چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق‌العاده روز یکشنبه مورخ 11مهرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه بابت موضوع انتخاب شهردار بحث و گفتگو به عمل آمد.

مصوبات:

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع افتتاح حساب در بانک انصار جهت اخذ وام از سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌های کشور در جلسه مطرح و مصوب گردید. رعایت آیین‌نامه مالی و معاملات شهرداری لازم‌الاجرا است.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع تقدیر و تشکر از پرسنل آتش‌نشانی در جلسه مطرح و مصوب گردید مبلغ هشتاد میلیون ریال از محل هزینه رفاهی کارکنان پرداخت گردد؛ رعایت آیین‌نامه مالی و معاملات شهرداری لازم‌الاجرا است.

مقرر شد جلسه راجع به انتخاب شهردار عصر دوشنبه مورخ 12مهرماه1395 ساعت 15 به صورت فوق‌العاده برگزار گردد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، با اکثریت آرای اعضای این شورا، مهندس محمدرضا زارعی به عنوان سرپرست شهرداری میبد انتخاب شد.

داوو دهقانی سخنگوی شورای اسلامی شهر میبد عنوان کرد با عنایت به استعفای مهندس سیدعلی نقیبی‌زاده از سمت شهردار میبد به دلیل قانون ممنوعیت استفاده از بازنشستگان و پذیرش آن از سوی شورا، مهندس زارعی معاون فنی مهندسی شهرداری به عنوان سرپرست برگزیده شد.

چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد به صورت فوق‌العاده روز شنبه مورخ 10مهرماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الف) در ابتدا ریاست شورا راجع به شایستگی‌های آقای مهندس نقیبی‌زاده و خدمات و زحمات ایشان در شهرداری و حسن مدیریت وی مطالبی عنوان نمود و سپس استعفای شهردار محترم قرائت و به رأی گذاشته شد و با موافقت اعضا (6 رأی) استعفای نامبرده پذیرفته شد (استعفای شهردار محترم در تاریخ 4مهرماه1395 1088 در شورا ثبت گردیده است).

ب) طبق تبصره ذیل ماده 73 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1خردادماه1375 با اصلاحات و الحاقات بعدی آن جهت انتخاب سرپرست شهرداری پس از پیشنهاد اعضا بین 4 نفر از نفرات پیشنهادی، جناب آقای مهندس حاج محمدرضا زارعی با رأی اکثریت قاطع اعضای حاضر، به عنوان سرپرست شهرداری میبد انتخاب گردید.

چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز چهارشنبه مورخ 7مهرماه95 حسب دعوتنامه مدیرکل محترم دفتر امور شهری، روستائی و شوراهای استانداری یزد در خصوص بررسی گزارش حسابرسی  سال 1394 شهرداری، سازمان‌های تابعه و شورای اسلامی شهر میبد با حضور اکثریت اعضا، مدیران سازمان‌ها، نماینده استانداری و ذیحساب شهرداری تشکیل و گزارش حسابرسی در دو صفحه تهیه گردید.

لازم به ذکر است گزارش مربوطه به مراجع ذیربط (استانداری، فرمانداری و ...) ارسال شده است.

چهل و یکمین  جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 3مهرماه95 با حضور کلیه اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابتدا سیدحسین آتشی ریاست محترم شورا هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس را تبریک و یاد امام راحل(ره) وشهدا را گرامی داشت.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع کمک هزینه خرید دوچرخه، جهت ترویج اشاعه فرهنگ دوچرخه‌سواری و بنا به درخواست هیئت دوچرخه‌سواری مبنی بر برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری با پرداخت مبلغ چهار میلیون ریال مصوب گردید؛ هزینه مربوطه از ردیف فعالیت فرهنگی ورزشی شهروندان تأمین خواهد شد.

2- درخواست مجوز شهرداری با موضوع مساعدت هزینه درمان بیماری یکی از کارکنان در جلسه مطرح مصوب گردید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع درخواست اجاره یک باب مغازه بازارچه شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و با اجاره ماهیانه یک میلیون و 800هزار ریال مصوب گردید.

4- مقرر شد مبلغ پانزده میلیون ریال از بودجه شورا جهت هزینه فرهنگی ورزشی با توجه به درخواست‌های موجود در اختیار رئیس شورا قرار گیرد.

 سیدحسین آتشی رییس شورای شهر میبد با صدور پیامی فرارسیدن عید غدیر خم و دهه ولایت و امامت را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

«

بسمه تعالی

عید غدیرخم، عید پیمان و میثاق و عهد با ولایت و امامت است و انسانیت و کمال، در این روز تجلی پیدا می‌کند. اینجانب این روز مبارک را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همه عاشقان ولایت و امامت به ویژه مردمان خوب و نجیب شهرستان میبد تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و موفقیت و سعادت همگان را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم. امید است خداوند متعال ما را از متمسکین راستین به ولایت مولی‌الموحدین حضرت امیرالمؤمنین علی(علیه‌السلام) محسوب فرماید.

