چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 6 صبح روز پنج‌شنبه مورخ 16آذر96 و با حضور شهردار محترم و کلیه اعضا برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا اعضای کمیسیون عمران و برنامه بودجه و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و ورزشی گزارش عملکرد و فعالیت‌های انجام شده در طول یک ماه ارائه دادند و نظرات و هماهنگی‌ها و پیشنهاداتی در این مورد ارائه شده بیان گردید  و تصمیمات و مصوباتی اتخاذ گردید.

1-نامه شهرداری به شماره 8326 /2796 /ص مورخ 27آبان1396 در خصوص معرفی نماینده شورا در جلسات آزادسازی و تملک اراضی که به صورت هفتگی در روزهای دوشنبه در ساعت 12:30 در محل شهرداری برگزار می‌گردد. مقرر گردید آقایان دکتر مجید زارعی و دکتر صفرعلی دهقانی به عنوان نمایندگان شورا در این جلسه معرفی شوند.

2-نامه شهرداری شماره 8681 /2796 /ص مورخ 11آذر96 در خصوص پرداخت خسارت به آقای سیدباقر خورشید بابت پلاک در مسیر خیابان شهید باهنر به شماره پلاک 8161 بخش 21 یزد از (ردیف552310020001) تملک زمین و املاک واقع در مسیر  مصوب گردید با توجه به توافقنامه پیوست و نظر کارشناسی مربوطه پرداخت گردد.

3-با توجه به درخواست ضیاء وهابی مالک زمین پلاک ثبتی 0/ 12001 واقع در بلوار سنتو نبش میدان امام خامنه‌ای، کلیات درخواست مصوب گردید و مقرر شد که جهت اخذ مجوز شهرداری از شورا به سازمان شهرداری ارجاع گردد.

جلسه رأس ساعت8:30 خاتمه یافت.

1-علیرضا آقائی  2-انسیه فلاح  3–محمدرضا هدایی  4-مجید زارعی  5-صفرعلی دهقانی 6-علیرضا آزادمنش  7-حسینعلی فلاح

رونوشت برابراصل است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسات اخیر کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این شورا ضمن دعوت از جمعی از هنرمندان و نویسندگان در خصوص موضوعات فرهنگی برنامه‌ریزی و پیشنهاداتی مطرح گردید.

در سومین جلسه این کمیسیون پیشنهاد شد تقویم فرهنگی برای برنامه‌های آتی تدوین گردد؛ همچنین بر اساس آن بودجه سال آینده شورا و شهرداری با در نظر گرفتن آیتم‌های فرهنگی لحاظ شود.

در این جلسه بر ضرورت نظارت بیشتر بر کیفیت اجرای جشن‌ها، همایش‌ها و نمایشگاه‌های ویژه هنرهای دستی و دست‌سازهای بانوان و نیز نصب بنر در سطح شهر تأکید شد.

تشکیل کمیته‌ای از گروه‌های مختلف از جمله روحانیت، فعالین فرهنگی، موسیقی‌دان‌ها و دیگر تشکل‌ها،

رونق بخشیدن به راسته بازار و احداث سایت شهرداری؛ راه‌اندازی کوهنوردی خانوادگی و فعال نمودن پیست ویژه دوچرخه‌سواری بانوان با در نظر گرفتن شئونات اسلامی و اخلاق طیبه از موضوعاتی بود که به آن پرداخته شد.

اعضای کمیسیون فرهنگی حمایت از هنرمندان و دلگرمی آنان و نیز استفاده از مساجد و حسینیه‌ها برای فعالیت‌های فرهنگی و تجهیز این مراکز به سالن مطالعات و همچنین احداث کتابخانه‌های محلی و سیار در بوستان‌ها و ایستگاه‌های شهر را عنوان کردند.

در این جلسه به تشکیل بانک هنرمندان، مدیران بانوان، کمیته تدوین منشور و ارائه رزومه‌کاری به اداره ارشاد در مورد مجریان جشن‌ها و همایش‌ها اشاره شد.

در چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی در خصوص بودجه فرهنگی در سال آتی پیشنهاد شد اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال در نظر گرفته شود و تعدادی از پروژه‌های اجرایی نیز به امور فرهنگی اختصاص یابد.

همچنین پیشنهاد گردید بخشی از درآمد حاصل از صرفه‌جویی در هزینه‌کرد امورات جاری شهرداری به خصوص قراردادهای بخش خصوصی برای بحث امور فرهنگی لحاظ شود.

