شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد به دعوت حجت‌الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر امام جمعه اردکان در نشست مشترک شوراهای اسلامی دو شهر میبد و اردکان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در این نشست صمیمی، پیرامون موضوعات مختلف دو شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

رئیس شورای اسلامی شهر میبد برگزاری این نشست را ارزشمند دانست و گفت: مردم برای این نظام و انقلاب سنگ تمام گذاشتند و امروز نوبت مسئولین است که برای خدمت به مردم تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا آقایی اظهار داشت: بسیاری از خواسته‌های مردم از مسئولین احتیاج به بودجه ندارد. نداشتن اخلاق خوب در برخورد با مردم یکی از چیزهایی است که باعث می‌شود مردم از ادارات دولتی رضایت نداشته باشند. اخلاق و رفتار خوب می‌تواند بدبینی نسبت به نظام را کاهش بدهد. باید از تمام امکانات برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنیم.

در این نشست، موضوعات مختلف از جمله برگزاری یادواره‌های شهداء به صورت مشترک، برپایی غرفه‌های مشترک در ایام نوروز، استفاده از ظرفیت مراکز آموزش عالی، راه‌اندازی سیستم حمل و نقل قطار بین شهری، سرعت بخشیدن در پروژه انتقال آب از خلیج فارس، استفاده از پساب فاضلاب شهری در راستای ایجاد فضای سبز بیشتر، مدیریت مشترک پسماند، آماده‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز برای جذب گردشگر با توجه به پیشینه تاریخی دو شهر، ساخت بیمارستان تخصصی مشترک، آموزش همگانی برای حفظ محیط زیست، ساخت کشتارگاه و میدان میوه و تره‌بار مشترک و تشکیل کارگروه مشترک برای شناسایی نیازهای اساسی شهرهای اردکان و میبد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.