نائب رئيس شوراي اسلامي شهر ميبد

عملكرد شوراي اسلامي شهر و شهرداري ميبد و حرف و حديث هاي رايج

اين روزها بدليل نزديك شدن به انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا عده اي از دوستان گله ها و حرف و حديث هايي از شهر و شهرداري و شورا مطرح مي كنند كه به نظر مي رسد يا از كم اطلاعي است يا اينكه ...

اين روزها بدليل نزديك شدن به انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا عده اي از دوستان  گله ها  و حرف و حديث هايي از شهر و شهرداري و شورا مطرح مي كنند كه به نظر مي رسد يا از كم اطلاعي است يا اينكه در ايام انتخابات از ابزار شركت كردن در انتخابات است. چون برخي از اين اقوال جواب كاملا واضحي داشته و برخي به استدلال هاي زيادتر احتياج دارد. .سعي مي كنيم برخي از تغيير و تحولاتي كه طي اين پنج سال رخ داده را ارائه نمائيم. اميدواريم توانسته باشيم حداقل خواسته مردم شهر را برآورده كرده باشيم يادآوري مي نمائيم با تمام حرف هايي كه بيان مي داريم معتقديم هنوز هم ظرفيت شهر بسيار بيش از اينهاست ولي ادعا مي كنيم تغيير و تحولات شهر واقعا چشمگير و براي بسياري از شهر ها الگو بوده است و حال اندكي از خدمات:

1- حدود چهارسال پيش جلسه اي در بيت آيت ا... اعرافي برگزار گرديد كه آقاي فلاح زاده استاندار محترم از وضعيت ظاهري شهر گله كردند و خواستار تغيير و تحول در اين راستا شدند. بعد از دو سال اكثر مسئولين ذيربط استانداري تغيير و تحولات شهر را بسيار عالي دانستند و بارها در جلسات خصوصي و عمومي اعلام كرده اند.

2- وضعيت پياده روها بسيار زشت و زننده بود ولي با همفكري شورا و شهرداري پياده رو ها يكدست و ساماندهي گرديد. در ابتدا موزائيك هاي جالبي كار نشد ولي با پيگيري، موزائيك ها زيباتر و دو رنگ و شكيل فرش گرديد و در بعضي از خيابانهايي كه لازم بود سنگ هاي جدول رنگين كار شد.

3- آب فضاي سبز از آب تصفيه شده استفاده مي شد كه با هزينه اي سنگين و با كمترين خسارت به آسفالت جدا سازي صورت گرفت.

4- پارك بهاران يك پارك معمولي بود ولي با جديت در اجراي پروژ ه هاي عمراني در آن باعث گرديد نگاه ها در استان به اين پارك جلب شود بطوري كه بسياري از اردوهاي دانش آموزي شهرستان هاي استان در پارك بهاران ميبد انجام ميشود و حضور بيش از 1500 اتومبيل در روز سيزدهم نوروز در دو سال گذشته نشانگر شاخص بودن اين پارك است كه البته هنوز هزينه و كار زيادي بايد برروي آن انجام شود.

5- نگاه جدي به پارك هاي محله اي و سامان دهي فضاهاي سبز از جمله اقداماتي بود كه با پشتكار خوبي انجام شد كه مي توان به سه مورد در شهيديه، پارك هاجر يخدان، شهرك شهدا، نشاط شهرك امام، پارك محله ده آباد، پارك بيداري اسلامي بين مهرجرد و ده آباد، پارك خانقاء، پارك شهرك شهدا و ... اشاره كرد و پاركهاي ديگري كه در دست طراحي و اجراست.

6- وجود زمين هاي افتاده در جوار خيابان هاي شهر چهره شهر را نازيبا كرده بود كه با حضار كشي آنها، تحول خوبي در زيبايي شهر ايجاد كرد.

7- نامگذاري كوچه ها بطوري كه هم تابلوها جالب، خوانا و يكدست باشد، اجرايي گرديد. البته نظر غالب اين بود كه كليه كو چه هاي جنب خيابان ها به اسم همان خيابان باشد تا كمترين مشغوليت در ذهن مردم ايجاد كند. مثلا كوچه هاي خيابان شهيد رجايي به نام شهيد رجايي 1 و 2 و ... شماره گذاري شود در نتيجه مردم با 30 اسم در نام گذاري مواجه بودند با اسم خيابانها هماهنگ بود كه متاسفانه اين قضيه انجام نشد و انشا ا... در آينده مرتفع خواهد شد

8- تا چند سال پيش هر شهروندي كه وارد شهر مي شد در مسيريابي با مشكل روبرو بود ولي به حمدا... با يك حركت جدي تابلو هايي جالب و استاندارد در شهر نصب گرديد كه بلافاصله شهر هاي ديگر استان هم از ميبد تقليد كردند

9- معضلات باقيمانده از سالهاي قبل در بازگشايي خيابان ها و ميدان ها با پيگيري هاي جدي به سامان رسيد از جمله خيابان 9 دي جنب جهاد كشاورزي، فردوسي جنب بيمارستان، خيابان آيت ا... خامنه اي در شاه جهان آباد با تلاش هاي واقعا طاقت فرسا آزادسازي آن تقريبا تمام است، انتهاي بلوار شهيد مطهري و اتصال به خيابان آزادگان به زيبايي اصلاح شد ميدان آيت ا... حائري سامان دهي شد و اگر اهالي محل همكاري جدي داشتند ميدان دوم آن هم اجرايي شده بود- ميدان حضرت ابوالفضل(ع) مهرجرد آزادسازي و اجرا شد، خيابان شهيد بهشتي حد فاصل رشيد الدين به جعفري نژاد جدول گذاري و آسفالت شد، اصلاح سه راه شهيد اشتري به فجر بيده، تغيير وضعيت سه راه باغ شهر به شهيد اشتري، آزادسازي و اصلاح خيابان سيدالشهدا(ع) خانقاء به باغ شهر، آزادسازي باقيمانده خيابان رسالت و تبديل آن به بلوار، آزاد سازي بخشي از خيابان عشرت آباد، اصلاح سه راه شهيد ميرباقري و آيت الله كاشاني و اصلاحاتي كه قطعا در مقابل چشم مردم است.

میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.