به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، به مناسبت روز جهانی عصای سفید مجید بهارستانی شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر میبد با حضور در منزل تنها کارمند روشندل شهرداری میبد، این روز را به وی تبریک گفتند.
گفتنی است در پایان با اهدای لوح تقدیر و گل از زحمات این همکار روشندل شهرداری میبد تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر میبد بعد از مراسم تکریم علیرضا نقوی و معارفه مجید بهارستانی به عنوان شهردار شهر جهانی میبد، با حضور بر مرقد شهید گمنام هشت سال جنگ تحمیلی ادای احترام و تجدید میثاق کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، رئیس اداره اوقاف شهرستان به مناسبت دهه وقف با اعضای شورای شهر میبد دیدار و در خصوص موضوعات و راهکارهای تعامل بین شهرداری، شورا و اوقاف به منظور تسهیل در امور مردم و استفاده بهینه از اراضی وقفی تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، علیرضا نقوی شهردار و جواد فیاضی رئیس شورای اسلامی شهر میبد طی پیامی مشترک فرارسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک گفتند
متن پیام به شرح ذیل می باشد:
حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و مظلومیت ملتى که قله‌هاى سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامى خویش در نوردیده است، حکایت ماندگار دلاورى شهیدان و شاهدانى است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامى را نگاشته‌اند .
این هفته در واقع نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از حریم این سرزمین است. روزهایی که رشادت های جوانان برومند، انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می توان هر دشمنی را به ورطه نابودی و شکست کشاند.
این دوران گویای مقاومت و مظلومیت ملتی است که با رهبری داهیانه حضرت امام (ره) و  ایمان و توکل بر خداوند متعال و رشادت های سربازان اسلام برگ زرینی را در تاریخ ثبت نمودند.
اینجانبان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و فرا رسيدن هفته دفاع مقدس را به ساحت مقدس حضرت بقية ا... الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... خامنه اي (مد ظله العالي) و ملت شهيد پرور ايران اسلامي به خصوص مردم شريف، ولايت مدار و شهيد پرور شهر میبد تبريك عرض نموده و از حماسه آفرینی جانبازان، آزادگان، ایثارگران و صبر و استقامت بی مثال خانواده محترم آنان به ویژه خانواده معظم شهدا تقدیر و تشکر می نماییم و از خداوند متعال توفیق پاسداری از خون شهدا و رهروی راه آن عزیزان را برای همگان مسئلت داریم.
جواد فیاضی                                  علیرضا نقوی
رئیس شورای اسلامی شهر میبد            شهردار میبد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، باتوجه به الزام حضور یکی از اعضای شورای اسلامی شهر میبد به عنوان نماینده این شورا در شورای شهرستان، روز گذشته جلسه ای پیرامون این موضوع تشکیل و بعد از ارائه نظرات و تبادل اطلاعات با رای همه اعضا، علیرضا آزادمنش به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر میبد در شورای شهرستان انتخاب شد.

به اطلاع شهروندان عزیز می‌رساند که در هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، جناب آقای مهندس مجید بهارستانی با رای اکثریت اعضاء به عنوان شهردار میبد انتخاب شد.

لازم به ذکر است تا زمان تاییدصلاحیت فنی، تخصصی و عمومی شهردار منتخب، فرآیند مذکور نهایی و قطعی نبوده و مطابق با روال قانونی پس از تایید مراجع ذی‌صلاح شهردار منتخب کار خود را آغاز خواهد نمود.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد

بسم الله الرحمن الرحیم ‌

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی همشهریان عزیز، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند خبرسازی اخیر یکی از رسانه‌ها پیرامون انتخاب شدن شهردار جدید میبد و محول شدن معرفی وی توسط استانداری یزد در دقیقه 90 قویا تکذیب می‌گردد.
افرادی که با فرآیند حقوقی انتخاب شهردار، کمترین آشنایی را داشته باشند می‌دانند که انتخاب شهردار با رای اکثریت اعضای شورای شهر صورت می‌گیرد و هیچ شخص یا نهاد دیگری نمی‌تواند راسا شهردار انتخاب و معرفی کند.
از رسانه‌ها تقاضا داریم با رعایت اخلاق و موازین قانونی، پیش از انتشار هر خبری از صحت و سقم آن مطمئن شوند تا مانع از انتشار مطالب خلاف واقع در افکارعمومی شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، به منظور اجرای بند 31 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، صورت بودجه و هزینه این شورا در سال 1399 به شرح ذیل می‌باشد.


 

جهت مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

صورت بودجه و هزینه شورای اسلامی شهر میبد در سال1399

در پی استعفای شیخ علیرضا آقایی میبدی رییس شورای اسلامی شهر میبد از سمت خود، اعضای این شورا با اکثریت مطلق آرا حسینعلی فلاح‌ یخدانی را به عنوان رییس جدید شورای شهر انتخاب کردند.

علیرضا آقایی میبدی از ابتدای دوره پنجم شورا تاکنون به عنوان رییس شورا فعالیت داشته و ازین پس نیز به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر انجام وظیفه خواهد نمود. حسینعلی فلاح از ابتدای دوره فعلی شورا، ریاست کمیسیون عمران، گردشگری و خدمات شهری و سمت سخنگوی شورا را عهده‌دار بوده است.

پیش از این حجت‌الاسلام آقایی چندین مرتبه درخواست استعفای خود را ارائه داده بود که در نهایت در جلسه یکشنبه مورخ دهم دی‌ماه علی‌رغم میل باطنی اعضا و اصرار ایشان، پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسه ای با حضور ۶ تن از اعضا، با اکثریت آرا و پس از بررسی سوابق و برنامه‌های پیشنهادی گزینه‌های شهردار میبد، علی رضا نقوی که سابقه شهردار انارک را در کارنامه خود دارد به عنوان شهردار میبد انتخاب گردید.

رئیس امور ارتباط با اصحاب فرهنگ و هنر شهرداری اصفهان، دبیر و مدیر دبیرخانه شورای اسلامی شهرستان اصفهان، مدیر کارگروه فرهنگی اجتماعی سند راهبرد توسعه شهر بهارستان(CDS)، رئیس کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر بهارستان (دوره سوم)، مشاور برنامه ریزی شورای اسلامی شهرستان اصفهان، رئیس انتشارات شهرداری اصفهان، عضو شورای برنامه ریزی و راهبردی شهرهای جدید کشور، رییس مرکز آفرینش های ادبی قلمستان اصفهان و شهردار انارک نائین از جمله سوابق علیرضا نقوی می‌باشد.

محمود اسدزاده شهردار سابق میبد به دلیل اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی، از ادامه فعالیت خود استفعا داده بود. علیرضا نقوی پس از طی مراحل تأییدیه از مراجع ذی‌صلاح و صدور حکم از سوی استاندار یزد رسماً شهردار میبد خواهد شد.