماندهی بایگانی شهرداری، احداث دفترهای کارگزاری شهرداری، کمیسیون ماده صد، خدمت‌رسانی به اکثر محلات شهر

آقای داورپور:

-در مورد جاده ندوشن - ورزنه، آرامستان شهرستان میبد (روضه رضوان)، باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری، استفاده از بودجه شهرداری در جهت رفاه مردم

آقای دکتر بیکی:

شفاف‌سازی امورات شهرداری که باعث بسته شدن گلوگاه شهرداری شد، داشتن طرح مطالعاتی جهت درآمدزایی برای شهرداری، داشتن شهرداری مقتدر و دانشمند جهت شهر، حفظ فضای سبز شهر (باغها...)

آقای اکبرزاده:

-در مورد حفظ انسجام و همبستگی اعضا، گزارش‌دهی فعالیت‌ها به مردم، فرهنگسرای شهرداری تشکیل شود، دوری از ایجاد توقع کاذب برای شهروندان، درآمدزایی ثابت جهت شهرداری توسط نوشتن طرح مطالاتی، گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی انجام گرفته در طول چهار سال

آقای میرحسینی:

در خصوص تأسیس بانک شهر، توجه ویژه به بافت تاریخی شهر و تعامل با میراث فرهنگی

در پایان مقرر شد جلسه‌ دیگری تشکیل و به همفکری پرداخته شود تا اعضای محترم شورای پنجم بیشتر در جریان امور در حال اقدام قرار گیرند.

بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق‌العاده روز جمعه مورخ 13مردادماه96 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1- مصوب شد جهت تهیه گزارش عملکرد شورا مبلغ یکصد میلیون ریال از (ردیف 20508) کسر و به (ردیف 20504 هزینه چاپ اوراق و دفاتر) اضافه گردد.

در این جلسه پیرامون مواردی از جمله گزارش عملکرد شورا، همایش حقوق شهروندی و دعوت از شورای پنجم مطالبی مطرح و به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.