انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال نماینده مخلص،پرتلاش، بی ادعا و نمونه كامل یك كارگزار نظام اسلامی حضرت حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده را خدمت حضرت بقیه الله العظم(عج) و نائب بزرگوارش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) جمیع امت قدرشناس كشور و استان بالاخص مردم شهیدپرور شهرستان های تفت و میبد تسلیت میگوئیم.امیدواریم رهرو خوبی برای این نمونه های كار و اخلاص و تقوا باشیم.

اكبر دهستانی

نائب رئیس شورای اسلامی شهر میبد

 

 

آزاد سازی بخشی از پلاک ثبتی به شماره 56/2/10175 بخش 22 یزد واقع در خیابان وپارکینگ جنب جاده قدیم میبد-اردکان به مبلغ یکصد و هفتاد میلیون (170000000) ریال در ازاء خسارت وارده به مالكین مقرر شد انواع خدمات شهرداری به آنها ارائه شود.

 

 

آزاد سازی بخشی ازپلاک ثبتی به شماره  10/8067 بخش 23 یزد واقع در بلوار شهید جعفری نژاد به مبلغ نود و هشت میلیون (98000000) ریال در ازاء خسارت وارده به مالكین مقرر شد انواع خدمات شهرداری به آنها ارائه شود.

بسم الله الرحمن الرحيم
انالله و انااليه راجعون
با دريغ و افسوس فراوان درگذشت عالم رباني، پارسا و پرهيزگار حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج سيدجلال يحيي زاده براي اينجانب و همه ارادتمندان آن مرد بزرگ، مصيبتي سنگين و ضايعه‌اي جبران ناپذير است.
دل نوراني و مصفاي آن پارساي پرهيزگار آينه روشن و صيقل يافته الهي بود .همواره مجاهدت در راه حق و اهتمام بر خدمت به مردم و همراه با صدق و صفای کم نظیر را از خصوصیات بارز این روحانی بزرگوار شناخته‌ايم و این‌گونه خصال نیکو و برجسته، در میزان الهی از برترین حسنات است.

اينجانب تسليت صميمانه خود را به پيشگاه حضرت بقيه الله (ارواحنا فداه) و مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) و شاگردان و ارادتمندان و مستفيضان از نفس گرم و به ويژه به خاندان مكرم و ارجمند ايشان تسليت عرض مي‌كنم و براي خود و ديگر داغداران از خداوند متعال درخواست تسلي و براي روح مطهر آن بزرگوار طلب رحمت و مغفرت مي‌كنم

 

 مجيد زارعي

رئيس شوراي اسلامي شهر ميبد

کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

ارتحال حضرت حجت الاسلام و المسلمین سیدجلال یحیی زاده نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی را از صمیم قلب به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، خانواده محترم آن عزیز و آحاد مردم شهید پرور استان تسلیت عرض می کنیم.خداوند متعال روح پاکش را با سرورش فاطمه زهرا(س)محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

در پي بارندگي هاي ديروز كه از بامداد تا ساعت 22 ادامه داشت و منجر به راه افتادن سيلاب در جاهاي مختلف شهر شد، خرابي هاي مختلفي در اكثر نقاط شهر و آبگرفتگي در پل ها و معابر شهر را به دنبال داشت. به همين منظور اعضاء محترم شوراي اسلامي شهر و شهردار محترم جهت رسيدگي و نظارت بر عملكرد كارگران و زحمت كشان محترم شهرداري عازم نقاط مختلف شهر شدند تا ضمن حضور در محل، مشكلات را از نزديك پيگيري كنند.

