اعضای شورای اسلامی شهر میبد در پیامی ولادت حضرت امام رضا(ع) را به مردم شریف میبد تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در بخشی از این پیام آمده است:

"

بسمه تعالی

السلام علیک یاغریب الغربا

سالروز میلاد شمس الشموس و انیس النفوس، حضرت امام رضا(ع) بر تمامی شیعیان و محبان آن حضرت به خصوص مردم شریف و بزرگوار میبد خجسته و تهنیت باد.

ولادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)، مایه خیر و برکت برای تمامی شیعیان بوده و بارگاه آن امام همام در مشهد الرضا، ملجأ بی‌پناهان و درماندگان است و چون خورشیدی در شرق ایران می‌درخشد.

این عید بزرگ را شادباش گفته و از پیشگاه آن حضرت توفیق و سربلندی ملت بزرگ ایران و پیروزی بر معاندین خاندان ولایت و کرامت را آرزو داریم.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد

"

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد، حجت الاسلام ملا احمدی سخنگوی شورای اسلامی شهر میبد در خصوص انتخابات هیئت رئیسه شورا گفت: قبل از هرچیزی از همه اعضای شورای اسلامی شهر که در طول یک سال گذشته زحمات زیادی کشیدند قدردانی و تشکر می کنم، به خصوص هیات رئیسه محترم قبلی، جناب آقای داورپور که در تحقق برنامه‌ریزی‌ها و رفع مشکلات مردمی کوشا و پیگیر بودند.

وی در ادامه افزود: از آیت الله اعرافی امام جمعه محبوب و نماینده ولی فقیه شهرستان میبد که شورای شهر میبد را در یک سال گذشته رهنمود و راهنمایی می کردند تشکر می کنیم و امیدواریم با تداوم این رهنمودها، شورای شهر را در انجام امور و وظایف محوله راهنمایی و هدایت نمایند تا در خدمت صادقانه به مردم شریف و شهید پرور میبد، خدمتگزار لایقی برای مردم شریف میبد باشیم.

ملااحمدی از تمامی مسئولین شهرستان سپاسگزاری و تشکر کرد و افزود: از تمامی مسئولین بخصوص جناب آقای فلاح فرماندار شهرستان و جناب آقای هدائی شهردار میبد تشکر و سپاسگزاری می کنیم و امیدواریم همچنان مانند گذشته در کنار اعضای شورای شهر بتوانیم در جهت آبادانی این مرز و بوم تلاش نماییم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر میبد در خصوص انتخاب هیات رئیسه جدید شورای اسلامی شهر میبد گفت: صبح امروز با رای گیری صورت گرفته آقای سید حسین آتشی به عنوان رئیس جدید شورا و آقای سیدعلی محمد جوادیان به عنوان نائب رئیس شورا انتخاب شدند.

وی دیگر اعضای هیات رئیسه را این گونه معرفی کرد: آقای سید ابوالفضل دهقانی به عنوان منشی و آقای مهندس سید علی محمد میرحسینی به عنوان خزانه دار انتخاب شدند و همچنین اینجانب به عنوان سخنگوی شورا ابقا شدم.

سخنگوی شورا در انتها گفت: امیدواریم با همدلی خوب همچون گذشته بتوانیم  در جهت فعال شدن کمیسیون ها و رفع مشکلات مردمی اقدام کنیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، بنابه درخواست سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد و مصوبه هیئت مدیره این سازمان با موضوع افزایش نرخ کرایه مینی‌بوس در مسیر میبد به یزد و بالعکس موافقت به عمل آمد.

 در نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر در سال جاری مصوب گردید نرخ کرایه مذکور از 000/12 ریال به 000/15 ریال افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، فاز اول پروژه پارک بانوان میبد از طریق برگزاری مناقصه محدود به اجرا در خواهد آمد.

در هیجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر موضوع اجرای فاز اول پروژه پارک بانوان با برآورد اولیه به مبلغ یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال از طریق اخذ مجوز برگزاری مناقصه محدود به تصویب رسید.

