یت الله اعرافی امام جمعه میبد در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر با وی:

موزه ها نقش زیادی در زنده بودن شهر و انتقال فرهنگ دارند/ برنامه حساب شده پنج و یا ده ساله در زمینه فرهنگی برای شهر تهیه کنید/ کارهای فرهنگی با کمک مردم و نهادهای مردمی در سطح شهر برگزار شود

روز گذشته (شنبه 21 دیماه) اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر میبد با آیت الله اعرافی امام جمعه میبد دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری میبد: روز گذشته (شنبه 21 دیماه) اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر میبد با آیت الله اعرافی امام جمعه میبد دیدار و گفتگو کردند. آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر با وی ضمن بیان این نکته که در این مدت در زمینه فرهنگی اقدامات خوبی در سطح شهر توسط مجموعه مدیریت شهری صورت گرفته است تاکید کرد: اعضای کمیسیون یک نگاه بلند مدت داشته باشید و برنامه حساب شده پنج و یا ده ساله در زمینه فرهنگی برای شهر تهیه کنید و بطوری که راه مسئولین اینده نیز مشخص باشد تا آنها نیز براساس این سند و برنامه حرکت کنند. عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه برای تحقق برنامه ها باید ساختارهای مناسب پیش بینی شود گفت: منظور از ساختار مناسب افزایش نیرو نیست. بلکه ساختارها باید دارای طرح و برنامه باشد. امام جمعه میبد به مجموعه مدیریت شهری توصیه کرد که کارهای فرهنگی با تکیه بر مردمی بودن برگزار شود و در این زمینه بیان کرد: کارهای فرهنگی با کمک مردم و نهادهای مردمی در سطح شهر برگزار شود و مجموعه مدیریت شهری همیار و کمک حال این گروه ها باشند. مدیریت شهری باید در این زمینه نقش حمایت گری و هدایت کنندگی را ایفا کند و از ظرفیت های موجود شهر در این زمینه بهره گیری کند و این پتانسیل ها را تقویت کند. آیت الله اعرافی خاطرنشان ساخت: تمام کارهایی که مجموعه مدیریت شهری انجام می دهد باید رویکرد و پیوست فرهنگی داشته باشد و مقوله فرهنگی در آن طرح دیده شود. امام جمعه میبد به کمیسیون فرهنگی پیشنهاد داد تا در مبحث آسیب های اجتماعی نیز ورود پیدا کنند و بیان کرد: در جهت کاهش آسیب های اجتماعی اقدام کنید. برنامه هایی جهت پیشگیری از پیدایش آسیب های اجتماعی طراحی کنید. از دیگر مقوله هایی که در این جلسه آیت الله اعرافی به آن پرداخت بحث مساجد بود. مدیر حوزه های علمیه کشور از مجموعه مدیریت شهری خواست نگاه ویژه ای به مساجد داشته باشند و موانعی از جمله پارکینگ، معابر و ... مساجد را رفع نمایند. امام جمعه میبد اضافه نمود : در صورتی که مسجد شهر فعال باشند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و خیلی از آسیب های اجتماعی کاهش می یابد. عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر اینکه موزه ها نقش زیادی در زنده بودن شهر و انتقال فرهنگ دارند خاطر نشان ساخت: محل نمایشگاه دائمی برای هر شهری ضروری است و بهتر است میبد نیز این فضا را در شهر داشته باشد. وی همچنین به مقوله ورزش اشاره کرد و گفت: ورزش باید در شهر تقویت شود. به ویژه فضاهای ورزشی ویژه بانوان باید افزایش پیدا کند. آیت الله اعرافی با بیان اینکه از هنرهای مشروع حمایت می کنم گفت: هنرهای مانند خطاطی، نقاشی، نمایش و ... جامعه را به سمت نشاط می برد و بنده همیشه از هنر حمایت می کنم. امام جمعه میبد با بیان اینکه نمادهای شهر می تواند به بازآفرینی شخصیت های شهری بینجامد خاطرنشان ساخت: در معرفی و بازآفرینی شخصیت های مطرح شهرستان، نسل جوان شهر با شخصیت های شهرستان آشنا می شوند. وی همچنین با بیان اینکه برگزاری جشن ها در اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی کار پسندیده ای است افزود: در این جشن ها باید چارچوب ها رعایت شود در این صورت کار خوبی است که باعث نشاط جامعه و محیط می شود. گفتنی است در این نشست علیرضا آزادمنش سخنگوی شورای شهر میبد و رئیس کمیسیون فرهنگی شورا به ارائه عملکرد دوساله فرهنگی این کمیسیون پرداخت.
میانگین (0 رأی)
The average rating is 0.0 stars out of 5.