به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، مهندس سیدعلی‌محمد جوادیان به عنوان نماینده این شورا در کمیسیون ماده 5 شهر میبد و داوود دهقانی فیروزآبادی به عنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده صد شهرداری میبد با اکثریت آرا انتخاب شدند.

پیش از این مهندس مجید بهارستانی در کمیسیون‌های مذکور عضویت داشت که با انتخاب از سوی اعضای شورا و صدور حکم انتصاب از سوی استاندار یزد و نیز استعفا از نمایندگی شورای اسلامی شهر، به عنوان شهردار میبد مشغول به فعالیت می‌باشد.

شصت و یکمین  جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 28آذرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

ابتدا مهندس جوادیان نایب رئیس شورا نامه‌های رسیده را مورد بررسی قرار داد.

الف: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 6آذرماه95 شورا و اعتراض به بند 4 صورتجلسه با موضوع قرارداد مؤسسه حسابرسی ایساتیس محاسب کویر در جلسه قرائت گردید.

ب: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 26آبان95 شورا در جلسه قرائت گردید.

ج: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 29آبان95 شورا در جلسه قرائت گردید.

د: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 13آذرماه95 شورا در جلسه قرائت گردید.

ه: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 14آذرماه95 شورا در جلسه قرائت گردید.

و: نامه شهرداری با موضوع مأموریت شهردار محترم در جلسه قرائت گردید.

ز: آقای داوود دهقانی با رأی اکثریت اعضا به نمایندگی از طرف شورای اسلامی شهر جهت شرکت در جلسات کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری‌ها معرفی شد.

ط: با رأی اکثریت اعضا آقای مهندس جوادیان به عنوان نماینده شورای  اسلامی شهر میبد جهت شرکت در جلسات کمیسیون ماده 5 معرفی گردید.

 مراسم تکریم مهندس نقیبی‌زاده و معارفه مهندس بهارستانی به عنوان شهردار جدید میبد در محل فرمانداری میبد برگزار شد.

طی این مراسم حکم استاندار یزد توسط مهندس شاکری شمسی مدیرکل امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری یزد قرائی شد.

شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 13آذرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

در ابتدای جلسه متن استعفای آقای مهندس مجید بهارستانی از عضویت در شورا در جلسه قرائت و با استعفای ایشان موافقت گردید. (با اکثریت اعضا)

در ادامه جلسه مهندس دانشگر و محسن فلاح در مورد دوربین‌های ترافیکی در سطح شهر صحبت‌هایی را عنوان نمودند و ضمن اینکه به سوالات اعضای شورا جواب داده شد.آقای محسن فلاح دبیر شورای ترافیک گزارشی از عملکرد این شورا از ابتدای سال 95 تا کنون ارائه کردند.

پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 13آذرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

ابتدا سیدحسین آتشی ریاست شورا حلول ماه ربیع‌الاول را تبریک عرض کرد.

الف: علی ناصریان امور مالی شهرداری میبد در مورد اضافه کردن بودجه در خصوص برخی از بندهای دفترچه بودجه توضیحاتی ارائه داد.

ب: اشتری راجع به زیلو و تلاش در راه ثبت جهانی آن صحبت‌هایی عنوان کرد و موفقیت میبد را در راه ثبت جغرافیایی زیلو خاطر نشان کرد.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع معافیت عوارض مؤسسه قرآنی عترت ام‌الحسنین که درخواست پروانه ساختمانی بر روی زمین موقوفه را دارد و ساختمان عام‌المنفعه می‌باشد و درخواست صدور پروانه ساختمان رایگان شده در جلسه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع کمک بن غیرنقدی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) به کارکنان شهرداری در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع واگذاری  عملیات جدول‌گذاری بلوار حدفاصل میدان دفاع مقدس تا ورودی بیده و بلوار جمهوری اسلامی (بلوار عشرت‌آباد) از طریق ترک تشریفات مناقصه و تا سقف مبلغ دو میلیارد ریال به آقای حسین طالعی در جلسه مطرح و به تصویب رسید. ضمناً هزینه اجرای پروژه از محل ساماندهی معابر تأمین خواهد شد.

4-درخواست مجوز شهرداری با موضوع ساماندهی یادمان شهدای گمنام پارک بهاران در جلسه قرائت و با توجه به صورتجلسه فرمانداری شهرستان مصوب شد مبلغ یکصد میلیون ریال از محل فعالیت فرهنگی ورزشی شهروندان جهت این امر اختصاص یابد.

5-درخواست مجوز شهرداری با موضوع اصلاح ردیف بودجه، جهت خرید تجهیزات ترافیکی و سیستم سرعت‌سنج راداری نسل سوم با اتاق کنترل جهت ثبت سرعت و پلاک‌خوانی خودروها در جلسه مطرح و به تصویب نرسید.

6-نامه شهرداری در رابطه با نامه مدیرکل محترم  امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری با موضوع همکاری در خصوص اجرای طرح ملی GNAF مطرح و سیدابوالفضل دهقانی فیروزآبادی به عنوان نماینده شورا جهت تشکیل کارگروه نامگذاری معابر فاقد نام  معرفی گردید.

پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 6آذرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع هزینه سفر به عتبات عالیات مربوط به دانشکده علوم قرآنی در جلسه مطرح و مصوب گردید مبلغ 20 میلیون ریال از ردیف کمکهای فرهنگی ورزشی پرداخت شود.