سیدحسین آتشی - رئیس شورای اسلامی شهر میبد

»

چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز یکشنبه مورخ 28شهریور95 و با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1-درخواست مجوز شهرداری بابت پرداخت خسارت پس از انتقال 549 مترمربع از پلاک ثبتی واقع در بخش 22 یزد در مسیر خیابان معادل مبلغ یک میلیارد و 812میلیون ریال خدمات بر روی 666  مترمربع باقیمانده پلاک طبق توافقنامه، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

2- درخواست مجوز شهرداری بابت پرداخت خسارت پس از انتقال 364 مترمربع از پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد در مسیر خیابان معادل مبلغ یک میلیارد و 820میلیون ریال خدمات بر روی 324 مترمربع باقیمانده پلاک طبق توافقنامه، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3- درخواست مجوز شهرداری با موضوع حصارکشی انبار جنب ایستگاه هواشناسی تا سقف مبلغ دو میلیارد و 750 میلیون ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه مربوط از محل احداث و بهسازی ساختمان انبار شهرداری که در متمم بودجه پادار خواهد شد تأمین می‌گردد.

  4-درخواست مجوز شهرداری با موضوع هزینه تهیه طرح ساختمان شهرداری  به مبلغ 210میلیون ریال در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه مربوط از محل احداث ساختمان شهرداری تأمین خواهد شد.

5-درخواست مجوز شهرداری با موضوع تأمین خودرو جهت امور بازرسی و اجرائیات در جلسه مطرح و به تصویب نرسید.

6- درخواست مجوز شهرداری بابت پرداخت خسارت پس از  انتقال شش دانگ از پلاک ثبتی واقع در بخش 21 یزد در مسیر خیابان معادل مبلغ 270میلیون ریال در وجه مالک پرداخت نماید و معادل مبلغ 30میلیون و 500هزار ریال خدمات شناور و واگذاری 12قطعه زمین شهرک فجر بیده طبق توافقنامه، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

7-درخواست مجوز شهرداری با موضوع اجاره تعدادی از اسطبل‌های سرپوشیده و سرباز کشتارگاه مورد استفاده قصابان جهت نگهداری دام  از قرار ماهیانه دو میلیون و پانصد هزار ریال و دو میلیون ریال، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

8-درخواست مجوز شهرداری با موضوع اجاره سالن سرپوشیده پارک بهاران در جلسه مطرح و به تصویب رسید و مقرر گردید پیشنویس توافقنامه (قرارداد) تنظیم و جهت بررسی و تصویب به شورا ارسال گردد. (با کلیات موافقت گردیده است.)

9- مصوب گردید کارت هدیه به مبلغ 50 میلیون ریال به مناسبت عید سعید غدیرخم و بازگشایی مدارس به منظور مساعدت به نیازمندان توسط اعضای شورا  از محل بودجه شورای اسلامی شهر تأمین گردد.

سی و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 27شهریور95 با حضور اکثریت اعضا، شهردار محترم، آقایان محمود دهقانی، علیرضا فاتحی و مهندس موسوی‌نژاد تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابتدا آقای نقیبی‌زاده شهردار میبد در خصوص پروژه‌های سطح شهر که در دست اقدام می‌باشد توضیحاتی بشرح زیر بیان نمود:

 1- جدولگذاری خیابان سلمان فارسی و اجرای طرح بدنه سازی در بعضی مکان‌ها

2- ساماندهی خیابان حدفاصل میدان رشید الدین تا میدان سرامیک‌سازی و میدان دفاع مقدس

3- میدان نماز و طرح اصلاحی آن

4- اجرای طرح اصلاحی از میدان نماز تا تقاطع تالار الماس

5- ساماندهی خیابان عشرت‌آباد از آزادگان تا مرز اردکان

6- از میدان هلال احمر تا راه‌آهن (بلوار نبی اکرم (ص))

7-تحویل گرفتن لودر

8-گرفتن وام دو میلیارد تومانی

9-اتمام فاز سوم پارک بهاران و تکمیل حصارکشی پارک بانوان

10-ساماندهی پارک بهاران به صورت امانی توسط آقای منتظری

11-پیگیری تملک زمین شهرداری و آماده‌سازی طرح‌های پیشنهادی پروژه

12-بیان مطالب در خصوص  پیمانکاران  طرح و حق‌الزحمه آن

13-ساماندهی میدان طراوت، سرور، کوثر

14-رفع سد معبر خیابان آیت الله خامنه ای

15-ساماندهی بایگانی و اشاره به پیشرفت مطلوب آن در مراحل پایانی

16- پروژه ممیزی که در حال انجام است  و هزینه‌هایی در بردارد.

17-مشکل طرح تفصیلی همچنان پا برجاست  و مشاور همکاری نمی‌کند.

18- توضیح در مورد کشتارگاه و راه‌اندازی موقتی و توضیح در خصوص روند شکایت که مقرر شد تا آخر هفته پیمانکار به میبد بیاید و مسأله حل شود.

