به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، با نظر اعضای این شورا مصوب گردید جهت مرمت و ساماندهی راسته بازار میبد و مسیر مسجد جامع تا بازار کهنه و بافت تاریخی میبد مبلغ دو میلیارد ریال به سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری میبد واگذار گردد.

سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری میبد از ابتدای سال جاری با موافقت شورای اسلامی شهر و تأیید وزارت کشور به منظور احیای بافت تاریخی و مرمت بافت فرسوده شهر میبد شروع به کار نمود.

 همچنین موضوع اصلاح ردیف بودجه شهرداری میبد با هدف تملک اراضی در مسیر و اتمام پروژه احداث انبار مرکزی شهرداری میبد، در سی و یکمین جلسه شورا مطرح و مصوب گردید مبلغ دوازده میلیارد ریال از ردیف‌های 102004، 104008، 202001 و 301002 کسر و به ردیف‌های 3010200007 و 3070100006 اضافه گردد.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد ضمن اشاره به جایگاه ویژه عاشورا در فرهنگ تشیع، این حادثه عظیم تاریخی را به عموم شیعیان و آزادگان جهان تسلیت و تعزیت گفتند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در متن پیام اعضای این شورا آمده است:
"
بسمه تعالی
کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
السلام علیک یا ابا عبدالله
عاشورا سالروز حماسه خونین امام حسین(ع) و یاران باوفایش در مقابل ظلم و ستم کج‌اندیشان و دنیاپرستان است و مهمترین ثمره این حادثه تاریخی، بیداری مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان بوده و هست؛ دیر زمانی نخواهد پایید که به برکت خون سیدالشهدا این حرکت و جریان به قیام حضرت مهدی(عج) متصل و عالم هستی از عدل علوی مملو خواهد شد.
نه کربلا به يک سرزمين محدود مي شود و نه عاشورا در غروب يک روز پايان مي يابد؛ طنين بيداری این حماسه تمامي اعصار و قرون را در خواهد نورديد.
فرا رسیدن ایام حزن و اندوه تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت مظلومانه سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) و یاران باوفایش را به مسلمانان و شیفتگان آن حضرت تسلیت عرض می‌نماییم.
شورای اسلامی شهر میبد
"

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، موضوع برگزاری مزایده واگذاری و اجاره واحدهای تجاری بازارچه روز شماره یک شهرداری میبد در سی‌امین جلسه این شورا مطرح و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

  این بازارچه در بلوار بسیج، کوچه جنب مخابرات سلمان فارسی واقع شده و از پروژه‌هایی است که توسط شهرداری میبد به مناسبت هفته دولت و با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 200میلیون ریال آماده بهره‌برداری گردیده است. این بازارچه دارای 22 مغازه با مساحت کلی 6600 مترمربع و مساحت تقریبی 20 مترمربع برای هر مغازه همراه با امکانات تأسیساتی می‌باشد.

همچنین در این جلسه موضوع پرداخت خسارت به دو پلاک واقع در مسیر خیابان مورد بررسی قرار گرفت و با فروش شن مازاد نیاز موافقت نشد.

 از دیگر مصوبات جلسه سی‌ام، موافقت با درخواست شهرداری میبد مبنی بر تسهیل در امور ارباب رجوع در خصوص تغییر کاربری وتفکیک اراضی می‌باشد که البته مورد تأیید فرمانداری قرار نگرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در بیست و نهمین جلسه این شورا در سال 93 مصوب گردید واحد اجرائیات شهرداری میبد به بخش خصوصی واگذار گردد. شرکت حماسه سازان تا پایان سال جاری عهده‌دار مسئولیت رسیدگی به تخلفات ساختمانی و سد معبر در سطح شهر خواهد بود.

 همچنین موضوع خرید قیر تا سقف دو میلیارد ریال به منظور روکش آسفالت خیابان‌ها و معابر سطح شهر از دیگر مصوبات این جلسه می‌باشد که روز یکشنبه مورخ 6/7/93 با حضور کلیه اعضای شورا تشکیل گردید.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد به مناسبت عید سعید قربان در پیامی این عید را به مردم شریف میبد تبریک گفتند:
"

بسمه تعالی


عید قربان از اعیاد بزرگ مسلمانان و عید بندگی و رهایی از دلبستگی‌های دنیوی است، هم‌نوا با حجاج در سرزمین امن الهی ضمن برائت از

مشرکین و همدل و متحد با امت واحده مسلمانان، این عید بزرگ را به همه مردم شریف میبد و مسلمانان سراسر جهان تبریک و تهنیت عرض

می‌نمائیم و از درگاه خداوند متعال توفیق بندگی و ترک معصیت و نیز فرخندگی و تعالی را آرزو داریم.


