پنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 15آبان95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

الف: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 28مهرماه95 شورا قرائت شد.

ب: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 25مهرماه95 شورا قرائت شد.

ج: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 8آبان‌ماه95 شورا قرائت شد.

د: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 1آبان‌ماه95 شورا قرائت شد.

مصوبات:

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت بابت خسارت پلاک‌های ثبتی واقع در بخش 23 یزد به مالکیت مجتمع اقتصادی کمیته امداد که در مسیر طرح‌های عمرانی شهرداری قرار گرفته 13 قطعه از قطعات تفکیکی بر اساس توافقنامه الحاقی انتقال گردد.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع فروش کوچه متروکه انتهای خیابان انقلاب در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3-درخواست مجوز شهرداری با موضوع درخواست مجوز مناقصه محدود عملیات نگهداری فضای سبز و تأسیسات شهر میبد در جلسه مطرح و با توجه به نزدیک بودن پایان مدت قرارداد پیمانکار نگهداری فضای سبز و تأسیسات شهرداری، واگذاری امور مربوط به پیمانکار واجد الشرایط از طریق مناقصه محدود به تصویب رسید.

4-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت مربوط به پلاک ثبتی واقع در بخش 22 یزد که 484 مترمربع از پلاک‌های فوق در مسیر خیابان قرار گرفته و 428 مترمربع باقیمانده دارد معادل مبلغ دو میلیارد و 903 میلیون ریال خدمات بر روی مانده پلاک فوق و پلاکهای تفکیکی آن در جلسه مطرح و مصوب گردید.

5-درخواست مجوز شهرداری با موضوع تقدیر و تشکر از آقایان علمچی و موسوی با توجه به بازنشستگی ایشان، به تصویب رسید.

6- درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت مربوط به پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد که 350 مترمربع از آن در مسیر خیابان شهید جعفری‌نژاد قرار گرفته و 83  مترمربع باقیمانده دارد معادل مبلغ یک میلیارد و 50میلیون ریال خدمات شامل حق تشرف، تغییر کاربری، تفکیک و ... به صورت شناور و قابل انتقال به غیر در جلسه مطرح و مصوب گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، مهندس مجید بهارستانی به عنوان شهردار میبد انتخاب شد.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد، در جلسه یکشنبه شب، از میان گزینه‌های پیشنهادی با اکثریت آرا مهندس بهارستانی از اعضای این شورا را برای تصدی سمت شهردار میبد برگزیدند.

مهندس بهارستانی پس از تأیید مراجع ذی‌صلاح، به طور رسمی کار خود را به عنوان شهردار میبد آغاز خواهد کرد.

پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 9آبان95 با حضور کلیه اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

ابتدا ریاست محترم شورا آقای آتشی راجع به خدمات آقای نقیبی‌زاده شهردار سابق، سخنانی ایراد و از زحمات نامبرده تقدیر و تشکر نمود. همچنین در خصوص انتخاب مجدد شهردار شایسته سفارش کرده تا همه جوانب شهر و مردم را مورد نظر قرار گیرد.

آقایان مهندس محمدحسین دهقانی، دکتر پاک‌گوهر، بابائیان و مهندس بهارستانی کاندیدای شهردار بودند که از بین افراد فوق‌الذکر آقای مهندس مجید بهارستانی با اکثریت آراء (6رأی) موافق برگزیده شده و به عنوان شهردار میبد معرفی گردید.

پنجاه و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 8آبان95 با  حضور کلیه اعضا تشکیل و مسائل ذیل مطرح گردید.

ابتدا ریاست محترم شورا درباره انتخاب شهردار توضیحاتی داد سپس آقای مهندس مجید بهارستانی رزومه کاری خود را تقدیم شورا نموده و به سؤالات مطرح شده توسط اعضای محترم شورا پاسخ داد.

جلسه بعدی یکشنبه مورخ 9آبان95 با موضوع تعیین شهردار می‌باشد.

پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 1آبان95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1- درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت به زمین جنب تالار الماس به تصویب نرسید.

2-  درخواست مجوز شهرداری با موضوع اجرای پروژه جدول‌گذاری بلوار شهید اشتری (حدفاصل میدان هلال احمر و پیر چراغ)، طبق آئین‌نامه مالی شهرداری (ماده 19) توسط سازمان بهسازی و نوسازی به مبلغ یک میلیارد و 444میلیون و 755هزار ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه اجرای پروژه از محل تکمیل خیابان‌های نیمه‌تمام و ساماندهی معابر تأمین خواهد شد.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع توافق‌نامه تجهیزات کشتارگاهی (صورتجلسه مورخ 21مهر95) در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

4- درخواست مجوز شهرداری با موضوع خرید قیر 70 *60 طبق قیمت روز بورس و تا سقف مبلغ یک میلیارد و 984 میلیون و 236هزار ریال جهت کارخانه آسفالت در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه مربوطه از محل روکش و آسفالت خیابان‌ها پرداخت خواهد شد.

5- درخواست مجوز شهرداری با موضوع قرارداد واگذاری مغازه‌های بازارچه در جلسه مطرح و به تصویب نرسید.

6- درخواست مجوز شهرداری با موضوع تفویض اختیار ماده 16 و 17 و نیز هزینه رفاهی کارکنان به شهردار محترم در جلسه مطرح و به تصویب نرسید.

چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز چهارشنبه مورخ 28مهرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت 13 مترمربع از پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد در مسیر خیابان با 194 مترمربع باقیمانده معادل مبلغ 52 میلیون ریال خدمات بر روی مانده پلاک طبق توافقنامه مطرح و مصوب گردید. هزینه مربوط از محل تملک زمین و املاک واقع در مسیر پرداخت خواهد شد.

