به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، اعضای این شورا در طی بازدید از مرکز توانبخشی اعصاب و روان حضرت ابوالفضل (ع) میبد از نزدیک با مشکلات این مرکز آشنا شدند.

بنا بر این گزارش با وجود افتتاح رسمی از مرکز تخصصی اعصاب و روان در بیمارستان امام جعفر صادق(ع) هنوز بیماران این بخش در مرکز سابق آن یعنی مرکز حضرت ابوالفضل(ع) تحت مداوا به سر می‌برند که از نظر امکانات درمانی، رفاهی و ساختمان آن دچار مشکلات قابل توجهی می‌باشد.

اتاق‌های با فضای کم، روشنایی ضعیف و کمبود دیگر امکانات استاندارد که عدم آسایش و آرامش بیماران این مرکز را به همراه دارد و انتظار می‌رود نهادهای ذی‌ربط به این امر توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، با نظر مساعد اکثریت اعضای شورا مقرر گردید مناقصه پروژه اجرای سرعت‌کاه‌های ترافیکی در سطح شهر میبد تا سقف مبلغ دو میلیارد ریال انجام پذیرد.

این پروژه مطابق با دتایل پیوستی و استانداردهای لازم الاجرا به پیمانکاران ذی‌صلاح سپرده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در ششمین جلسه این شورا در سال 93 با برگزاری سه مناقصه عمرانی با موضوع جدول‌گذاری معابر اصلی سطح شهر موافقت به عمل آمد.

در این جلسه اجرای پروژه جدول‌گذاری بلوار خرمشهر (حد فاصل میدان رشید الدین میبدی تا میدان دفاع مقدس) با برآورد اولیه به مبلغ یک میلیارد و نهصد میلیون ریال، اجرای پروژه جدول‌گذاری خیابان سلمان فارسی (حد فاصل پارک فلسطین تا میدان شهید صدوقی(ره) ) با برآورد اولیه به مبلغ یک میلیارد و چهل میلیون ریال و نیز اجرای پروژه جدول‌گذاری خیابان شهید میر باقری (حد فاصل سه راه یخدان تا میدان نماز) با برآورد اولیه به مبلغ  نهصد و هشتاد میلیون ریال به صورت برگزاری مناقصه محدود به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد عزیزالله داورپور از سوی اعضای شورای اسلامی شهرستان میبد به عضویت شورای حل اختلاف شهرستان بافق انتخاب شد.

داورپور رئیس کنونی شورای اسلامی شهر میبد و عضو شورای اسلامی شهرستان میبد می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد یکی از عرصه‌های مهمی که می‌بایست از سوی مدیران شهری به طور جدی دنبال شود موضوع ورزش و سلامت جامعه می‌باشد.

بر کسی پوشیده نیست که هزینه احداث و بهره‌برداری از یک ورزشگاه در حد و اندازه‌ یک شهر چند ده هزار نفری رقمی خواهد بود که نیازمند تأمین اعتبارات دولتی است و پس از راه‌اندازی نیز نیازمند توجه ویژه در زمینه حفظ و نگهداری آن خواهد بود به خصوص اگر این ورزشگاه دارای زمین چمن باشد.

هزینه‌های مربوط به کاشت و تجهیز زمین فوتبال به چمن مطابق با حداقل استانداردها در منطقه کویری یزد رقمی بالغ بر نیم میلیارد تومان می‌باشد و ضروری است تا متولیان امر ورزش در شهرستان میبد از همه داشته‌های شهرستان در خصوص ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی به شایستگی صیانت نمایند.

متأسفانه زمین چمن ورزشگاه کارگران که در اختیار یکی از ادارات دولتی شهرستان قرار دارد با وضعیت بسیار نامناسبی مواجه شده و با بی‌توجهی مسئولین مربوطه و اهمال‌کاری برخی از مسئولین ورزش شهرستان در حال نابودی است. این در حالی است که تا شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی زمان زیادی باقی نمانده و این محل با یک مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند ظرفیت بالایی در زمینه پر کردن اوقات فراغت فرزندان میبدی و همچنین ارتقای ورزش شهرستان در سطح حرفه‌ای داشته باشد.