شورای اسلامی شهر میبد

"

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، حضرت امام محمد باقر(ع) در هفتم ذیحجه سال 114 هجرى در سن 57 سالگى در مدینه به وسیله هشام مسموم شد و چشم از جهان فروبست.

لقب آن حضرت باقر یا باقرالعلوم است بدین جهت كه دریاى دانش را شكافت و اسرار علوم را آشكارا ساخت . القاب دیگرى مانند شاكر و صابر و هادى نیز براى آن حضرت ذكر كرده‌اند. كنیه آن امام ابوجعفر بود.

مادر ایشان فاطمه دختر امام حسن مجتبى (ع) و پدرش حضرت امام زین العابدین على بن الحسین (ع) است؛ بنابراین نسبت آن حضرت از طرف مادر به سبط اكبر، حضرت امام حسن (ع ) و از سوى پدر به امام حسین (ع) می‌رسید.

تولد حضرت باقر (ع) در روز جمعه سوم ماه صفر سال 57 هجرى در مدینه بود. دوران امامت امام محمد باقر (ع) از سال 95 هجرى آغاز و تا سال 114 ه  یعنى به مدت 19 سال و چند ماه ادامه داشته است.

در دوره امامت امام محمد باقر ( ع ) و فرزندش امام جعفرصادق ( ع ) مسائلى مانند انقراض امویان و بر سر كار آمدن عباسیان و پیدا شدن مشاجرات سیاسى و ظهور سرداران و مدعیانى مانند ابوسلمه خلال و ابومسلم خراسانى و دیگران مطرح است , ترجمه كتابهاى فلسفى و مجادلات كلامى در این دوره پیش می‌آید و عده‌اى از مشایخ صوفیه و زاهدان و قلندران وابسته به دستگاه خلافت پیدا می‌شوند. برخى نیز احادیثى به نفع دستگاه حاكم جعل كرده و یا مشغول جعل بودند و یا آنها را به سود ستمكاران غاصب خلافت دگرگون می‌نمودند.

بدین جهت امام محمد باقر (ع) و پس از ایشان امام جعفر صادق (ع) از موقعیت مساعد روزگار سیاسى براى نشر تعلیمات اصیل اسلامى و معارف حقه بهره جستند و دانشگاه تشیع و علوم اسلامى را پایه‌ریزى نمودند.

سرانجام در هفتم ذیحجه سال 114 هجرى در سن 57 سالگى در مدینه به وسیله هشام مسموم شد و چشم از جهان فروبست.

پیكر مقدسش را در قبرستان بقیع - كنارپدر بزرگوارش - به خاك سپردند.

 

پنج حدیث نورانی از امام محمد باقر (ع):

1- تو را به پنج چیز سفارش می کنم: اگر مورد ستم واقع شدی ستم مکن، اگر به تو خیانت کردند خیانت مکن، اگر تکذیبت کردند خشمگین مشو، اگر مدحت کنند شاد مشو و اگر نکوهشت کنند، بیتابی مکن.   ( بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج 75، ص (167) )

2- نهایت کمال، فهم در دین و صبر بر مصیبت و اندازه گیری در خرج زندگانی است. (بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج 75، ص(172) )

3- سه چیز از خصلتهای نیک دنیا و آخرت است: از کسی که به تو ستم کرده است گذشت کنی ، به کسی که از تو بریده است بپیوندی ، و هنگامی که با تو به ندانی رفتار شود ، بردباری کنی .  (بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج 75، ص (173) )

4- هر کس با خانواده اش خوشرفتار باشد، بر عمرش افزوده می گردد.  (بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج 75، ص (175) )

5- دانشمندی که از علمش سود برند ، از هفتاد هزار عابد بهتر است.  ( بحارالانوار ، دار احیاء الترا العربی ، ج 75، ص (173) )

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، به مناسبت هفتم مهرماه روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی، اعضای این شورا در پیامی از زحمات مأموران خدوم آتش‌نشان تقدیر نمودند:

«

بسمه تعالی

فرصتی دست داد تا از زحمات و ایثارگری‌های مردمان شریفی که در راستای حفظ امنیت و آسایش خاطر شهروندان از هیچ جانفشانی دریغ نمی‌کنند تجلیل و قدردانی نمائیم.

