هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز دوشنبه مورخ 4بهمن95 با حضور کلیه اعضای شورا، دکتر دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و سیدمحسن فلاح معاون فرماندار شروع و مسائل ذیل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ابتدا آقای آتشی ضمن خیر مقدم به مهمانان و شهردار میبد جناب آقای بهارستانی از حضور مدعوین در جلسه شورا تشکر نموده و سپس فاجعه پلاسکو و جان باختگان این حادثه را تسلیت گفت و ضمن یادآوری ماه بهمن 57  یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب را گرامی داشت؛ سپس هریک از حاضران سخنانی عنوان نمودند.

الف: دکتر دهقانی: از مسئولین تشکر کرد و به استماع سخنان حاضرین پرداخت.

ب: دکتر بیکی: بحث ژنتیک میبد و رکود پیش آمده و اهمیت موضوع که آینده علمی میبد را ضمانت می کند یادآور شده و خواستار بررسی این موضوع شد.

ج: راجع به بازسازی مدفن خواجه رشیدالدین میبدی درخواست همکاری و بودجه کرد.

د: بررسی تأمین اجتماعی و پلی کلینیک و ساختمان مربوطه درخواست بودجه کرد.

ه: در مورد همایش فرهیختگان میبدی-ساختمان انگلیسی‌ها

و: ملااحمدی: در مورد محدوده حریم و طرح جامع میبد، نگهداری فضای سبز و واگذاری زمین به مالکین

ز: سیدابوالفضل دهقانی: راجع به زمین‌های اصلاح حد شده و مشکل پرداخت حق به مالکین که مشکل سراسری کشوری دارند.

ح: مرتفع شدن مشکل مینی‌بوسرانی شهرداری و درخواست 20دستگاه مینی‌بوس جهت رفع این مشکل از وزیر محترم کشور

ط: اکبرزاده: بحث کمبود بودجه شهرداری با توجه به حریم شهر که تحویل شهرداری داده شده است.

ی: قطار بین شهری و پیگیری این موضوع

ک: داورپور: بحث تجهیز مراکز آتش‌نشانی راجع به وضع پیش آمده در ساختمان پلاسکو و به روزرسانی تجهیزات

ل: جاده ندوشن به ورزنه که با پیگیری‌های نماینده محترم به نتیجه رسیده است.

م: بحث مشکل ثبتی درین، امین‌آباد و ...

ن: بانک شهر

س: داوود دهقانی: بحث قیر، شهرک‌های مختلف و نیاز مردم به آسفالت

ع: بحث بافت فرسوده میبد و بافت تاریخی و شرایط تاریخی بودن بنا، بحث مقاوم‌سازی در بافت فرسوده، بحث عرض کوچه‌ها

ص: بحث ورزشی میبد و نیاز مساعدت مالی (هزینه‌ها) ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها خود به خود هدر می‌رود. ورزشکاران با پناه بردن به شهرهای مجاور و به نام آن‌ها فعالیت می‌کنند.

ق: میرحسینی: مشکل صنعت و ادارات مربوط و درگیر با صنعت (برق، گاز و ...) فشار از ناحیه این ادارات منجر به تعطیلی برخی از این مراکز شده است.

ر: پست مدیریت ادارات

ت: امکان جذب بودجه در رابطه با خشکسالی‌ها

ث: بحث راه آهن و جاده راه آهن و ایستگاه مربوطه و جذب بودجه دولتی در این رابطه

خ: جوادیان: واگذاری زمین به شهرداری و نرخ بالای مسکن و شهرسازی، زمین‌های واگذاری و نرخ مسکن(ولی‌آباد، موسی‌خان) که دهیاری ندارند به مشکل برخورده‌اند و مشکل خدمات‌رسانی مناقشه بین شهرداری و بخشداری

ذ: مشکل صدور پروانه روستاها و محدوده شهرک‌ها (تره‌بار و پایانه) تفکیک بافت فرسوده و  میراث (جاده درین به ورزنه به اصفهان) بخش‌های ثبتی مرزی اردکان

ض: بهارستانی (شهردار): بحث اختلاف اعتبار شهر میبد و اردکان، ناوگان حمل و نقل و فضای سبز، مشکل آبیاری با تانکر، حفر چند حلقه چاه جهت فضای سبز

ظ: حق‌آبه از آب و فاضلاب منطقه‌ای

غ: همکاری بین دو شهر میبد و بفروئیه

زمین جهت معوض باغات بزرگ شهر

در پایان آقای دکتر دهقانی نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی:

راجع به امور ورزش جلسه‌ای با مدیرکل کار و ورزش خواهیم داشت تا 10درصد مالیات ارزش افزوده جهت ورزش خرج شود.

