به مناسبت روز محیط زیست و همزمان با میلاد حضرت امام رضا(ع)، مراسم تجلیل از محیط‌بانان میبدی با اهدای لوح تقدیر و تقدیم هدایا در محل پاسگاه محیط‌‌‌بانی اردوگاه بنستان برگزار شد.

در این مراسم،  فرماندار، بخشدار بخش مرکزی، رئیس اداره منابع طبیعی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و همچنین جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر میبد حضور داشتند و از طرف شورای اسلامی شهر، از علی‌اکبر کارگر رئیس محیط زیست میبد، دو نفر از محیط‌بانان، یک نفر از مأمورین انتظامی و نیز چهار نفر از همیاران محیط زیست در حضور دکتر اکبری معاونت فنی محیط زیست استان یزد تجلیل شد.

شهرستان میبد دارای منطقه شکار ممنوع مرور با وسعتی بالغ بر 80 هزار هکتار با گونه‌های جانوری قوچ، میش، کل، غزال، بز و نیز گونه‌های گیاهی مختلف و بیش از پنجاه گونه پرنده شامل کبک، هوبره، عقاب، تیهو و ... می‌باشد.

در بخشی از متن تقدیرنامه شورای اسلامی شهر میبد از محیط‌بانان و همیاران محیط زیست آمده است:

 « ... رشد وتوسعه محیط زیست در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مرهون تلاش‌های گسترده و زحمات ارزشمند افرادی است که دانش و تخصص خود را سرمایه قرار دادند تا محیط زیست و فرهنگ حفاظت از آن ارتقای روز افزون یابد؛ به نشانه تقدیر از تلاش‌ها و همکاری‌ها به منظور حفاظت از محیط زیست و ترویج فرهنگ آن در بین آحاد جامعه این لوح سپاس تقدیم نموده، توفیق روزافزون جنابعالی توأم با سلامتی و مسرت را از درگاه خداوند متعال خواستار می‌باشد.

سیدحسین آتشی - رئیس شورای اسلامی شهر میبد

»