همچنین مقرر شد تا پایان آذرماه، جلسه هماهنگی تشکیل ستاد نوروزی و اجرای برنامه‌ها و تبلیغات ویژه ایام نوروز برگزار گردد.

برگزاری جلسات هفتگی و ماهیانه در مساجد و ایجاد تفاهم‌نامه‌هایی در زمینه‌های برگزاری برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر نیز جزء تصمیمات اعضا در این جلسه می‌باشد.

چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 18:30 روز یکشنبه مورخ 12آذرماه96 و با حضور شهردار محترم و اکثریت اعضا پیرامون مجوزهایی که در دستور کار شورا قرار داشت بحث وتصمیماتی اتخاذ گردید.

1-ساماندهی نیروهای انسانی در شهرداری که شهردار محترم توضیحاتی در این باب دادند که این مهم در حال انجام است.

2-ساختار و عناوین موجود در شهرداری که جناب شهردار توضیحاتی در مورد عناوین غیر ضابطه‌مند ارائه دادند که در حال ساماندهی می‌باشد.

3-در مورد برگزاری مسابقات فوتسال یادواره شهدای میبد که قرار شد شهرداری درخواست مجوز دو میلیون تومان را به شورا اعلام نماید.

4-در مورد برنامه همکاری شهرداری در زمینه‌های فرهنگی و ورزشی با محوریت استفاده از بیلبوردها

5-با توجه به مناسبت‌ها و برنامه‌ریزی هفتگی و به صورت مناسبت‌های فرهنگی مصوب گردید که در هر هفته به صورت ثابت در روزهای دوشنبه از ساعت 18 الی 20:30 جلسه کمیسیون فرهنگی برگزار گردد.

6-پیگیری ساماندهی کامل کشتارگاه با هدف تأمین شرایط به بخش خصوصی واگذار گردد و از هدر رفتن هزینه جلوگیری گردد.

7-ارائه گزارشی از قوانین و ضوابط عهد قراردادنامه‌ها توسط جناب دکتر صفرعلی دهقانی و پیگیری امور توسط ایشان

8-بررسی فرم ماهیانه هر کارگر در فضای سبز در اسل 1396 و پیگیری در جلسات بعدی

جلسه رأس ساعت21:30 خاتمه یافت.

1-حسینعلی فلاح 2-انسیه فلاح 3–محمدرضا هدایی 4-مجید زارعی 5-صفرعلی دهقانی  6-علیرضا آزادمنش

رونوشت برابر اصل است.

چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 6 صبح روز پنج‌شنبه مورخ 9آذر96 با حضور شهردار محترم و اکثریت اعضا در مورد مسائل مختلف مدیریت شهری و قراردادها و امور اجرائیات بحث و تبادل نظر گردید.

1-ارائه گزارش مختصری از نواقص و ایرادات ارسالی از سازمان بازرسی استان در محور فعالیت‌های شهرداری

2-بحث و بررسی پیرامون چارت سازمانی شهرداری وتکمیل و درخواست نیرو در ردیف‌های تعریف شده که در چارت سازمانی خالی است و جذب نیرو از طریق آزمون‌های استاندارد

3-تعریف و معرفی یک نفر جهت ارتقای کیفیت و بهره‌وری و انتصاب در این سمت در شهرداری

4-بررسی و تحلیل پیرامون علل ضعف اجرائیات در شهرداری و ارائه راهکارهای مختلف و ایجاد تحولاتی در این حوزه از شهرداری

5-مقرر شد در راستای بهینه‌سازی ارائه خدمات و افزایش رضایت‌مندی مردم یک نفر مشخص به عنوان کارشناس یا مسئول واحد بهبود کیفیت و بهره‌برداری معرفی نمایند که حداقل شرح وظیفه آن ترسیم و ارتقای فرایندها در نهایت استقرار مدیریت کیفیت جامع در مجموعه مدیریت شهری می‌باشد.

6-مقرر گردید زمین مختص شهرداری در شهرک فجر بیده که به منظور پارک در نظر گرفته شده است مطالعه و بررسی گردد تا پارک ترافیک در آنجا احداث گردد. شهرداری موظف شد تا در اسرع وقت نسبت به تهیه طرح و فراهم نمودن ساز و کار اجرایی آن اقدام نماید.

7-مقرر گردید آقای حسینعلی فلاح به عنوان نماینده و عضو ثابت شورا در جلسه ساماندهی املاک که دوشنبه هر هفته از ساعت 18 الی 20 برگزار می‌گردد شرکت نماید.

