چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به دستور نائب رئیس شورا به صورت فوق‌العاده مورخ 25/12/92 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و موضوعات  زیر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

متمم بودجه سال 1392 شورای اسلامی شهر میبد با سقف مبلغ یک میلیارد و یکصد و سی و دو میلیون ریال و نیز متمم بودجه سال 1392 سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد با سقف مبلغ سه میلیارد و هشتصد میلیون ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

همچنین در ادامه بودجه سال 1393 سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد به مبلغ هفت میلیارد و پانصد میلیون ریال مصوب شد.

چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق العاده مورخ 24/12/92 تشکیل و موضوعات  زیرمورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

موافقت با پرداخت مساعدت به موسسه قرآنی کوثر مبین از مصوبات فرهنگی شورا در این جلسه می‌باشد.

در ادامه موضوع نحوه تقسیط عوارض یکی از شهروندان بررسی شد و با نظر اکثریت اعضا مجوز پرداخت به سازمان همیاری شهرداریها درخصوص حق‌الزحمه اعضای کمیته کاری مربوط به شهرداری به تصویب رسید.

بنا به نظر شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مقرر گردید امور رفت و روب و جمع‌آوری زباله و نیز نگهداری فضای سبز و تاسیسات مربوطه، به منظور شناسائی پیمانکار، از طریق مناقصه محدود جهت سال 93 انجام شود.

همچنین در این جلسه، آقای مجید بهارستانی به عنوان نماینده شورا جهت انبارگردانی شهرداری معرفی گردید و در خصوص نحوه فروش ضایعات در انبار شهرداری تصمیم‌گیری شد.

در پایان این جسله نیز با انتخاب مشاور جهت نظارت بر طرح‌های در دست اقدام شهرداری از جمله طرح تفصیلی، طرح بافت فرسوده، طرح دفع آب‌های سطحی و اقدامات اولیه در زمینه ممیزی املاک و امور مرتبط با Gis  موافقت به عمل آمد.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز ضمن پیامی آغاز سال جدید و ایام فاطمیه را گرامی داشتند.

در بخشی از این پیام آمده است:

"

بسمه تعالی
یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

عیدی تمام شیعیان با مولاست در سال جدید شعار ما یا زهراست
سالی که نکوست از بهارش پیداست امسال به زیر پرچمش سینه زنیم
نوروز به فاطمیه توأم شده است امسال بهار غرق ماتم شده است
وقتی که دل علی پر از غم شده است کی شاد دل شیعه شود از نوروز

شهروندان  بزرگوار و گرانقدر شهر میبد

با سلام و ادب و احترام به پیشگاهتان

با خوبی ها و بدی ها، هرآنچه که بود؛ برگی دیگر از دفتر روزگار ورق خورد،برگ دیگری از درخت زمان بر زمین افتاد و سالی دیگر گذشت و ما نیز توفیق این را داشتیم تا با انتخاب شما فرصتی برای خدمت داشته باشیم و امیدواریم آنچه را که با همکاری و همفکری شما رقم خورد مورد رضایت حق‌تعالی و مردمان این دیار واقع شده باشد و اگر کمی و کاستی در این مسیر وجود داشته با عنایت خداوند سبحان و با همیاری شما در سال 93 فصلی نو و حرکتی پر شور در راه آبادانی شهر میبد حاصل شود.
حلول سال نو و بهار پرطراوت ، نشانه ای از قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می‌باشد، در آستانه فرا رسیدن "عید نوروز باستانی" و طمطراق پیک بهاران، آغاز سال نو را صمیمانه تبریک و تهنیت میگوئیم و سالی سرشار از برکت و معنویت را آرزو داریم و همراه با شما نوروز فاطمی را گرامی می‌داریم و چشم انتظار ظهور یوسف فاطمه هستیم.

روزهایتان بهاری و بهارتان جاودانه باد

شورای اسلامی شهر میبد

"

چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد مورخ 14/12/92 با حضور کلیه اعضا تشکیل و موضوعات  زیر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

در ابتدای این جلسه با موضوع مساعدت به دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد مبنی بر برگزاری همایش‌های ملی در اسفندماه، مساعدت به دبیرخانه دومین همایش عکس محرم در میبد، موضوع مشارکت در برنامه‌های فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی میبد به ویژه مسابقه کتابخوانی سرمشق نیکو و نیز مساعدت به هیات کشتی پهلوانی ورزش باستانی و زورخانه‌ای میبد موافقت به عمل آمد.

همچنین در این جلسه موضوع پرداخت خسارت در ازای انتقال 86 متر مربع از پلاک در مسیر خیابان 22 بهمن و نیز پرداخت خسارت در ازای انتقال 241 مترمربع از پلاک در مسیر خیابان  شاه جهان آباد به تصویب رسید و در خصوص فروش کوچه متروکه به یکی از شهروندان تصمیم‌گیری شد.

چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت  فوق‌العاده  به دستور ریاست شورا مورخ 11/12/92 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و موضوعات  زیر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

در ابتدای جلسه با حضور دبیر کمیته انطباق و یکی از اعضای این کمیته، در رابطه با مسائل مورد نیاز شورا، نحوه تنظیم صورت جلسات و اصلاحیه مصوبات شورا، مواردی مطرح و بررسی شد.

با نظر اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر مصوب گردید بنا به درخواست‌های واصله به شورا، مبلغ یکصد و شصت و پنج میلیون ریال به تیمهای ورزشی، مدارس و تشکل‌های فرهنگی مساعدت شود.

همچنین در خصوص نحوه ابطال پروانه ساختمانی یکی از شهروندان تصمیم‌گیری شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد دیروز با حضور در محل شورای اسلامی شهر اردکان با اعضای این شورا و شهردار اردکان جلسه مشترک برگزار نمودند.

عزیزالله داورپور رئیس شورای اسلامی شهر میبد ضمن مثبت ارزیابی کردن این جلسه، از میزبانی مجموعه شهرداری و شورای شهر اردکان تقدیر و تشکر نمود و افزود شهر اردکان و مردم شریف آن از نظر شاخصه‌های فرهنگی اجتماعی نزدیکی و قرابت زیادی با مردم شهر میبد دارند و جلسات مشترک بین مسئولین این دو شهرستان به تعامل و همکاری در راستای اجرای طرح‌های مشارکتی و بهره‌گیری از تجارب ارزنده در زمینه مدیریت شهری منجر خواهد شد.

جلسه مشترک شورای اسلامی شهر میبد و اردکان به میزبانی شورای اسلامی شهر اردکان برگزار شد.

این جلسه برای ایجاد هماهنگی، اتحاد و تعامل بیشتر دو شهرستان ایجاد شد.

حجت الاسلام منصوری خواه رئیس شورای شهر اردکان در ابتدا جلسه با خیرمقدم و خوش آمدگویی به شهردار و اعضای شورا شهر میبد تشکیل این جلسه را به فال نیک گرفت و افزود: این جلسه نوید بخش آینده ای روشن در جهت همکاری و تعامل بیشتر هر دو شهرستان خواهد بود.

محمد مروتی شهردار اردکان نیز در این جسه با اشاره به افتخارات تاریخی فرهنگی میبد از تشکیل این جلسه ابراز خرسندی کرد.

لازم به ذکر است اعضای شورای شهر میبد از بخش های تاریخی شهرستان اردکان بازدید کردند.

چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق العاده مورخ 10/12/92 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و موضوعات  زیر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

در ابتدای این جلسه با موضوع خرید قیر تا سقف مبلغ دویست میلیون تومان موافقت شد.

همچنین در این جلسه به استناد بند 6 ماده 5 شیوه نامه امور سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداری‌ها، آقای محمدکاظم خالقیه به عنوان عضو هیات عالی سرمایه‌گذاری و کارشناس خبره در این هیأت معرفی گردید.

چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهرمیبد مورخ 3/12/92 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و موضوعات زیر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

در ابتدای این جلسه با موضوع پرداخت بخشی از هزینه‌های راهپیمائی 22 بهمن ماه از محل ماده 16 شهرداری موافقت شد و در ادامه نیز با تقسیط عوارض پروانه ساختمانی یکی از شهروندان موافقت گردید.

همچنین در این جلسه، متمم بودجه سال 1392 شهرداری میبد به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در چهل و دومین جلسه این شورا با تملک اراضی در مسیر خیابان‌های سطح شهر میبد به ارزش یک میلیارد و ششصد و شصت میلیون ریال موافقت شد.

این اراضی شامل پلاک94/15 اصلی بخش 24 یزد و پلاک 1863 بخش 24 یزد در مسیر خیابان ولیعصر(عج) شهیدیه، تملک پلاک 3468 بخش 22 یزد، پلاکهای 1780 و 1779 و نیز پلاک 4454 بخش 21 یزد در مسیر خیابان شهید دستغیب(ره)، پلاک 774 بخش 22 یزد در مسیر خیابان شهید نواب صفوی و همچنین پلاک 16/3112 بخش 23 یزد در مسیر بلوار شهداء می‌باشد.

طی مصوبات این جلسه بیش از 868 مترمربع از زمین‌های مذکور که در مسیر خیابان واقع شده به تملک شهرداری در خواهد آمد و مبلغ پرداختی به صاحبان املاک شامل 260 میلیون ریال به صورت نقد و  یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال حق تشرف باقیمانده پلاک و نیز عوارض زیربنایی می باشد.