یکی از دغدغه‌های اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر میبد، رسیدگی به وضعیت نامطلوب ورزش شهرستان در سال‌های اخیر بوده است که از همان ابتدا با موافقت با تشکیل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری میبد، خواهان ورود جدی مجموعه شهرداری و شورا به عرصه ورزش شهرستان بوده و با پیگیری‌های مستمری که تاکنون صورت گرفته یکی از مجموعه‌هایی که برای تحقق این هدف لحاظ شد مجموعه ورزشگاه کارگران شهرستان بود که از بسیاری از جهات دارای مشکلات اساسی ناشی از سوء مدیریت است؛ با تعامل خوبی که بین شهرداری و شورا حاکم شده تمایل و توافق این مجموعه به منظور احیای ورزشگاه مذکور حاصل و به اطلاع مسئولین ذی‌ربط رسانده شد.

شورای اسلامی شهر میبد در بخشی از پیگیری‌های خود با هدف احیای ورزشگاه کارگران علاوه بر تذکر به مسئولین مربوطه، مکاتبات و رایزنی‌هایی را با مسئولین از جمله هیئت‌امنای ورزشگاه‌های کارگران استان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و اداره متبوع در شهرستان، اداره ورزش و جوانان، فرمانداری میبد و نیز استانداری و دفتر امام جمعه محترم انجام داد که با وجود این پیگیری‌ها و مکاتبات صورت گرفته متأسفانه تاکنون اقدام عاجلی صورت نگرفته است و بیم آن می‌رود که در آینده‌ای نه چندان دور چیزی جز افسوس نصیب شهروندان میبدی مشتاق به ورزش نشود.

بدون شک بهترین راهکار برای حفظ زیرساخت‌های موجود در شهرستان در عرصه ورزش، تعامل و مشارکت ارگان‌های مختلف و به کارگیری توان بخش خصوصی خواهد بود.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد با صدور پیامی فرارسیدن اعیاد شعبانیه را به پیشگاه حضرت ولی‌عصر(عج) و مردم شریف میبد تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در متن این پیام آمده است:

"

بسمه تعالی

سالروز میلاد با سعادت سیدالشهدا حضرت امام حسین(ع) پاسدار دین مبین اسلام و ولادت حضرت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل(ع) جانباز صحرای کربلا و همچنین  میلاد چهارمین اختر تابناک آسمان امامت حضرت امام سجاد(ع) بر همه شهروندان عزیز میبدی خجسته باد.

اعیاد پر خیر و برکت شعبانیه به ویژه ولادت سالار شهیدان، فرصتی است تا نام و منزلت پاسداران عزیز کشورمان را گرامی بداریم کسانی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به شایستگی وظیفه پاسداشت از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب و آرمان‌های امام راحل(ره) را به عهده گرفتند و نیز مجالی است تا قدردان جان‌فشانی‌ها و ایثارگری‌های جانبازانی باشیم که به فرموده حضرت امام خمینی(ره) مایه‏ افتخار و سربلندی ملت ایران هستند؛ پس شایسته است تا مراتب  تکریم و تقدیر خود را از همه پاسداران و زحمت‌کشان سپاه و نیز یادگاران سال‌های آتش و عشق و ایمان اعلام نمائیم و این روزهای بزرگ و خجسته را به همه آنهایی که بخشی از وجود خود را به پای اسلام و سرافرازی ایران اسلامی نثار کرده‌اند شادباش بگوئیم.

در لحظه لحظه این اعیاد بزرگ از خداوند منان برای این بزگواران توفیق روزافزون و سلامتی و تندرستی مسئلت داریم.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد

"

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد چهار تن از اعضای شورا در اولین کنگره تخصصی مدیریت شهری و سمینار توسعه ایران واقع در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در زیبا کنار حضور یافتند.
در این همایش که مدیران شهری به ویژه شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر از سراسر کشور گرد هم جمع آمده بودند دکتر سیدحسین بحرینی پدر علم شهرسازی ایران و دکتر علی عسکری مدیر گروه مدیریت بحران دانشگاه یورک تورنتو کانادا به عنوان سخنران اصلی این مراسم حضور داشتند و همچنین اساتید صاحب نظر و برجسته دانشگاه‌های سراسر کشور از جمله دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، صنعتي امير كبير ، صنعتي خواجه نصیر طوسی، علامه طباطبایی، شهید بهشتی و علم و صنعت ايران کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برگزار نمودند.
نخستین کنگره تخصصی مدیریت شهری ایران با تکیه بر پژوهش‌های علمی و برپایی جلسات متعدد با اساتید فرهیخته و با علم و آگاهی بر تکنیک های روز در ارائه راهکار متناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی در راستای بومی سازی بر اساس محورهای اصلی مدیریت گردشگری، مدیریت شهری، مدیریت شهرسازی، مدیریت شهر الکترونیک، مدیریت توسعه شهری پیشرفته، مدیریت بحران، اقتصاد و معماری شهری برگزار شد.
همچنین بازدید از شهرداری بندر انزلی از دیگر برنامه های اعضای شورای اسلامی شهر در این سفر بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در پنجمین جلسه این شورا در سال 93، موضوع راه‌اندازی و نصب اولین پل مکانیزه عابر پیاده در شهر میبد به تصویب رسید.