8-درخواست مجوز شهرداری به شماره 8613 /2796 /ص مورخ 8آذر1396 در خصوص حل مشکل آب کشاورزی محمودآباد و پرداخت 50میلیون ریال از محل جداسازی آب فضای سبز (ردیف552350010008) در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

9-نامه شماره 8103 /2796 /ص مورخ 17آبان1396 در خصوص آزادسازی پلاک‌ها به مالکیت آقای سالکی مصوب گردید شهردای در این مورد از شورا درخواست مجوز نماید.

جلسه رأس ساعت 9صبح خاتمه یافت.

1-حسینعلی فلاح 2-انسیه فلاح 3–محمدرضا هدایی 4-مجید زارعی 5-صفرعلی دهقانی 6-علیرضا آزادمنش

رونوشت برابر اصل است.

چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 18 روز یکشنبه مورخ 5آذرماه96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور شهردار محترم، ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد جناب آقای دکتر اعرافی و همراهان ایشان برگزار گردید و پیرامون مباحث مختلف در محور همکاری و تعامل مشترک بین شهرداری و شورا و دانشگاه آزاد تبادل نظر و تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید و تعاملاتی در این موارد به شور گذاشته شد.

1-سالن جشن و پذیرایی و سردخانه

2-سالن آمفی تئاتر

3-مرکز سایت پرورش گل و گیاه

4-ساختمان جنب سایت گل و گیاه

5-سالن‌های ورزشی به صورت مجزا ویژه بانوان و آقایان

6-احداث پارک بانوان و پیست دوچرخه‌سواری بانوان

مقرر گردید که بعضی از اعضای شورا به اتفاق شهردار از موارد فوق بازدید و پس از ارائه گزارش بازدید به شورا در جلسات آینده اتخاذ تصمیم نهایی گردد.

درخواست مجوز شهرداری به شماره 8443 /2796 /ص مورخ 1آذر1396 مبنی بر تهیه بن کارت جهت نیروهای شهرداری به مبلغ 390میلیون ریال و پرداخت هزینه آن از محل هزینه رفاهی کارکنان (ردیف551102050016) تأمین خواهد شد.

درخواست مجوز شهرداری به شماره 8557 /2796 /ص مورخ 5آذر1396 در خصوص پرداخت خسارت به ورثه حسن اسلامی به مبلغ 101میلیون و 200هزار ریال از (ردیف 552310020001) محل تملک املاک واقع در مسیر پرداخت خواهد شد.

جلسه رأس ساعت 22 خاتمه یافت.

1-علیرضا آقائی 2-حسینعلی فلاح 3-انسیه فلاح 4–محمدرضا هدایی 5-مجید زارعی 6-صفرعلی دهقانی 7-علیرضا آزادمنش

رونوشت برابر اصل است.

چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 6 صبح روز پنجشنبه مورخ 2آذر96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور شهردار محترم وکلیه اعضا تشکیل گردید.

 دستور کار جلسه:

1-بررسی درخواست مجوزهای صادره از شهرداری میبد و ابلاغ مصوبات تأیید شده از طرف شورا به دوایر مربوط به شهرداری

2- حضور کارشناسان طرح ممیزی و ارائه گزارشات در جلسه شورا

مصوبات:

1-درخواست مجوز شهرداری به شماره 8268 /2796 /ص مورخ 23آبان1396 مبنی بر مساعدت به آقای شعبانعلی دهقانی فیروزآبادی از کارکنان قسمت آسفالت شهرداری به مبلغ 20میلیون ریال از محل هزینه رفاهی کارکنان (ردیف551102050016) در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

2-درخواست مجوز شهرداری به شماره 8148 مورخ 20آبان1396 با موضوع اختصاص مبلغ 68میلیون و 775هزار ریال در خصوص جدولگذاری در گردان امام حسین(ع) از محل ایجاد پارکینگ‌های عمومی (ردیف552330040001) در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

نتیجه مذاکرات کارشناسان طرح ممیزی و اعضای شورا و شهردار.

در ارتباط با قرارداد ممیزی املاک و مستغلات شهر میبد با حضور مهندسین مشاور پیمانکار، شهردار و چند نفر از کارشناسان شهرداری، بحث و بررسی به عمل آمد و پس از ارائه طرح توسط پیمانکار، کلیات آن به تصویب رسید.

