به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در این جلسه که آقای دکتر جلال نبی رئیس شبکه بهداشت و درمان، شهردار و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر حضور داشتند در خصوص سرمایه‌گذاری و مشارکت بر روی ساختمان درمانگاه آیت‌الهی بحث و بررسی شد.

ساختمان قدیمی درمانگاه آیت‌الهی در مرکز شهر میبد واقع شده که از زمان تخریب و گودبرداری آن چند سالی می‌گذرد و از موقعیت مناسبی جهت سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی با همکاری بخش دولتی با هدف زیباسازی و بهره‌وری از اراضی حاشیه خیابان‌های اصلی شهر برخوردار می‌باشد و شهرداری و شورای اسلامی شهر آمادگی خود جهت اجرای پروژه‌های مشترک اعلام نموده‌اند.

بررسی مشکلات مربوط به فاضلاب شهری و بیماری‌های ناشی از آن، مشکلات بهداشتی کشتارگاه دام، گود زباله و دفع زباله‌های بیمارستانی از دیگر موضوعات مورد اشاره در این جلسه می‌باشد.

همزمان با هفته خوابگاه‌های دانشجویی، رئیس شورای اسلامی شهر میبد به همراه اعضای شورا، از بخش‌های مختلف آموزشکده فنی پسران امام خمینی (ره) میبد بازدید کردند.

دیدار با کارکنان و دانشجویان از برنامه‌های این روز بود.

 در ادامه رئیس ومعاونین این مرکز، گزارشی از فعالیتهای آموزشی و عمرانی را ارائه کردند که با توجه به کمبود منابع مالی، حجم اقدامات انجام گرفته مورد توجه حاضران قرار گرفت.

در ادامه اعضای شورای اسلامی‌ شهر میبد از پروژه‌های عمرانی آموزشکده بازدید و در جریان روند اجرای ساخت و ساز‌ها قرار گرفتند. ریاست شورای اسلامی‌ شهر میبد در خصوص پیگیری برای تجهیز خوابگاه دانشجویان به امکانات ورزشی  قول مساعد دادند.

در چهل و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد با برگزاری مناقصه محدود با هدف شناسائی پیمانکار شرکت‌های خدماتی و فضای سبز شهرداری میبد در سال 93 موافقت به عمل آمد.

بنا به نظر شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مقرر گردید امور رفت و روب و جمع‌آوری زباله و نیز نگهداری فضای سبز و تاسیسات مربوطه، به منظور شناسائی پیمانکار، از طریق مناقصه محدود جهت سال 93 انجام شود و با اعلام عمومی از طریق آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار شرایط و زمان دقیق ثبت نام آن به پیمانکاران دارای تجربه در این زمینه اطلاع داده شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در ششمین جلسه این شورا در سال جاری، با اتفاق نظر اعضا مصوب شد تا در آینده‌ای نزدیک همایش بزرگ تجلیل از نخبگان میبدی در عرصه‌های مختلف برگزار گردد.

عزیزالله داورپور رئیس شورای اسلامی شهر میبد ضمن اعلام این خبر افزود در صدد هستیم تا با تشکیل کمیته‌های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی نسبت به شناسائی تمام کسانی که به نوعی در زمینه‌های مذکور موفق به کسب افتخار برای شهرستان میبد شده‌اند اقدام نمائیم.

وی هدف از برگزاری این مراسم را دعوت از کلیه نخبگان شهرستان با سلیقه‌های گوناگون برای همفکری و همدلی در راستای توسعه همه جانبه میبد عنوان کرد و بیان داشت مهمترین گام در مسیر پیشرفت و آبادانی، استفاده از ظرفیت‌های موجود و همکاری مسئولین، مردم و نخبگان می‌باشد.

آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد طی پیامی به مناسبت هفته شوراها و ضمن تبریک آن به يكايك اعضا و رؤسای محترم شوراهای شهر و روستای شهرستان ميبد، بر تقويت روح همبستگي و همكاري ميان اعضاي شوراها و نيز ميان شوراهاي شهرها و روستاها تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد و به نقل از میبد آدینه، متن پیام امام جمعه میبد که در مراسم روز ملی شورها قرائت گردید به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

وامرهم شورا بينهم

مراتب ادب و احترام و سپاس خويش را به حضور شركت كنندگان در همايش فاخر شورا و يكايك اعضا و رؤساي محترم شوراهاي شهر و روستاي شهرستان ميبد و دهياران و شهروندان محترم بخشهاي ندوشن و بفروئيه شهرستان ميبد، تقديم مي‌نمايم و هفته شوراها را گرامي مي‌دارم و به همه عزيزان تبريك و شادباش مي‌گويم.