قرار است این پل با همکاری بخش خصوصی به طول تقریبی 38 متر در ورودی شهر میبد از سمت یزد روبروی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد ساخته و نصب شود.

 این سازه همراه با پوشش کامل سقف، عرشه و پله ها و نیز نورپردازی و راه دسترسی پله‌ای و مکانیزه (آسانسور) طبق  مشخصات فنی و نقشه‌های استاندارد با تأیید ناظر شهرداری و دفتر فنی استانداری ساخته خواهد شد که به منظور کاهش مشکلات ترافیکی در مسیر بلوار سنتو و تأمین امنیت عابرین پیاده و همچنین با هدف بهره‌برداری تبلیغاتی آماده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در جلسه‌ای با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و نیز بخشدار مرکزی میبد درخصوص مشکلات شهرک‌های امام علی(ع) و امام حسن مجتبی(ع) تصمیم‌گیری شد.
در ابتدای این جلسه قاسمی بخشدار بخش مرکزی میبد ضمن برشمردن برخی از مشکلات این دو شهرک به ویژه مسائل مربوط به ضوابط شهرسازی مثل رعایت عرض و شیب معابر و نیز جمع‌آوری و حمل زباله، خواستار همکاری دیگر ارگان‌ها از جمله تعامل شورا و شهرداری در راستای حل این مشکلات شد.
قاسمی از توافق اولیه شهرداری و بخشداری در خصوص آسفالت معابر شهرک امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و افزود بخشداری قسمت اعظم زیرسازی‌های لازم جهت اجرای آسفالت معابر را انجام داده است.
در این جلسه مقرر گردید برآورد اولیه از میزان حجم آسفالت مورد نیاز انجام شود و پس از تعیین دقیق بر و کف معابر و توجه به مسائل فنی از جمله در نظر گرفتن طرح دفع آبهای سطحی، آسفالت مورد نیاز توسط شهرداری تأمین و در صورت لزوم از شرکت تعاونی دهیاری‌های شهرستان جهت تکمیل این پروژه استفاده شود.
لازم به ذکر است شهرک‌های امام علی(ع) و امام حسن مجتبی(ع) واقع در حوزه شرقی شهرستان میبد و خارج از محدوده خدمات‌رسانی شهرداری میبد می‌باشد.

عزیزالله داورپور عضو شورای اسلامی استان با اشاره به حضور مهندس رضائی مدیرکل راه و شهرسازی در این جلسه، رسیدگی به ورودی‌های شهر میبد به ویژه ساماندهی تقاطع غیر هم‌سطح از سمت یزد را از موارد مطرح شده عنوان نمود.

رئیس شورای اسلامی شهر میبد همچنین اظهار داشت با فعال شدن جاده کمربندی غربی میبد و الحاق ندوشن به این شهرستان، میزان تردد در جاده مواصلاتی میبد به ندوشن افزایش داشته است و با عنایت به این موضوع، مشکل عرض کم جاده و احتمال بروز تصادف در این مسیر مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاد گردید در زمینه تأمین قیر و اجرای آسفالت شهرداری میبد با اداره راه همکاری نماید.

داورپور پیگیری اجرای کامل پروژه جاده ورزنه به ندوشن و واگذاری اراضی محدوده شاه‌جهان آباد میبد به منظور احداث میدان میوه و تره‌بار را از دیگر موضوعات این جلسه برشمرد.

همچنین مهندس رضائی از برگزاری دو فراخوان به منظور اجرای پروژه‌ آزادراه در مسیر مهریز – اردکان و سیرجان – نائین خبر داد.