در همين حين اطلاع داده شد كه سيل عظيمي در منطقه امين آباد به راه افتاده كه ميتواند براي شهر خطر ساز باشد در نتيجه سريعا اعضاء‌ شورا و شهردار به منطقه اعزام شدند. سيل عظيمي كه چندين سيل بند منطقه را شكسته بود پائين دست فيض آباد جايي بود كه در همان محل به فرمانداري و آتشنشاني و ديگر دست اندركاران گزارش گرديد تا كليه امكانات را آماده كنند. به محض برگشت مشاهده گرديد كه سيل كل جاده را پوشانده و در محاصره سيل قرار گرفتند در همين حين مرتبا با ماموران خدمات شهري و آتش نشاني امورات شهر را پيگيري مي نمودند بعد از چند لحظه قسمت هاي وسيعي از مسير جاده درين و سه راه درين به پادگان دچار سيل زدگي وسيع شد بطوريكه در چندين منطقه اتومبيل ها در محاصره سيل قرار گرفتند قسمتي از سيل به سيل بند جنب كارخانه قند و قسمت وسيعي ديگر به طرف راه آهن جاري گرديد و بالاخره به پل زيرگذر كمربندي رسيد.

الف) نرخ کرایه کاشی پرشین بابت سه شیفت کارگری مبلغ نوزده میلیون وپانصد هزار (19500000)ریال وتک شیفت اداری مبلغ یازده میلیون وپانصدهزار (11500000)ریال بصورت ماهیانه جهت سال 1392 موافقت گردید.

ب) نرخ کرایه مینی بوسهای درون شهری وحومه در سال1392 با عنایت به تورم سال 1391 اعلام شده توسط بانک مرکزی تعدیل ومعادل 10% به مصوبه قبلی جهت کلیه مسیرها اضافه گردد.

ج) نرخ بلیط خط واحد بابت مینی بوسها واتوبوسهای خط واحد با عنایت به افزایش هزینه های بیمه اتوبوسها ومینی بوسها وهزینه های بیمه آتش سوزی وغیره ازیکهزار ودویست وپنجاه (1250)ریال به یکهزار وپانصد (1500)یال افزایش یابد.

د) نرخ کرایه مسیرکارخانجات کاشی باستان، پارسیان وکوروش با توجه به عمق مسیر معادل ردیف دوم لیست نرخ کرایه مینی بوسهای درون شهری منظور گردد.

ه) نرخ کرایه مسیرترک آباد به شرکت کاشی باستان با درنظر گرفتن ردیف (ب) برای سه شیفت کارگری مبلغ پانزده میلیون وپانصد هزار (15500000)ریال وتک شیفت اداری مبلغ ده میلیون (10000000)ریال بصورت ماهیانه موافقت گردید.(10% منظور گردیده است).

و) نرخ کرایه مسیر میبد به کارخانه قند با درنظر گرفتن 10%ردیف (ب )برای سه شیفت کارگری مبلغ سیزده میلیون وپانصد هزار(13500000)ریال وبرای تک شیفت اداری مبلغ هشت میلیون وسیصدو پنجاه هزار( 8350000 )ریال  بصورت ماهیانه موافقت گردید.(10% منظور گردیده است).

ز) نرخ کرایه مسیرکارخانه آسیا سنگ با درنظر گرفتن 10% ردیف (ب ) برای سه شیفت کارگری مبلغ چهارده میلیون وهشتصدو پنجاه هزار(14850000) ریال وبرای تک شیفت اداری مبلغ نه میلیون وبیست هزار(9020000) ریال  بصورت ماهیانه موافقت گردید.(10% منظور گردیده است ).

آزاد سازي بخشي از پلاک ثبتی به شماره 4606 بخش 21 یزد واقع در خيابان شهيد دستغيب به مبلغ سیصدو سی وپنج میلیون(335،000،000 )ریال در ازاء خسارت وارده به مالكين مقرر شد انواع خدمات شهرداري به آنها ارائه شود.

 

سخنگوي شوراي اسلامي شهر در رابطه با اطاله آسفالت كوچه ها گفت: در جواب سوال بعضي از مردم شريف شهر ميبد در رابطه با اينكه چرا بعضي از كوچه ها آسفالت نميشود بايد بگوئيم براي آسفالت كوچه ها شرايطي لازم است كه ميتوان به لوله گذاري فاضلاب شهري قبل از آسفالت اشاره كرد كه باعث صرفه جويي در هزينه ها شود. دوم ميتوان به قطع شدن سهميه قير و گراني آن اشاره كرد كه از توان بودجه شهرداري خارج است و بايد شهروندان براي آسفالت كوچه خود بخش اندكي ازهزينه هاي سنگين آن را متقبل شوند و عدم پرداخت اين هزينه توسط بعضي از شهروندان محترم از دلايل اصلي به طول انجاميدن اين امر مي باشد. اما شهردار محترم قول مساعد داده اند كه به زودي لكه گيري كوچه ها و خيابانها انجام خواهد شد.