با توجه به مشکلاتی که بعضی فرم‌های عرصه و اعیان دارند مقرر شد نماینده پیمانکار، ناظر و نمایندگان آن در این طرح، به مدت حداقل یک سال در شهرداری حضور داشته باشند تا مشکلات فیش نوسازی (عنداللزوم) بر طرف و به روز رسانی ممیزی املاک و مستغلات سطح شهر نیز بر عهده پیمانکار باشد و آموزش‌های لازم و اطلاع رسانی توسط پیمانکار و ناظر طرح به کارشناسان ذی‌ربط شهرداری داده شود. همچنین مقرر شد جلساتی بین پیمانکار، ناظر و کارشناسان شهرداری برگزار شود تا طرح ممیزی شهرداری به طور کامل عملیاتی گردد.

جلسه رأس ساعت 11 خاتمه یافت.

1-علیرضا آقائی 2-حسینعلی فلاح3 -انسیه فلاح 4–محمدرضا هدایی 5-مجید زارعی 6-صفرعلی دهقانی 7-علیرضا آزادمنش

رونوشت برابر اصل است.

چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 18 روز دوشنبه مورخ 29آبان96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور شهردار محترم وکلیه اعضا تشکیل و در خصوص مسائل ذیل بحث و تبادل نظر و تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1-در ارتباط با نظارت کامل بر رفت و روب شهر مقرر گردید یکی از کارکنان شهرداری به عنوان ناظر بر خدمات و پیمان شرکت وحدت گستر انتخاب و معرفی گردد و گزارش ناظر به صورت ماهیانه با حضور شهردار محترم در شورا بررسی شود. همچنین مقرر گردید نظارت بر نحوه عملکرد شرکت فضای سبز رؤیای سبز صدوق (پیمانکار فضای سبز شهرداری) به صورت کامل اجرا شود.

2- در ارتباط با ساختار نیروی انسانی شهرداری، شهردار محترم به صورت مفصل گزارش دادند و مقرر شد چارت سازمان شهرداری با نیروهای متخصص و متعهد بازبینی گردد و شهردار محترم اقدامات لازم به عمل آورد.

3- در رابطه با روابط عمومی شهرداری بحث و بررسی به عمل آمد و مقرر شد روابط عمومی شهرداری فعال شود و شهردار محترم اقدامات لازم به عمل آورد.

جلسه رأس ساعت 22 با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقائی 2-حسینعلی فلاح 3- انسیه فلاح 4–محمدرضا هدایی 5-مجید زارعی 6-صفرعلی دهقانی 7-علیرضا آزادمنش

رونوشت برابر اصل است.

چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 6 صبح روز پنجشنبه مورخ 25آبان96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور شهردار محترم، مدیرکل محترم شرکت آب و فاضلاب استان یزد و همراهان و رئیس اداره آبفای میبد و کلیه اعضا، تشکیل و در خصوص مسائل ذیل بحث و تبادل نظر و تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1-در ابتدای جلسه با حضور جناب آقای اسلامی مدیرکل محترم شرکت آب و فاضلاب استان و جناب آقای بنا رئیس اداره آبفای میبد در مورد مفاد تبصره 3 قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب شهری و تعرفه‌های آب و خدمات دفع فاضلاب ابلاغیه 94/ 33640 /20 /100 مورخ 12مهر1394 وزارت نیرو  (مصوبات شورای محترم اقتصاد) توضیحاتی ارائه گردید و مقرر شد در جلسات آینده شورا مباحث و پیشنهادات مطرح شده از جانب شرکت مزبور مطرح و به شور گذاشته شود و تصمیمات و مصوبات نهایی اتخاذ گردد.

2-نامه شماره 7649 /2796 /ص مورخ 3آبان1396 شهرداری در خصوص معرفی نماینده شورا در کمیسیون ماده 7 (قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها) و جهت نظارت بر حسن اجرای قانون و آئین‌نامه اجرایی آن، جناب آقای حسینعلی فلاح به عنوان نماینده شورا انتخاب و معرفی شدند.

جلسه رأس ساعت 10 صبح با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقائی   2-حسینعلی فلاح   3-انسیه فلاح  4–محمدرضا هدایی  5-مجید زارعی  6-صفرعلی دهقانی 7-علیرضا آزادمنش

رونوشت برابر اصل است.

