اعضای شورای اسلامی شهر میبد به مناسبت حلول ماه مبارک ربیع‌الاول در پیامی فرارسیدن این ماه پر خیر و برکت را به مردم شریف میبد تبریک گفتند:

"

بسمه تعالی

السّلامُ علیک یا ربیعَ الاَنام و نضرة الایّام

سجده شکر به جا می‌آوریم که توانستیم در ماه‌های محرم و صفر در ایام حزن و اندوه اهل بیت (ع)، با خاندان نبوت همراهی کرده و ارادت خویش را به پیشگاه آل‌الله عرضه نماییم و چه باشکوه بود عزاداری شما مردم متدین و شریف میبد در این ایام و درکنار شیعیان عالم، که به خلق صحنه‌هایی پر شور و پر شعور در انظار جهانیان مبدل شد.

با آرزوی قبولی عزاداری‌های شما مردم ولایت‌مدار، حلول ماه ربیع الاول ماه جشن و سرور اهل البیت(ع) و ماه ولادت آخرین منجی بشریت حضرت محمد مصطفی(ص) و ولادت صادق آل محمد(ع) را به تمامی مسلمین جهان تبریک و تهنیت می گوییم.

آغاز ماه ربیع، مصادف است با ليله المبيت و هجرت پیامبر مکرم اسلام(ص) از مكه به مدينه و در این ماه، امامت مهدی موعود(عج) آغاز می‌شود از درگاه خداوند به یمن این ایام خجسته هدایت و توفیق بندگی را آرزو داریم.

شورای اسلامی شهر میبد

 

"

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، چهل و ششمین جلسه این شورا دو مصوبه به همراه داشت.

در ابتدا مصوب شد به منظور نصب در رفوژ میانی خیابان امام خمینی(ره) و محوطه بازی پارک بزرگ بهاران، تا سقف مبلغ ششصد و پانزده میلیون ریال، چمن مصنوعی، خریداری و مورد استفاده قرار گیرد. 

همچنین با موضوع پرداخت هزینه شن‌ریزی خیابان منتهی به پارک غدیر تا سقف مبلغ دویست میلیون ریال از محل ساماندهی معابر موافقت به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، چهار جلد عملکرد درآمد و هزینه مقایسه ای شش ماهه اول سال 93 شهرداری میبد در چهل و پنجمین جلسه این شورا قرائت و پس از بررسی به تصویب رسید.

در چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، بر اساس رأی‌گیری انجام شده، اعضای کمیسیونهای این شورا انتخاب و معرفی شدند.

در کمیسیون فرهنگی اجتماعی، حجت‌الاسلام شیخ مهدی اکبرزاده به عنوان رئیس کمیسیون، سیدابوالفضل دهقانی به عنوان نایب رئیس کمیسیون، داود دهقانی به عنوان منشی کمیسیون و حجت‌الاسلام شیخ حسین ملااحمدی و سیدحسین آتشی به عنوان دیگر اعضای کمیسیون انتخاب شدند.

در کمیسیون عمران و فنی، مجید بهارستانی به عنوان رئیس کمیسیون، عزیزالله داورپور به عنوان نایب رئیس کمیسیون، سیدعلی‌محمد میرحسینی، سیدعلی‌محمد جوادیان و سیدحسین آتشی به عنوان اعضای این کمیسیون برگزیده شدند.

چهل وسومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، در تاریخ 8/9/93 با حضور کلیه اعضاء تشکیل و مطالب زیر مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدا با درخواست پرداخت هزینه پذیرایی همایش شهر خلاق، به مبلغ سه میلیون ریال از محل ماده 16 موافقت گردید.

در ادامه نیز با نظر موافق اکثر اعضا، مساعدت به تیم فوتبال شهرداری با سقف مبلغ چهل و یک میلیون ریال از محل ماده 17 به تصویب رسید.

در چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، درخواست مجوز شهرداری با موضوع خرید و حمل شن مخلوط جهت زیرسازی کوچه‌ها و معابر شهر میبد تا سقف مبلغ پانصد میلیون ریال به تصویب رسید. 

در جلسه مورخ 2/9/93 که با حضور کلیه اعضاء تشکیل گردید با درخواست مساعدت به تیم فوتبال شهید ابوالفضل حسینی‌زاده موافقت گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، موضوع اجرای پروژه ساماندهی رفوژ میانی خیابان  قاضی میرحسین حدفاصل میدان شهرداری تا کاروانسرای شاه عباسی به تصویب رسید.

این پروژه با اعتباری بیش از هفتصد و سی میلیون ریال به منظور زیباسازی مسیر گردشگری مذکور تا پایان سال جاری به اجرا در خواهد آمد. 

موافقت با خرید قیر تا سقف مبلغ یک میلیارد و هشتصد میلیون جهت مصرف کارخانه آسفالت و روکش آسفالت معابر از دیگر مصوبه‌های چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، اجرای فاز یک پروژه احداث پارک بانوان در جلسه چهلم شورا مطرح و مصوب گردید از طریق ترک تشریفات مناقصه تا سقف مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال به پیمانکار واگذار گردد.

همچنین در ادامه با مجوز حق بهره‌برداری از پل عابر پیاده‌روبروی ایستگاه مینی‌بوسرانی توسط شرکت کاشی باستان میبد به مدت یکسال موافقت شد. 

همچنین موضوع پرداخت خسارت پس از انتقال 5 مترمربع و تخریب 21 متر مربع از پلاک ثبتی در مسیر خیابان آیت‌الله اعرافی بررسی گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در آستانه آغاز فصل بارندگی و به منظور تسهیل و تسریع در زیرسازی کوچه ها و معابر سطح شهر، مجوز واگذاری خرید و حمل شن در سی و هفتمین جلسه شورا به تصویب رسید.

سقف اعتبار این قرارداد پانصد میلیون ریال می‌باشد و هزینه آن از محل ردیف اعتباری ساماندهی معابر تامین خواهد شد. 

در این جلسه که با حضور کلیه اعضاء تشکیل گردید موضوع تقسیط عوارض یکی از شهروندان در جلسه مطرح و با توجه به درخواست نامبرده تا سقف هیجده قسط موافقت شد.

در سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد که به دستور ریاست محترم شورا به صورت فوق العاده به منظور تعیین تکلیف پرداخت یارانه رانندگان خطوط واحد در هفته اول آبان تشکیل گردید، مصوب شد که یارانه مذکور تا پایان سال جاری و با افزایش نرخ به میزان 25% از طریق بودجه مصوب سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد پرداخت شود. 

همچنین در ادامه، اعضای شورا موضوع اصلاح برخی از ردیف‌های بودجه سال جاری را بررسی کردند که در نهایت با کسر اعتبار از ردیف‌های مورد درخواست شهرداری به مبلغ کل هیجده میلیارد و یکصد و بیست میلیون ریال و اضافه شدن به دیگر ردیف‌های مورد نیاز موافقت شد.