عضو كميسون فرهنگي شورا افزود نظر شورا با مردم جهت رسيدن به شهري آباد و زيبا يكي است، چرا كه اعضاء محترم شورا از بطن همين مردم و با راي مستقيم آنها انتخاب شده اند. در ادامه به چند نكته ديگر اشاره مي نمائيم:

1- نظر شورا بر اين است كه در هر محله فضاهاي سبزي در نظر گرفته شود و به پارك تفريحي تبديل شود. اين موضوع در دست اجراست و تا حدي در چندين نقطه شهر اجرايي شده و اميدواريم انشاا... در تمام محلات با همت شهرداري احداث گردد و با همكاري والدين باعث ترويج فرهنگ و اخلاق اسلامي در اين اماكن شود.

2- در رابطه با زيبا سازي شهر نظر شورا بر اين بوده كه ميادين و فلكه ها از طراوت و زيبايي خاصي بهره مند گردد و با همت و تلاش شبانه روزي شهرداري به اين مهم دست يافته ايم كه از نمونه هاي آن ميتوان به ميدان نماز واقع در بلوار آيت ا... حائري، ميدان آيت ا... بارجيني، ميدان جوان، ميدان فاطميه ده آباد، ميدان ابوالفضلي مهرجرد، ميدان مهديه جنب مهديه ميبد و ... اشاره كردو ديگر ميادين قريب الاحداثي مانند ميدان شهيد ذوالفقاري (كوچكترين شهيد دفاع مقدس)، ميدان چهار راه مهندس شهيديه، احداث ميدان يا پل گلزار شهداي ده آباد و اجراي خيابان شرقي به كمربندي و ميدان علماء (پس از ميدان بعثت و ولي عصر(عج))

3- در رابطه با زيباسازي شهر نظر اينجانب اين است كه بايد خيابان ها در شهر هاي كويري نزديك به هم باشد و درختها و فضاي سبز طوري كاشته شوند كه سايه آنها كل خيابان را در بر گيرد كه مزيتهاي مختلفي دارد مانند داغ نشدن آسفالت و جلوگيري از خراب شدن آن، نشاط مردم خون گرم جهت عبور و مرور با هواي دلپذير در سايه اين درختان، پاكسازي دي اكسيد كربن حاصل از سوخت اتومبيل ها و هواي آلوده به اكسي‍ژن خالص و هواي صاف و پاكيزه

4- احداث خيابانهايي از قبيل خياباني از ميدان عدالت به ميدان مادر و از ميدان مادر به بلوار آيت ا... حائري، خياباني از سلمان فارسي به سعيدي، خياباني از خيابان طالقاني به خ بنياد شهيد و به اتمام رسيدن خيابان ناتمام امام رضا(ع) و ده ها خيابان ديگر جهت كاهش ترافيك

اميدواريم خواسته هاي مردم شهيد پرور و بزرگوار ميبد كه زادگاه حضرت آيت ا... العظمي حائري ميبدي استاد حضرت امام (ره) و موسس حوزه علميه و حضرت آيت ا... اعرافي و قاضي ميرحسين و غيره مي باشد كه اگر در راه خدا جان قربان براي اهل بيت و محبين آنها بكنيم، مي ارزد، به نحو احسن انجام شود. ضمنا از شهروندان محترم خواهان دعاي خير براي مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) و خدمتگزاران اين شهر و بوم ميباشيم كه كار براي خدا باشد كه اگر كار براي او بود هرچند كم باشد زياد است و كار براي غير او، هر چند زياد باشد، ناچيز و بي ارزش است

در آخر از آحاد مردم عزيز خواهانيم جهت شفاي كل بيماران و جانبازان شيميايي بويژه نماينده محترم مردم شريف شهرستانهاي تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي حضرت حجت الاسلام و المسلمين يحيي زاده دعا كنند تا به بركت وجود اين سيد نازنين و بزرگوار الطاف الهي همچنان شامل حال ما باشد