به گمان مقوله مشورت و رايزني راهي به سوي خرد جمعي و مشاركت فكري و از اصول مهم قرآني و اسلامي در رويش عقلاني و انساني است، وانگاه كه اين اصل بنيادي در زمينه‌هاي اجتماعي و مصالح عمومي و امور فرهنگي و سياسي و خدمات همگاني بكار گرفته شود؛ لذا اهميت و حساسيت بيشتر برخوردار مي شود.

در نظام اجتماعي و خدمات اسلام جايگاه خرد جمعي و رايزني و همفكري بسيار برجسته است و از اينرو است كه در نظام جمهوري اسلامي، ضمن تاكيد بر مشروعيت الهي و مقوله ولايت،‌ نقش آرا و مردم و بويژه نظام شورايي، مهم و موثر دانسته شده است و در اين ميان شوراهاي شهر و روستا به دليل دامنه گسترده و ارتباطات نزديك مردمي و وظائف محوله به آن، نقش برجسته دارد و به فضل الهي در سطح كشور و نيز در شهرستان ميبد، تاكنون بركات فراواني به ارمغان آورده است.

ضمن تقدير و سپاس از همه سروران ارجمند و با تاكيد بر نكاتي كه بارها بدان اشاره كرده‌ام، مطالبي را فهرست‌وار يادآوري مي‌نمايم:

۱- تقويت روح همبستگي و همكاري ميان اعضاي شوراها و نيز ميان شوراهاي شهرها و روستاها

۲- تعامل فعال با ساير نهادها و ادارات و بويژه فرمانداري و بخشداري ها

۳- اهتمام به وظائف قانوني و انتظارات مردمي بويژه امور جوانان و بانوان

۴- حمايت و هدايت شهرداريها و دهياري ها و تقويت آنها

۵- عنايت ويژه به طرح هاي مهم و راهبردي و چشم اندازهاي آينده نگرانه

۶- توجه خاص به مناطق روستايي و محروم و حاشيه شهرها و مناطق الحاقي جديد

۷- رويكرد توسعه اي و عدالت محور و ارزش گرا

۸- عنايت به فعاليت ها و برنامه هاي فرهنگي و ديني

۹- بذل توجه به امر درآمدزايي با رعايت حال طبقه متوسط و محروم

۱۰- توجه اكيد به معماري اسلامي و ايراني و ميراث فرهنگي و صيانت از محيط زيست

و البته از مسئولان ارجمند نيز انتظار مي‌رود شوراها و نهادهاي برخاسته از آراء مردم را مورد تكريم و عنايت و حمايت قرار دهند و از هيچگونه همكاري دريغ نورزند و مصوبات و تصميمات شوراها را ارج نهند و همكاري نمايند.

همانطور كه از مردم و شهروندان عزيز انتظار مي رود تا مشكلات و چالش هاي شوراها و شهرداريها و دهياري ها را كاملا توجه نمايند و نهايت همدلي و همراهي با آنان بعمل آورند.

مجددا خدمات شوراي اسلامي شهر ميبد و ساير شوراهاي شهر و روستا را مي ستايم و تقدير مي نمايم و از عدم توفيق عرض ادب و مشاركت در اين محفل ارزشمند پوزش مي خواهم و همه شما را دعا مي كنم.

عليرضا اعرافي امام جمعه ميبد

معلم واژه‌ای پر معناست که هزاران واژه پرارزش دیگر را مثل ایثار، صداقت، پاکی و مهربانی در دل خود گنجانده است و چه زیباست که در سالروز شهادت معلم بزرگ انقلاب اسلامی و شاگرد عزیز امام بزرگوار، شهید مطهری(ره) یاد کنیم از زحمات معلمان دلسوز این مرز و بوم که بنیان پیشرفت‌های بزرگ علمی را در سال‌های اخیر در کشور پر افتخارمان ایران رقم زده اند.
و باید قدردانی ویژه و خاصی داشته باشیم از معلمان گرانقدر شهر میبد که با تلاش آنها هر سال شاهد کسب عناوبن مختلف علمی و فرهنگی به خصوص کسب رتبه اول در میزان قبولی در دانشگاه توسط دانش ‌آموزان میبدی هستیم، این روز بزرگ را به همه معلمان این شهر و دیار تبریک و شادباش می‌گوئیم.