سی و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد ساعت 6 صبح روز چهارشنبه مورخ 24آبان96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور اکثریت اعضا، تشکیل و در خصوص مسائل ذیل بحث و تبادل نظر و تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1-نامه شماره 8074 /2796 /ص مورخ 17آبان1396 شهرداری در رابطه با استرداد مبلغ یک میلیون و 524هزار و 300 ریال به آقای علی دهقانی بابت عوارض خودرو از محل مازاد بر درآمد هزینه سنواتی (ردیف33102) مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

2-قرارداد تنظیم شده بین شهرداری میبد و دانشگاه میبد در رابطه با رهن واجاره ساختمان دانشکده الهیات  جهت استفاده مجموعه شهرداری به مبلغ پنج میلیارد ریال رهن و ماهیانه مبلغ یک میلیون ریال اجاره در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

در ادامه جلسه جناب آقای دکتر میرزایی‌پور رئیس سابق سازمان بازرسی استان و رئیس محترم شعبه نهم دادگاه تجدیدنظر استان در جلسه حضور و در خصوص نحوه آموزش پرسنل شهرداری به منظور ارتقای سلامت اداری مجموعه شهرداری و ارائه راه‌حلی برای کاهش مراجعات ارباب رجوع محترم به شورا و شهرداری و نقش نظارتی شورا مطالبی بیان نمودند.

جلسه رأس ساعت 9 صبح با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقائی  2-حسینعلی فلاح  3-انسیه فلاح  4–محمدرضا  هدایی  5-مجید  زارعی  6-صفرعلی دهقانی

رونوشت برابر اصل است.

سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق‌العاده ساعت 18 روز سه‌شنبه مورخ 23آبان96 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و با حضور اکثریت اعضا، رئیس نظام مهندسی شهرستان (آقای مهندس صباغی) تشکیل و در خصوص مسائل مربوط به نظام مهندسی و هزینه‌های نظارت و طراحی به شرح زیر مطالبی بیان شد.

1-نقدی بودن هزینه طراحی و نظارت ساختمان

2-مبلغی که از مالکان دریافت می‌شود بر چه اساسی و چه مصوبه‌ای از مراجع رسمی است.

3-شهرستان‌های استان چه مبلغی می‌گیرند.

4-برای ساختمان‌ها از نظر نوع اسکلت چه تفاوتی در نرخ نظارت و طراحی وجود دارد.

5-هزینه نظارت و طراحی به تفکیک مسکونی، تجاری، خدماتی و ... چقدر است.

6-پیگیری نظام مهندسی در ارائه گزارش مهندسین ناظر به شهرداری.

7-معرفی مهندسین احتمالی متخلف به شورای انتظامی نظام مهندسی استان.

8- چرا ناظرین پس از گذشت سه سال از صدور پروانه ساختمان، مجدداً به صورت مازاد از مالک هزینه طلب می‌کنند. این مازاد هزینه بر اساس کدام قانون است.

9-مقرر شد مسئول نظام مهندسی میبد قیمت سال‌های قبل تعرفه نظارت و طراحی (حداقل ده سال) نظام مهندسی میبد را به شورا ارسال نماید.

10-یکی از دلایل تخلف مالکین در احداث ساختمان بدون پروانه، قیمت بسیار بالای نظام مهندسی ساختمان است آیا امکان کاهش قیمت وجود دارد.

11-گروه‌های مختلف ساختمانی (الف، ب، ج، د) کدامند و نرخ هر کدام چقدر است.

12-بعضی از دفاتر نقشه‌کشی میبد احتمالاً غیرمجاز هستند چرا بررسی و پیگیری نمی‌شود (در میبد فقط 12 دفتر مجاز وجود دارد.)

13-عدم به کارگیری مهندسین که جوابگوی مردم نیستند و در شهر میبد ساکن نمی‌باشند و احساس مسئولیت نمی‌کنند و غیره، در این راستا از طرف مسئول نظام مهندسی میبد پیشنهاد گردید که چند مورد آن اجرا شده است.

14-بعضی از مهندسین که دارای نظارت خوب هستند باید تشویق شوند.

15-چرا نظارت بر ساختمان بعد از سه سال که مجدداً دو دوره تمدید می‌شود مازاد گرفته می‌شود.

16-نرخ حق‌النظاره نظام مهندسی (عوارض) به شهرداری پرداخت نمی‌شود راهکارهای پرداخت چیست.

جلسه ساعت 22 با ذکر صلوات به پایان رسید.

1-علیرضا آقائی  2-حسینعلی فلاح   3-انسیه فلاح4–محمدرضا هدایی  5- مجید زارعی  6- علیرضا آزادمنش

رونوشت برابراصل است.