به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، شب گذشته فیاضی رئیس شورا و اعضای کمیسیون عمران، میراث فرهنگی و املاک شورا به همراه مهندس بهارستانی شهردار میبد، باحضور در مسجد جامع میبد، ضمن دیدار و گفتگو با نمازگزاران این مسجد، در جریان مشکلات و درخواست های شهروندان قرار گرفتند و مشکلات اجرای پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع بررسی و هم‌اندیشی شد.

رئیس شورای اسلامی شهر میبد در این دیدار بیان کرد: اولویت اول ما حل مشکلات شهروندان است و برای اجرای پروژه‌ها حتما ابتدا دغدغه و درخواست‌های مردم را مدنظر قرار خواهیم داد و با اصلاح طرح مشکلات عنوان شده را مرتفع می‌کنیم سپس در راستای اجرای پروژه گام برمی‌داریم.

جواد فیاضی ضمن بیان اینکه شهر با حضور و مشارکت شهروندان معنا و مفهوم پیدا می‌کند و بدون مردم شهر پیشرفتی نخواهد داشت، عنوان کرد: اگر قرار است شهر پیشرفت کند با حضور، همکاری و مشارکت مردم این امر محقق می‌شود و بدون مشارکت و حضور مردم شهر پیشرفتی نخواهد داشت و بایستی شهروندان در محیط زندگی خود احساس آرامش و امنیت کنند و ما به عنوان خادمین مردم وظیفه داریم تا از حق و حقوق شهروندان دفاع کنیم و همه این درخواست‌ها، دغدغه‌های ما نیز هست.
وی در ادامه افزود: در یک ماه و نیم گذشته بیش از 5 جلسه با دوستان میراث فرهنگی به منظور بررسی و رفع مشکلات احتمالی در اجرای طرح‌های عمرانی در محدوده بافت تاریخی برگزار کردیم یکی از موارد مطرح شده طرح پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع بود که اصلاحاتی نیز برای اجرای این طرح عنوان شد.

شهردار میبد در این دیدار صمیمی اظهار داشت: رویکرد توسعه محله‌ای با تکیه بر برنامه‌ریزی محله به عنوان راه‌حلی مناسب برای پاسخگویی به تقاضاهای مردمی محسوب می‌شود.
وی درخصوص اجرای پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع عنوان کرد: بافت‌های کهن، به دلایل گوناگون از جمله عدم انطباق با سیستم حمل و نقل جدید با فرسودگی تدریجی همراه هستند و ایجاد مسیرهای پیاده در بافت‌های تاریخی ضمن حفظ و احیاء آن‌ها، توسعه شهر را از توسعه به سمت حومه‌ها، به توسعه‌ای از درون و منطقی تبدیل می‌کند و همچنین پياده‌راه‌ها بدليل قابليت‌هاي خاص خود در ايجاد فرصت تعاملات اجتماعي و نيز به عنوان پهنه هايي چند عملكردي از نقشي اساسي برخوردارند.
بهارستانی با بیان اینکه دیدار و هم‌اندیشی با شهروندان در اجرای پروژه‌های محله‌ای به‌خصوص در بافت تاریخی می‌تواند باعث تسریع در روند اجرای پروژه‌ها گردد، افزود: در‌خصوص اجرای پروژه پیاده‌راه خیابان مسجد جامع، مشارکت و همراهی شهروندان به‌خصوص اهالی بافت تاریخی را می‌طلبد و امیدواریم در کنار یکدیگر بتوانیم مشکلات موجود جهت اجرای این پروژه را مرتفع نماییم.

ضمنا در جلسه اعلام شد که کمیته ای تحت عنوان میراث وصنایع دستی با مدیریت آقای مهندس  آزادمنش در کمیسیون عمران تشکیل گردیده است تا بتواند ضمن آسیب شناسی وایجاد هماهنگی کامل امور مربوطه را پیگیری وحل وفصل نماید.

گفتنی است اهالی محل درباره طرح میراثی خیابان مسجد جامع و راسته بازار به مشکلات این طرح از قبیل عرض کم خیابان، پارک ممنوع در مسیر خیابان، حذف درختان روبروی مسجد، عدم وجود پارکینگ، عدم روشنایی راسته بازار و ... اشاره نمودند.