شهرداری میبد در نظر دارد در ضلع شمالی پارک 20 هکتاری بهاران نسبت به احداث پارک ویژه بانوان، اقدام نماید. پیش از این با نصب دیوارهای پیش ساخته بخشی از عملیات عمرانی آن آغاز شده بود و در فاز اول پروژه بر اساس طراحی صورت گرفته، عملیات محوطه‌سازی و شکل‌دهی به فضاهای پیشنهادی اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد پروژه تکمیل رفوژ میانی خیابان امام خمینی (ره) با اعتبار یک میلیارد و یکصد میلیون ریال به تصویب اعضای شورا رسید.

این پروژه حد فاصل میدان پلیس تا سه راه هفت تیر و همچنین میدان شهدا تا میدان عدالت را شامل می‌شود. این طرح از سوی شورای ترافیک به تصویب رسیده و با هدف کاهش خطرات و تصادف در محدوده این خیابان اجرایی خواهد شد.

پیش از این نیز رفوژ خیابان امام خمینی(ره) حد فاصل میدان پلیس تا میدان شهدا با استقبال شهروندان و تجربه موفق از نظر ترافیکی به پایان رسیده بود.

رییس شورای اسلامی شهر میبد گفت: طبق توافقات صورت گرفته در کمیسیون شوراها، به احتمال زیاد شهرستان میبد یک نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

عزیز الله داورپور اظهار داشت: طی جلسه ای که با حضور ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، رییس، نایب رییس و اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، آقایان جوکار، تابش و زارع زاده نمایندگان کنونی حوزه‌های انتخابیه استان یزد در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسئولین شهرستان‌های میبد و تفت در تهران برگزار شد، توافقاتی درخصوص تقسیم بندی حوزه های انتخابیه استان یزد به عمل آمد.

وی افزود: با رایزنی های انجام شده پیشنهاد گردید که شهرستان های تفت، ابرکوه و خاتم یک نماینده، شهرستان های بافق، مهریز و بهاباد یک نماینده و شهرستان‌های یزد، اردکان و میبد نیز هر کدام یک نماینده مستقل داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر میبد تصریح کرد: این پیشنهاد با استقبال جمعی مواجه شده و به احتمال زیاد به تصویب خواهد رسید.

داورپور در پایان ضمن تشکر از حضرت آیت الله اعرافی که با وجود مشغله زیاد پیگیر مسائل شهرستان بوده و در این جلسه نیز حضور داشتند، از تلاش دسته جمعی همه مسئولان و اصحاب رسانه که با اقدام به موقع خود این موضوع را پیگری کردند قدردانی نمود.

(مصاحبه اختصاصی پایگاه خبری نارین نیوز)

لازم به ذکر است در پی رخدادهای اخیر در خصوص تغییرات حوزه‌های انتخاباتی و اعتراضات استانی و شهرستانی و نگرانی‌های گسترده مردمی شریف، شهروندان طی نامه‌ها و تماس‌ها و طومارها اعتراضات خود را قاطعانه منعکس  و مسوولان محترم اعم از فرمانداری و شورای اسلامی میبد پیگیری‌های جدی بعمل آورده‌اند و در این میان امام جمعه شهرستان از آغاز در جریان مساله بودند و با تماسها و جلسات و مکاتبات متعدد موضوع را پیگیری کرده‌اند.

میلاد کارگر از تیم کاشی پرسپولیس مهریز (منتخب تیم کاشی باستان میبد) در لیگ برتر دوچرخه سواری که در پیست مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد توانست مقام برتر را در این دوره از مسابقات از آن خود نماید.

میلاد کارگر در دومین مرحله لیگ دوچرخه سواری در ماده پیست موفق به کسب مقام دومی در رشته ی 3 هزار متر و همچنین کسب مقام سومی در رشته ی اسکرچ شد. وی در رشته یک کیلومتر مقام چهارمی را از آن خود کرد.

در پایان تیم کاشی پرسپولیس با اختلاف امتیاز زیاد در جایگاه نخست این مسابقات ایستاد و تیم های پتروشیمی تبریز و مس کرمان به ترتیب دوم و سوم شدند.

لازم به ذکر است که مرحله دوم در بخش جاده در مردادماه در یزد برگزار خواهد شد و مرحله ی سوم در ماده ی پیست شهریور ماه در مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود که میلاد کارگر برای موفقیت در مسابقات بعدی به تمرینات فشرده خود ادامه می دهد.