2- نامه اداره کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد در خصوص کاهش تعرفه عوارض خسارت آسفالت برای پروژه اجرای فاضلاب شهر میبد به طول بیش از 600 کیلومتر و با سرمایه‌گذاری حدود 2000 میلیارد ریال که قرار است در عرض 4 سال به اتمام برسد در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت مربوط به پلاک ثبتی واقع در بخش 22 یزد با توجه به درخواست مالکان بنا به تغییر کاربری و مجوز ساخت 50مترمربع تجاری همکف تاکنون انتقال سند انجام نگرفته در جلسه مطرح و مصوب گردید. هزینه مربوط از محل تملک زمین و املاک واقع در مسیر پرداخت خواهد شد.

جلسه بعدی شنبه 1آبان‌ماه95 پیرامون انتخاب شهردار تشکیل خواهد شد.

ضمنا آخرین جلسه ارائه برنامه توسط کاندیداها خواهد بود.

چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 25مهرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابتدای جلسه نامه‌های ذیل در جلسه قرائت گردید:

1- نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 13شهریورماه95 شورا

ب: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 11مهرماه95 شورا

در خصوص بند یک صورتجلسه (موضوع افتتاح حساب در بانک انصار) به منظور اخذ وام از سازمان  شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید بلافاصله پس از اتمام  اقساط باید حساب مسدود گردد.

ج: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 10مهرماه95 شورا

د: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 7مهرماه95 شورا

ه: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 28شهریورماه95 شورا

 در خصوص بند 7 با موضوع اجاره اسطبل کشتارگاه، شهرداری موضوع را به منظور وحدت رویه و مراحل قانونی در دفترچه تعرفه عوارض سال‌های آتی پیش‌بینی نماید.

و: نامه فرمانداری به شماره 7175 مورخ 19مهرماه95 با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 27شهریورماه95 شورا

ز: نامه فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسه 12مهرماه95شورا

2- درخواست مجوز شهرداری با موضوع اساسنامه سازمان مدیریت حمل و نقل شهر میبد و با عنایت به نامه استانداری یزد در خصوص تهیه الگوی اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری، در جلسه قرائت و یک نسخه اساسنامه پیشنهادی سازمان مدیریت حمل و نقل در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3-درخواست مجوز شهرداری با موضوع آئین‌نامه انضباطی سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد و حومه به استناد بند 9 ماده 71 قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

   در پایان با حضور آقای علیرضا فاتحی راجع به قرارداد فاضلاب شهر میبد توضیحاتی داده شد.

جلسه بعدی شورا چهارشنبه مورخ 28مهرماه95 با موضوع صحبت و بحث بررسی پیرامون انتخاب شهردار برگزار خواهد شد.

چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز دوشنبه مورخ 19مهرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

موضوع جلسه براساس صورتجلسه قبلی انتخاب شهردار محترم که با ارائه برنامه و پاسخ به سؤالات اعضای شورا توسط جناب آقای دکتر پاک‌گوهر کاندیدای معرفی شده توسط حجت‌الاسلام اکبرزاده برگزار گردید و سؤالات مطرح شده در زمینه نحوه گسترش فضای سبز شهری، توانمندسازی روابط عمومی، پیشنهادات کاربردی برای افزایش درآمد شهرداری، مشکلات موجود شهر میبد، راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکل آرامستانهای سطح شهر و ... بود.

ضمناً مقرر گردید جلسه بعدی شورا ساعت 15روز شنبه مورخ 24مهرماه 95 با موضوع انتخاب شهردار تشکیل شود.

چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 17مهرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه، ریاست شورا در خصوص تعطیل شدن کار شهرداری میبد (حفظ دیوارهای ترمینال مسافربری که درحال تخریب بود) مطالبی ارائه نمود و همچنین در خصوص جلسه توجیهی بررسی حریم و محدوده شهر بفروئیه در طرح تفصیلی توضیحاتی بیان شد.

سپس دو نفر از کاندیداهای محترم تصدی سمت شهرداری (آقایان مهندس دهقانی و دکتر پاک‌گوهر در جلسه حضور یافته و در خصوص برنامه‌های خود مطالبی را ارائه و همچنین به سؤالات اعضای حاضر در جلسه پاسخ دادند.

در ضمن جلسه بعدی شورا روز دوشنبه مورخ 19مهرماه95 با موضوع انتخاب شهردار تشکیل خواهد شد.

چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق‌العاده روز دوشنبه مورخ 12مهرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه ریاست شورا در خصوص گزینه‌های مورد نظر اعضا جهت پست شهردار سخنانی ایراد  نمود و در این مورد بحث و گفتگو به عمل آمد و سپس نامه مورخ 11مهرماه95 آقای داورپور در خصوص جلسات اخیر شورا قرائت گردید.

از میان اعضای شورا حجت‌الاسلام اکبرزاده، آقای دکتر پاک‌گوهر را جهت کاندیدای شهرداری میبد معرفی کرد؛

سپس آقای بهارستانی راجع به شرایط شهردار موضوعاتی مطرح نمود.

در ضمن اعضای شورا در خصوص ادعای آقای داورپور در خصوص غیر قانونی بودن جلسه شورا مورخ 10مهرماه1395 اعلام نمودند که جلسات شورا روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته قانونی و طبق روال برنامه شورای اسلامی شهر میبد می‌باشد.

در ضمن جلسه بعدی شورا عصر روز شنبه مورخ 17مهرماه95 با موضوع انتخاب شهردار تشکیل خواهد شد.