شورای اسلامی شهر میبد

روز جهانی کارگر، فرصتی برای ادای دین به قشر زحمت‌کش جامعه است، چرخ‌های صنعت به دستان پر ارزش کارگران می‌چرخد و اگر پیشرفت و توسعه در دیاری روی می‌دهد به برکت حضور افرادی از اهل قناعت و تلاش و هنر است.
شهر میبد شهری است با پیشینه‌ای بلند در عرصه آبادانی و سازندگی و اکنون که در زمینه صنعت نیز پیش‌گام است و در این مسیر، شتابان به سمت توسعه پایدار و آینده‌ای روشن برای مردمانش حرکت می‌کند.
جا دارد تا بر دستان کارگرانی که با نیت پاک و خالصانه خود و با هدف کسب رزق و روزی حلال موجب رشد و توسعه شهر میبد هستند بوسه بزنیم و در کنار مردم و همه مسئولین قدردان تلاش این قشر بزرگوار باشیم.
امیدواریم در سال جدید با اتکال به خداوند بتوان در سایه رونق اقصادی و همت بالا سهم بیشتری در رفع مشکلات کارگران پرداخته شود.
این روز را به همه کارگران عرصه سازندگی تبریک عرض می‌گوئیم.

شورای اسلامی شهر میبد

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، به مناسبت 9 اردیبهشت همایش روز ملی شوراها در سالن اجتماعات هلال احمر میبد با حضور فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد و همچنین دست‌اندرکاران عرصه گردشگری این شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم پیام آیت‌الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد به مناسبت روز ملی شوراها توسط حجت‌الاسلام حسنی قرائت گردید.

عزیزالله داورپور، رئیس شورای اسلامی شهر میبد نیز ضمن تبریک روز ملی شورا، روز کارگر و همچنین هفته معلم از رهنمودها و عنایت خاص آیت الله اعرافی به مسئله شورا و نیز از همه مسئولین و دیگر اعضای شورای اسلامی شهر و خانواده آنها تشکر و قدردانی نمود.

وی در ادامه خلاصه‌ای از عملکرد شورای اسلامی شهر میبد در مدت 8 ماه از آغاز فعالیت دوره چهارم این شورا، به منظور پیشبرد برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و فرهنگی در سطح شهر ارائه نمود.

داورپور با بیان این نکته که از ابتدا با مطالعه و بررسی مشکلات همه محلات و مناطق شهر، اولویت‌بندی بر اساس رفع معضلات شهری در دستور کار شورا قرار داشته، بهره‌گیری از تجربیات شهرداران و اعضای پیشین شورای اسلامی شهر و نیز به کارگیری نظرات نخبگان را مهمترین عامل توسعه و آبادانی شهر میبد عنوان کرد.

در ادامه این مراسم از شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر میبد در ادوار گذشته تجلیل شد. همچنین اهدای لوح تقدیر به فعالان عرصه گردشگری و دست‌اندرکاران نوروز 93 در شهرستان میبد از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

بسمه تعالی

» و امرهم شوری بينهم«

نهم ارديبهشت ماه، سرفصلي جديد در بالابردن سطح مشاركت عمومي در اداره امور جامعه توسط مردم و نمود عینی از مردم سالاری دینی است، به حمد الله امروز شوراها با پشتوانه بیش از 15 سال تجربه‌ و با نگاهی مدبرانه و تخصصی به امور رسیدگی می‌کنند و ان‌شاءالله که در زمینه خدمت خالصانه و اتخاذ تصمیمات راهبردی با اتکا به آرای مردمی، بتوان گام‌های مؤثری را برداشت.

بدون شک در راستای توسعه و آبادانی شهر میبد همراهی، حضور و مشارکت گسترده شهروندان از ارکان بنیادین این امر می‌باشد و اصل مشورت در این مسیر کارگشا خواهد بود.

شهر میبد، شهر نخبگان و فرهیختگان و شهر بزرگان و علمای دینی است و جایگاه درخور برای آن دستیابی به هویت تاریخی با شاخصه‌های ایرانی اسلامی و موقعیت برتر اجتماعی، فرهنگی، علمی و صنعتی است.

امیدواریم تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر تاکنون مورد رضایت حق‌تعالی و شهروندان محترم واقع شده باشد و در سال پیش رو نیز توفیق خدمت حاصل شود.

شورای اسلامی شهر میبد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد مراسم روز ملی شوراها در شهر میبد برگزار خواهد شد.

بنابر این گزارش، در همایشی که در روز نهم اردیبهشت ماه به مناسبت روز ملی شوراها به میزبانی شورای اسلامی شهر میبد برگزار می‌شود از شهرداران و اعضای سابق شورای اسلامی شهر میبد در ادوار گذشته دعوت و تکریم خواهد شد.

از دیگر برنامه‌های این مراسم، تقدیر از عملکرد ادارات دولتی و بخش خصوصی در رابطه با میزبانی از مسافران نوروزی خواهد بود. در ضمن از تعدادی از دارندگان عناوین قهرمانی و افتخارآفرینان شهرستان میبد تجلیل می‌شود.