آمادگی برای خدمت به مردم، شجاعت، تجربه و تخصص ویژگی‌هایی است که در مأموران خدوم آتش‌نشان متبلور می‌باشد و کارنامه موفق این عزیزان در سالی که گذشت موجب رضایت خاطر و آسایش و رفاه شهروندان میبدی بوده است.

یکبار دیگر ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی آتش‌نشانان گرانقدر میبدی، هفتم مهرماه را به همه مردم شریف میبد به ویژه این دوستان عزیز تبریک عرض می نماییم.

از درگاه خداوند متعال سالی پر از امنیت و به دور از حوادث و بلایا برای همه مردم ایران اسلامی و شهروندان میبدی مسئلت داریم.

شورای اسلامی شهر میبد

»

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، جلسات ملاقات عمومی اعضای این شورا با شهروندان محترم هر هفته روزهای یکشنبه از ساعت 9 صبح الی 12 خواهد بود. 

پیش از این جلسات مردمی شورای اسلامی شهر میبد عصر روزهای یکشنبه بود که به منظور رفاه شهروندان و با نظر اعضای شورا به صبح یکشنبه موکول گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، اعضای این شورا در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشتند.

در این پیام آمده است:

«

بسمه تعالی

مقام معظم رهبری:

"بی‌گمان حفظ آثار فرهنگی جهاد و دفاع مقدس جزء وظایف حتمی است."

هفته دفاع مقدس، یادآور افتخارآفرینی مردان و زنانی است که دوشادوش هم از مرز و بوم این آب و خاک با نشان دادن دلاوری و رشادت دفاع کردند.

دفاع مقدس، واژه‌ای است که با حماسه، عزت، شهامت، شجاعت و شهادت عجین شده است و برای همیشه این نام در تاریخ بزرگ ایران به یادگار خواهد ماند.

فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در مسیر پیشرفت و تعالی انقلاب اسلامی است  را به ساحت مقدس حضرت بقیه‌الله‌الاعظم، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و ملت شهیدپرور ایران اسلامی و مردم شهیدپرور دارالعباده به ویژه خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و همه دلیرمردان عرصه ایثار و مقاومت تبریک و تهنیت عرض می‌نمائیم.

فرصتی است تا دست‌بوس جانبازان عزیز و رزمندگان راست‌قامت و قدردان خانواده‌های عزیز ایثارگران باشیم، امیدواریم خداوند متعال به همه ما توفیق عنایت کند تا در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری راه شهدا وامام شهدا را ادامه دهیم.

شورای اسلامی شهر میبد

»

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در پیام اعضای شورای اسلامی شهر ضمن تبریک بازگشایی مراکز علمی، پیشرفت و توسعه بنیان‌های علمی شهر میبد را خواستار شدند.

در این پیام آمده است:

«

به نام آنکه جان را فکرت آموخت            چراغ دل به نور جان برافروخت

به نام خداوندی که قلم را آفرید وآن را شایسته سوگند خویش قرار داد.

خداوند را شاکریم که انسان را به زیور ((اندیشه)) و تفکر آراست و او را امانتدار این ودیعه الهی قرار داد و حال آنکه در دین مبین اسلام به اندیشیدن و علم‌آموزی توجه ویژه‌ای شده است.

 با سلام و درود به اصحاب فکر و فرهنگ و پیشتازان علم و معرفت که در این سال‌ها همیشه موجب افتخارآفرینی شهر میبد شهر مؤسس بزرگترین مرکز علوم دینی یعنی آیت‌الله العظمی حائری بوده‌اند.

فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت و آغاز سال تحصیلی جدید را به معلمین گرامی و دلسوز، دانش‌آموزان خلاق و آینده‌ساز، اساتید محترم حوزه و دانشگاه، دانشجویان و طلاب عزیز تبریک عرض می‌نمائیم.

با امید به اینکه قله‌های رفیع در صحنه‌ علم و دانش برای شهروندان میبدی همیشه دست یافتنی باشد و ایران اسلامی در پناه حق و افتخارآفرینی فرزندان این مرز و بوم سربلند بماند.

شورای اسلامی شهر میبد

»