شصت و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 2بهمن95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

الف: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 12دی95 شورا در جلسه قرائت گردید.

ب: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 4دی95 شورا در جلسه قرائت گردید.

ج: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 22دی95 شورا در جلسه قرائت گردید.

د: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 11دی95 شورا در جلسه قرائت گردید و در خصوص بند 6 صورتجلسه مقرر شد تخفیف عوارض بر اساس دفترچه عوارض سال 1395 اعمال گردد و در خصوص تقسیط عوارض تا 18 قسط اعمال گردد.

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت بابت پلاک ثبتی واقع در بخش 21 یزد که 755 مترمربع از پلاک در مسیر خیابان حدفاصل درویشی به آزادگان قرار گرفته و باقیمانده ندارد معادل مبلغ 3میلیارد و 168میلیون ریال زمین معوض به تعداد 12 قطعه از قطعات تفکیکی شهرک فجر بیده واگذار و همچنین مبلغ 96میلیون ریال طبق توافقنامه به مالکین پرداخت گردد در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع کمک بن غیرنقدی به مناسبت دهه فجر در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 26دی95 با حضور اکثریت اعضای شورا، خانم میرعبدالهی مسئول ممیزی و آقای محبی (نماینده ناظر ممیزی) تشکیل و مسائل مربوط به ممیزی را مورد حل و فصل قرار دادند و سپس مطالب زیر مطرح گردید.

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع اجرای عملیات ممیزی به 13000 ملک و همچنین مبلغ پروژه به یک میلیارد و 625میلیون ریال افزایش یافته است در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه اجرای پروژه از محل تکمیل طرح مطالعاتی عمران شهری و ممیزی که در متمم بودجه پادار خواهد شد تأمین می‌گردد.

2- با توجه به درخواستهای مردمی اهالی خیابان روبروی انبار شهرداری (حدفاصل شهید بهشتی و بلوار خرمشهر) و با توجه به موجود بودن  فضا جهت احداث خیابان شهرداری عنداللزوم در اولین فرصت اقدام به احداث نماید. از شهردار محترم درخواست می‌گردد ادامه خیابان شهید باهنر با توجه به مصوبه کمیسیون عمران و آزادسازی‌های انجام شده شروع به احداث نماید. خیابان حد فاصل شهید جعفری‌نژاد و شهرک فجر بیده نیز جهت احداث پیشنهاد می‌گردد. خیابان ادامه قدس تا خیابان انقلاب تا ساختمان انگلیسی‌ها به جهت اهمیت موضوع عنداللزوم احداث گردد.

شصت و هفتمین  جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 25دی95 با حضور کلیه اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع  واگذاری نظارت بهداشتی کشتارگاه به مدت یکسال تا سقف مبلغ 156میلیون ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع مجوز فروش کوچه متروکه به مساحت 104 مترمربع و عرض 2 متر واقع در میبد، خیابان پاسداران، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع مجوز فروش کوچه متروکه به مساحت 17 مترمربع و عرض 2 متر در خیابان 22 بهمن در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

4- نامه شهرداری با موضوع یک جلد دفترچه تعرفه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات و یک جلد دفترچه ارزش معاملاتی زمین جهت اجرا در سال 1396 در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

5- نامه شهرداری با موضوع استعلام تصویر المان شهدای گمنام در پارک بهاران در جلسه مطرح و مورد نظرخواهی قرار گرفت و در جلسه به تصویب رسید.

پیلم تسلیت شورای اسلامی شهر میبد در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، اعضای این شورا ضمن پیامی در سوگ و اندوه درگذشت یار امام و انقلاب با مردم شریف ایران ابراز همدردی نمودند.

در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی و یار دیرین حضرت امام (ره) و رهبری(مدظله) در دوران قبل و بعد از انقلاب چه در زمان دوران ستمشاهی طاغوت، چه در زمان جنگ و همچنین پس از آن در عرصه سازندگی کشور بودند.

رحلت جانسوز آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی موجب اندوه و ماتم همگان گردید بزرگمردی که عمر با برکت ایشان در راه مجاهدت و مبارزه و تلاش در راستای اعتلای انقلاب و اسلام ناب سپری شد. شورای اسلامی شهر میبد ضایعه درگذشت ایشان را به پیشگاه حضرت بقیه‌الله‌الاعظم((عج)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و بیت محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان علو درجات و غفران الهی را خواستار است.