2- درخواست مجوز شهرداری با موضوع اجرای عملیات جدول‌گذاری بلوار حد فاصل میدان دفاع مقدس تا ورودی انبار توحید (هواشناسی) و سطح شهر در جلسه مطرح و به تصویب نرسید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع معوض زمین شهرک فجر بیده بابت انتقال متراژ در مسیر زمین واقع در حدفاصل خیابان درویشی به آزادگان در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

4- نامه مؤسسه حسابرسی ایساتیس محاسب کویر با موضوع قرارداد حسابرسی شورای اسلامی شهر میبد برای سال منتهی به 30 اسفند95 در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

5- نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه شورا مورخ 16آبان95 در جلسه قرائت در ضمن در خصوص بند ج صورتجلسه مذکور محل پرداخت از ردیف 41700 ماده 17 (کمک و پرداخت‌های دیگر به بخش خصوصی) اعلام می‌گردد.

6- نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه شورا مورخ 22آبان95 در جلسه قرائت در ضمن در خصوص بند 4 صورتجلسه مذکور محل پرداخت از ردیف 41700 ماده 17 (کمک و پرداخت‌های دیگر به بخش خصوصی) اعلام می‌گردد.

7- نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه شورا مورخ 15آبان95 در جلسه قرائت و در خصوص بند2 صورتجلسه مذکور مقرر شد آئین نامه نالی و معاملاتی شهرداری رعایت گردد. در خصوص بند 5 نیز مقرر شد شهرداری در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد.

پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 29آبان95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

1- درخواست مجوز شهرداری در جلسه قرائت و ضمن کأن لم یکن اعلام کردن درخواست مجوز قبلی مورخ 11بهمن94 و همچنین توافقنامه پیوست آن مربوط به پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد که سه دانگ پلاک فوق در مسیر خیابان و بوستان دانش محمودآباد قرار گرفته و باقیمانده ندارد مقرر گردید شهرداری میبد بابت انتقال متراژ در مسیر خیابان به نام شهرداری و کلیه خسارات وارده معادل مبلغ یک میلیارد و 24میلیون و 650هزار ریال، چهار قطعه 160مترمربعی از قطعات تفکیکی شهرک فجر بیده و خدمات شناور و قابل انتقال به غیر به مالک ارائه نماید؛ در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه مربوطه از محل تملک زمین و املاک در مسیر پرداخت می‌گردد.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع فروش کوچه در جلسه مطرح و به تصویب نرسید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع اجرای عملیات ممیزی، (افزایش 55000 ملک به حداکثر 65000ملک) تا سقف مبلغ یک میلیارد و 250 هزار ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز چهارشنبه مورخ 26آبان95 با حضور کلیه اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

الف: آقای دکتر سرکارگر جهت ارائه گزارش ممیزی در جلسه حضور به هم رساند و درباره برداشت‌های میدانی توضیحاتی داده و قول داد تا 22 بهمن این طرح به بهره‌برداری برسد و در حال حاضر 45 هزار برداشت از املاک و اراضی انجام شده است.

ب: مهندس کریم‌زاده عنوان داشت طبق طرح جامع 45 هزار پلاک دیده شده بود مازاد برآن با مناقصه مجدد باید انجام می‌شد. شهرداری در پرداخت‌ها دیرکرد داشته است بحث اطلاعات و صورتجلسه 15اردیبهشت95 به برنامه زمانی هم نرسید. پروژه جدیدی جهت کدگذاری در دل همین پروژه انجام خواهد شد. در صورتجلسه بعد 55 هزار پلاک مورد بحث قرار گرفت یعنی 10 هزار پلاک بیشتر.

ج: آقای محبی: حدود 57 هزار پلاک دیده شده که حدوداً 8 هزار آمار برای نظارت ارسال نشده است. حدود ده نقطه میبد هنوز نقشه‌ها کامل ارسال نشده ولی حدوداً آمارها یکسان است.

د: نامه فرمانداری شهرستان میبد در خصوص دعوتنامه بررسی حریم شهر بفروئیه در جلسه مطرح شد و اعضای حاضر در جلسه، آکس جاده بلوار رسالت، امیرکبیر به طرف حسن آباد را به عنوان خط مرزی تأیید نمودند به نحوی که کشتخوان ده‌آباد بطور کامل در محدوده حریم شهر میبد قرار گرفته شود.

پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 22آبان95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

الف: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 9آبان95 شورا در جلسه قرائت گردید.

ب: در ادامه جلسه، آقای بهارستانی راجع به جلسه طرح تفصیلی شهر میبد که در یزد برگزار شده بود توضیحات مبسوطی ارائه نمود.

ج: آقای انصاری شهردار اسبق میبد در این جلسه حضور بهم رسانده و به سؤالاتی راجع به زمین آتشنشانی و دیگر زمین‌های قوامی‌زاده پاسخ داد و راهنمایی نمود. راجع به احداث خیابان و حل مشکل شهر میبد قول همکاری و مساعدت داد. همچنین راجع به اضافه مساحت برخی از پلاک‌ها و پیگیری از طریق ثبت اسناد مطالبی بیان کرد.

پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 16آبان95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

ابتدا آقای مهندس جوادیان راجع به شورای ترافیک توضیحاتی دادند(در خصوص میدان نماز)

الف: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 17مهرماه95 شورا در جلسه قرائت گردید.

ب: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 19مهرماه95 شورا در جلسه قرائت گردید.

ج: مصوب گردید مبلغ پنج میلیون و یکصد و پنجاه هزار تومان از بودجه شورا جهت فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی شهر و طبق درخواستهای موجود هزینه شود.