19-آزادسازی نبش میدان 12 امام فیروز آباد

20-توضیح  در خصوص پارک غدیر و پیشنهاد اجرای طرح آبیاری قطره ای

21-پارک شکوفه به مساحت 40 هکتار

22- پارک شادی حدود  40 هکتار در حاشیه کمربندی غربی

23- اضافه کردن 35 هکتار به پارک غدیر

24-پارک نرگس نزدیک معدن شن  با 35 هکتار

25- انبار توحید و حصارکشی آن توسط پیمانکار جدید

26-ساماندهی میدان تالار الماس و روند کار

27- پیگیری احداث دو پارک  محله ای در محله های بیده و ده آباد

در پایان نیز اعضای شورا هر کدام مطالبی را به شرح زیر بیان نمودند:

1-پیشنهاد پیگیری پروژه پارک کوهستان برای میبد

2- ساماندهی پارک  محله ای پشت اداره ثبت اسناد و املاک در خیابان آیت الله کاشانی

3- اجرای پروژه پارک محله ای پل عیشی

4- مسئله تجمیع زباله های داخل خیابان

5- ساماندهی فضای سبز شهری

6- آسفالت معابر و تأمین شن مورد نیاز معابر قبل از فرا رسیدن فصل زمستان

7- آزادسازی چهار راه محمودآباد (خیابان شهید میرباقری)

8- اجرای خیابان قدس شهیدیه

9-درختکاری امتداد خیابان ولی عصر(عج) از تالار الماس

10- بحث باغ گودال داخل بافت تاریخی

11-پیگیری پارک محله ای علی آباد و بیده (کوچه پشت رستوران زیتون متولی حاج آقا امامی)

12-ساماندهی کوچه شهید جعفری و کوچه پشت مسجد جواد الائمه (خیابان خواجه رشید الدین)

13- همکاری شهرداری جهت تأمین مصالح ساختمانی جهت تعویض معابر

14- ساماندهی  نورپردازی سطح شهر

15-ترمینال مسافربری و روند کار

16-حل مشکل دیوارنویسی‌های غیرمجاز و پیگیری آن

17-تعیین تکلیف خیابان حدفاصل میدان مادر به عدالت

سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز دوشنبه مورخ 15شهریورماه95 با حضور اکثریت اعضا تشکیل و مطالب ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

1-درخواست مجوز شهرداری با موضوع اساسنامه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری میبد، در جلسه شورا مطرح و به تصویب رسید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع اساسنامه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر میبد، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت 110 مترمربع از پلاک ثبتی واقع در بخش 23 یزد در مسیر خیابان شهید جعفری‌نژاد به مبلغ 386میلیون و 750هزار ریال خدمات بر روی مانده پلاک فوق طبق توافقنامه، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

4-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت بابت 41 مترمربع از پلاک ثبتی واقع در بخش 22 یزد به مبلغ 12میلیون ریال در وجه مالک کارسازی و همچنین معادل مبلغ 151میلیون و 400هزار ریال خدمات بر روی مانده پلاک طبق توافقنامه در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

5-درخواست مجوز شهرداری با موضوع پرداخت خسارت بابت 361 مترمربع از پلاک ثبتی واقع در بخش 22 یزد، مبلغ 200میلیون ریال در وجه مالک کارسازی و معادل مبلغ 883میلیون ریال خدمات بر روی مانده پلاک طبق توافقنامه، در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

در ادامه، نامه‌های فرمانداری با موضوع اعلام وصول صورتجلسات 4،11،24،30 و 31 مردادماه و 6،7 و 9 شهریورماه و همچنین نامه شهرداری با موضوع عدم حضور پیمانکار ممیزی و لغو جلسه مورخ 11شهریورماه95 در جلسه قرائت گردید.

سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد روز شنبه مورخ 13شهریورماه95 با حضور کلیه اعضا تشکیل گردید.

ابتدا جناب شیخ حسین ملااحمدی راجع به مقاومت و جهاد در راه خدا سخنانی ایراد نمود و سپس آقای آتشی راجع به شروع فعالیت هیئت رئیسه جدید مطالبی عنوان و برای شورا در سال آخر آن آرزوی موفقیت کرد و وظایف تک تک اعضای محترم را یادآوری نموده و از خداوند متعال، استعانت طلب کرده و آرزوی بهروزی نمود.

1-درخواست مجوز شهرداری مبنی بر افتتاح حساب مجزا در بانک تجارت در خصوص ساخت و ساز در محدوده حریم شهر میبد با توجه به واگذاری این امر به شرکت تعاونی دهیاری‌ها، در جلسه مطرح و مصوب گردید.

2-درخواست مجوز شهرداری با موضوع قدردانی از دو تن از کارکنان خانم شهرداری در جلسه مطرح و به تصویب رسید.

3-درخواست مجوز شهرداری با موضوع طراحی معماری فاز یک ساختمان جدید شهرداری در جلسه مطرح و به تصویب رسید. هزینه مربوط از محل احداث ساختمان شهرداری تأمین خواهد شد.