شورای اسلامی شهر میبد

شصت و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 19دی95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع خرید فلش مموری از طریق ترک تشریفات مناقصه  تا سقف مبلغ 76میلیون ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع مساعدت به مسجد روستای درین (با توجه به درخواست دهیاری روستای درین) به  مبلغ 50میلیون ریال از محل ماده 16 سایر کمکها و پرداخت‌ها به بخش عمومی در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 12دی‌ماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

الف: نامه مؤسسه حسابرسی ایساتیس محاسب کویر منضم به دو نسخه حسابرسی مالی منتهی به 30 اسفند95 شورای اسلامی شهر میبد در جلسه قرائت و با توجه بند چهارم قرارداد مذکور مصوب گردید 25 درصد از مبلغ قرارداد در وجه مؤسسه مذکور پرداخت گردد. پرداخت از محل حق حسابرسی (ردیف 20508) بودجه شورای اسلامی شهر میبد می‌باشد.

ب: آقای داورپور راجع به چهارراه مسجد امام حسن عسکری(ع) و آسفالت مربوطه مطالبی بیان نمود و عنوان داشت جلسه‌ای با مدیرکل میراث فرهنگی استان و با حضور استاندار دوشنبه 20دی95 تشکیل خواهد شد اگر اعضا پیشنهادی در این رابطه دارند مرقوم نمایند.

ج: آقای جوادیان راجع به مشارکت میراث و شهرداری و پیشنهاد به مدیر کل میراث در خصوص مساعدت‌هایی که شهرداری تاکنون به میراث نموده مطالبی را یادآور شد.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع معافیت پرداخت عوارض پایانکار ساختمان مسکونی بر روی زمین موقوفه (جهت خانه امام جماعت مسجد) و طبقه همکف جهت پارکینگ موتورسیکلت نمازگزاران در جلسه مطرح و مصوب گردید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع تخفیف و تقسیط عوارض ساختمانی که قصد تفکیک پلاک را دارد در جلسه مطرح و موافقت گردید.

3-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت بابت پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد در مسیر بلوار امامزاده میرشمس‌الحق به مبلغ 3میلیارد و 276میلیون ریال خدمات بر روی مانده پلاک شامل حق تشرف، تغییر کاربری از مزروعی به تجاری و مابه‌التفاوت به میزان 8میلیون و 200هزار ریال طلب مالک از شهرداری خواهد بود مصوب گردید. ضمنا هزینه مربوط از محل تملک زمین و املاک در مسیر (ردیف 552310020001) پرداخت می‌گردد.

شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 11دی‌ماه95 با حضور کلیه اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

الف: ابتدا ریاست شورا آقای سیدحسین آتشی راجع به طرح تفصیلی و احداث برخی از خیابان‌های پیشنهادی شهرداری که از طرح خارج شده توضیحاتی داده و بر احداث خیابان‌های مورد نظر اصرار ورزید.

ب: آقای داوود دهقانی درباره پیشرفت اقدامات طرح ممیزی و نظارت بر طرح و کلا عملکرد پیمانکار مربوطه و دنباله قرارداد و دعوت از ناظر و علت عقب‌افتادگی طرح و تأیید طرح مذکور سخنانی بیان کرد.

ج: آقای عزیزالله داورپور راجع به پاسخ صریح و صحیح کارشناس مربوطه و پیمانکار پیشنهاداتی ارائه و خواستار بررسی و حل و فصل دوگانگی نظرات آنان شد.

د: آقای مهندس جوادیان پیشنهاد کرد که حداقل یک یا چند بلوک طبق طرح ممیزی و ساماندهی امتحانی عمل شود.

ه: نامه فرمانداری و اعلام وصول و اعتراض در خصوص قرارداد مؤسسه حسابرسی ایساتیس محاسب کویر که فاقد ردیف و مبلغ بوده که مبلغ آن جهت حسابرسی شهرداری سال 1395 به میزان 96 میلیون ریال از محل حق‌الزحمه حسابرسی پرداخت خواهد شد.

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع بررسی صورتجلسه قرارداد ممیزی املاک در جلسه مطرح و مصوب گردید.