 

 

                                                                                                                                    با تشكر

                                                                                                                 سخنگوي شوراي اسلامي شهر ميبد

                                                                                                                           حسين ملا احمدي

 

در ايام نوروز هنگامي كه با خيل ميهمانان نوروزي مواجه ميشويم كه از ساختمانهاي خشت و گلي و با صفا و بي آلايشي آن تعريف ميكنند بيشتر به ارزش آنها پي ميبريم. اگرچه براي دلسوزان و هنرمندان شهر روشن و واضح بود اما به نظر ميرسد مردم ما بايد بيشتر به اين موضوع حساس شوند. ثبت ميبد بعنوان اولين شهر خشت و گل جهان نيز مسئوليت ما را بسيار بيشتر ميكند تا قدر داشته هايمان را خيلي بيشتر بدانيم. براي احياي اين بافت ارزشمند با سه مشكل عمده روبرو هستيم:

مشكل اول: اولين معضل كمبود بودجه است كه گاهي بخاطر ندانستن ارزش اين بافت از طرف برخي مسئولين ذيربط كم لطفي ميشود. اگر مسئولين ذيربط قدر آن را ندانند مشكل ما مضاعف مي گردد زيرا اين موضوع ديدگاه ويژه ميخواهد

مشكل دوم: گاهي تنگ نظري نسبت به برخي اصلاحاتي است كه بايد در بافت هاي فرسوده اتفاق بيافتد، نميگذارد بافت زنده شود. مثلا كوچه يك متري كه ديگر ماشين و موتور داخل آن نميرود و مردم حاضر نيستند در آن زندگي كنند. بنابراين در جاهايي كه حياط خانه ها قابل عقب نشيني است بايد اصلاح صورت گيرد تا عرض كوچه مثلا به 5/2 متر برسد تا ماشين بتواند داخل كوچه شود. خوشبختانه طرح كاملي توسط يك گروه فني در حال تهيه است اميدواريم اين طرح با دلسوزي گروه تهيه شود و با جديت ميراث فرهنگي هرچه سريعتر اجرايي شود تا بتوان بر اساس آن بافت تاريخي را زنده كرد

مشكل سوم و عمده آن خود مردم شهر هستند متاسفانه گروهي از مردم هنوز ارزش اين بافت را نمي دانند كه دارند با دست خود ارزشهاي تاريخي شهر را نابود مي كنند همه دلسوزان ميراث فرهنگي بايد با بياني شيرين مردم را آگاه سازند. شايد يكي از بهترين راهها بازديدهايي است كه چند سال است توسط مدارس از بافت هاي تاريخي شهر صورت مي گيرد اين بازديدها بايد گسترش يابد و مسئولين ميراث فرهنگي بايد با بياني زيبا و جامع درد دلهايشان را به دانش آموزان بگويند. چون دانش آموزان، هم خبر رسانهاي خوبي هستند و هم در آينده نزديك مسئولين شهر خواهند بود. اگر ما بتوانيم مردم شهر را حساس كنيم خودشان اين ميراث را حفظ خواهند كرد بدون اينكه نياز به تزريق پول باشد. خوشبختانه عده ايي از متملكين شهر كه ذوق هنري دارند تا كنون به سبك ميراث فرهنگي ساختمان هايي ساخته اند كه جالب توجه است كه دو نمونه از آنها در خيابان شهيد دستغيب و يك نمونه در خيابان شهيد وحيدي جنب امامزاده خديجه خاتون مي باشد. انشاا... بتوانيم اين ميراث ارزشمند را بخوبي محافظت كنيم

                                                         نائب رئيس و رئيس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر ميبد

                                                                                      اكبر دهستاني

آزاد سازي بخشي از پلاك هاي ثبتي به شماره هاي 2046 و 2047 و 2048 (بخش 22 يزد) واقع در خيابان شهيد مبيني به مبلغ دويست و پنجاه و پنج ميليون (255،000،000) ريال در ازاء خسارت وارده به مالكين مقرر شد انواع خدمات شهرداري به آنها ارائه شود.