(میبدخبر)

عزیز الله داور پور ضمن گلایه شدید از اقدامات اخیر برخی نمایندگان استان در رابطه تغییرات غیرمنصفانه در حوزه انتخابیه میبد اظهار داشت: طبق آخرین صحبتی که با چند مقام مسئول در کمیسیون شوراها و وزارت کشور داشتیم این تذکر داده شد که تحت هیچ شرایطی مردم میبد قبول نمی کنند که با یزد یا اردکان حوزه انتخابیه مشترک داشته باشند.

داورپور افزود: در حوزه انتخابیه میبد یا باید وضعیت موجود حفظ شود و یا اگر تغییری صورت می گیرد باید یا شهرستان میبد به صورت مستقل و یا با یکی از شهرهای استان غیر از شهرهای یزد و اردکان حوزه انتخابیه مشترک داشته باشد.

وی تصریح کرد: انتظاری که مردم میبد از آقای جوکار و آقای زارع زاده دارند این است که تنها به فکر جایگاه و موقعیت خودشان نباشند.

رییس شورای شهر میبد افزود: مشکلی درخصوص اضافه شدن یک نماینده به استان وجود ندارد اما از صحبت های یکی از نمایندگان استان چنین برآورد می شود که نظر کمیسیون شوراها این است که حوزه میبد با یزد با هم باشند.

داورپور، نوعی سیاسی کاری را در پشت این قضیه عنوان کرد و اظهار داشت: مکاتباتی در این رابطه با آقایان لاریجانی و ابوترابی و چندین دستگاه های مربوطه انجام داده ایم و مجددا برای پیگیری این موضوع به تهران خواهیم رفت.

رییس شورای اسلامی شهر میبد در پایان ضمن گلایه از برخی تحرکات سیاسی در این زمینه گفت: برخی در تلاشند قبل از برگزاری انتخابات میاندوره ای مجلس و مشخص شدن نماینده میبد، تغییرات در حوزه های انتخابیه میبد و تفت صورت بگیرد و این اقدامات اصلا مورد تایید مردم میبد نیست.

(نارین نیوز)

در هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، بودجه اختصاصی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری میبد با توجه به تمدید اساسنامه این سازمان با دستور وزیر محترم کشور و موافقت مدیر کل محترم امور شهری و شوراها استانداری یزد به تصویب رسید.

ساماندهی و احیای بافت تاریخی شهر و همچنین نوسازي و بهسازي بافت هاي فرسوده از وظایف این سازمان می‌باشد.

در پی درگذشت عالم ربانی آیت‌الله حاج سید جواد حیدری اعضای شورای اسلامی شهر میبد در پیامی با عموم مردم شریف استان یزد و دلدادگان ایشان ابراز همدردی نمودند.
متن این پیام به شرح ذیل می‌باشد:

"

بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال آیت‌الله حاج سید جواد حیدری از علمای فاضل و بزرگوار استان یزد، قلب همه مشتاقان به آشنائی با معارف ناب اسلامی و  عرفان و حکمت علمی و عملی را به درد آورد.
عمر با برکت آن عالم و زاهد جلیل ‌القدر توأم با ساده‌زیستی، دینداری و مردم‌داری بود و به حق می‌توان گفت حضور معنوی ایشان در میان مردم دارالعباده مایه رحمت و توجه خاص خداوند متعال بوده و ان‌شاءالله که با دعای خیر و شفاعت بزرگانی همچون آسید جواد حیدری، دارالمؤمنین استان یزد همچنان موطن و محلی برای عالمان وارسته و ترویج دین مبین اسلام باشد.
این غم جان‌کاه و ضایعه اسفبار را به پیشگاه امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری، بیت شریف آن مرحوم، جامعه روحانیت و حوزه‌های علمیه و همچنین مردم قدردان استان یزد و شهروندان میبدی تسلیت عرض می‌نمائیم.
ان‌شاءالله که روح ملکوتی ایشان در جوار اولیاءالله قرین رحمت و مغفرت باشد.

شورای اسلامی شهر میبد
رمضان 1435

"

آیت‌الله سیدجواد حیدری فرزند حاج سید ابوالقاسم، متولد ۱۳۰۵ اهل میبد و از شاگردان خاص شیخ غلامرضا فقیه خراسانی بود.