2- درخواست مجوز شهرداری با موضوع حق‌الزحمه ناظر شرعی کشتارگاه میبد از حوزه نمایندگی ولی‌فقیه برای مدت یکسال در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع تکمیل و مرمت یکی از منازل بافت قدیمی از طریق ترک تشریفات و تا سقف مبلغ 500 میلیون ریال به پیمانکاری و مدیر پروژه آقای حسین آقایی در جلسه مطرح و مصوب گردید. هزینه مربوطه از محل بهبود عبور و مرور بافت قدیمی و تاریخی تأمین خواهد شد.

4- درخواست مجوز شهرداری با موضوع استرداد عوارض تغییر کاربری به دلیل انصراف مالک، در جلسه مطرح و به تصویب رسید. از محل مازاد درآمد بر هزینه سنواتی از (ردیف 3102) پرداخت شود.

5- درخواست مجوز شهرداری با موضوع هزینه جهت قدردانی در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه فوق از محل کمک به مؤسسات خصوصی و اشخاص تأمین خواهد شد.

6- درخواست مجوز شهرداری با موضوع تخفیف و تقسیط عوارض زمین پلاک ثبتی واقع در بخش 22 یزد که قصد تفکیک پلاک خود را دارد در جلسه مطرح و مصوب گردید.

7-درخواست مجوز شهرداری با موضوع کمک به آقای سعید اشتری مهرجردی به مبلغ 40میلیون ریال از ماده 17 ردیف کمک به مؤسسات خصوصی و اشخاص در جلسه قرائت و مصوب گردید.

شصت و سومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 5دی‌ماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت، مربوط به پلاک‌های واقع در شهیدیه بخش 24 یزد در مسیر خیابان قرار گرفته معادل مبلغ یک میلیارد و 946میلیون و 640هزار ریال خدمات بر روی مانده پلاک طبق در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع هزینه خرید مصالح ساختمانی جهت تعریض کوچه واقع در فیروزآباد در جلسه مطرح و به تصویب رسید. ضمناً هزینه اجرای پروژه از محل ساماندهی معابر (ردیف 552330010040) تامین خواهد شد.

شصت و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 4دی‌ماه95 با حضور کلیه اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

الف: ابتدا ریاست محترم شورا ورود جناب آقای دکتر بیکی را به شورا خوش‌آمد عرض کرده و برای وی آرزوی موفقیت نمود.

ب: سپس آقای دکتر بیکی سوگند یاد نموده و در مورد مسائل شهری مطالبی را بیان کرد.

ج : نامه شهرداری با موضوع تفویض اختیار (در اجرای تبصره ذیل ماده 54 قانون شهرداری‌ها به منظور رسیدگی و تسریع و ارائه خدمات به مردم) بخشی از اختیارات شهردار محترم به آقایان مهندس زارعی، علیرضا فاتحی، نوبخت بابائیان و غلامعلی کلانترزاده در جلسه مطرح و با اکثریت آرا به تصویب رسید. البته لازم به ذکر است که مسئولیت نهایی کلیه امور به عهده شهردار محترم می‌باشد.

1- درخواست مجوز شهرداری منضم به توافقنامه بابت پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد در مسیر میدان 12 امام(ع) فیروزآباد معادل مبلغ 290میلیون و 950هزار ریال شامل واگذاری یکی از قطعات تفکیکی شهرک فجر بیده به مالک و نیز خدمات شامل حق تشرف، تغییر کاربری به تجاری، عوارض ساخت در طبقات تجاری همکف و طبقه اول مسکونی که مالک معادل مبلغ 56میلیون و 990هزار بدهکار شهرداری می‌باشد مطرح و به تصویب رسید. ضمناً هزینه مربوط از محل تملک زمین و املاک واقع در مسیر پرداخت خواهد شد.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع مراسم تودیع و معارفه شهردار در جلسه قرائت و به تصویب رسید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع اصلاح ردیف بودجه شهرداری و افزایش اعتبار بعضی از ردیفهای بودجه در جلسه مطرح و مصوب گردید.

4-درخواست مجوز شهرداری با موضوع تعیین هزینه‌های مربوط به خدمات کشتار و سلاخی سبک و سنگین در جلسه مطرح و مصوب گردید.

خدمات کشتار دام سبک به ازای هر دام مبلغ 40هزار ریال و هر دام سنگین مبلغ200هزار ریال

سلاخی کشتار دام سبک به ازای هر دام مبلغ 40هزار ریال و هر دام سنگین مبلغ 300 هزار ریال