مهندس دهقانی رئیس سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد در جلسه‌ای که به دعوت شورای اسلامی شهر و با حضور شهردار میبد برگزار شد در خصوص افزایش قیمت نرخ کرایه‌ حمل و نقل در سال جدید عنوان داشت با توجه به بخشنامه وزارت کشور، هرگونه افزایش قیمت منوط به نظر دولت و با هماهنگی و وحدت رویه در سراسر کشور صورت می‌پذیرد.

مهندس دهقانی که در این جلسه پاسخگوی سؤالات منتخبین مردم در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر میبد بود در رابطه با مشکلات پایانه درون شهری نیز اظهار داشت جهت رفع این موضوعات از جمله افزایش سرپناه ایستگاه‌ها، اختصاص پارکینگ ویژه موتورسیکلت، بهره‌برداری از نمازخانه و سرویس‌ بهداشتی در سال 93 برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی در رابطه با بیمه رانندگان، کارت اشتغال و پیگیری سهمیه سوخت نیز قول مساعد داد و در خصوص نحوه سرویس دهی به مراکز آموزشگاهی و تخصیص یارانه به رانندگان خط واحد توضیحاتی بیان کرد.

 

در چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، به استناد بند 6 ماده 5 شیوه نامه امور سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداری‌ها، آقای محمدکاظم خالقیه به عنوان عضو هیات عالی سرمایه‌گذاری و کارشناس خبره در این هیأت معرفی گردید.

شیوه نامه سرمایه گذاری به منظور جذب منابع سرمایه های مالی و اعتباری بخش خصوصی و بهبود امور سرمایه گذاری و مشارکت و ایجاد زمینه مناسب درجهت استفاده بهینه از منابع موجود شهرداری میبد تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد از همکاری اعضای این شورا در راستای برگزاری همایش‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد در اسفند ماه سال گذشته قدردانی شد.

در بخشی از متن لوح تقدیر که به امضای آقای سیدابوالقاسم میرحسینی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد رسیده عنوان شده است « با سپاس از تلاش صادقانه و حمایت بی‌دریغتان در برگزاری همایش‌های علمی این واحد دانشگاهی در اسفند ماه 1392، به حکم ادب و احترام و به رسم یادبود، این لوح تقدیر تقدیم حضورتان می‌گردد.

بی‌تردید از حمایت و تجارب ارزنده سروران گرامی در برگزاری همایش‌های آتی در دانشگاه آزاد اسلامی میبد بهره‌مند خواهیم شد.»

 

لازم به ذکر است در اسفند ماه سال گذشته سه همایش ملی با عناوین "زلزله شناسي و مهندسي زلزله" ، "كاربرد علوم و فناوري نوين در كشاورزي و منابع طبيعي" و "مصالح ساختماني وفن آوري هاي نوين در صنعت ساختمان" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد برگزار گردید.

پیام تبریک اعضای شورای اسلامی شهر میبد به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن:

"

بسمه تعالي

سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) از اعياد بزرگ جهان اسلام و به ويژه شيعيان مي‌باشد اين عيد بزرگ و روز خجسته را به تمامي شهروندان عزيز تبريک و تهينيت عرض مي‌نمائیم و شايسته است که در اين روز بزرگ ياد و خاطره معمار کبير انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) را گرامی بداریم.
هفته زن، فرصتی است تا قدردان زحمات مادران این مرزو بوم باشیم که در دامان خود بهترین‌ها را پرورش داده و برای حفظ بنیان خانواده، واژه ایثار را در عمل تفسیر نموده‌اند.
امیدواریم با استعانت از ایزد منان بتوانیم در جهت ارتقای جایگاه خانواده و رفع مشکلات بانوان که نیمی از جمعیت فعال و مستعد جامعه را تشکیل می‌دهند گام برداریم.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد

"

عزیزالله داورپور عضو شورای اسلامی استان یزد با بیان این خبر افزود برگزاری مراسم تجلیل از نخبگان و قهرمانان استان در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی موجب افزایش شور و نشاط اجتماعی و زمینه‌ای برای توسعه استان خواهد بود.
رئیس شورای اسلامی شهر میبد همچنین اظهار داشت در جلسه اخیر شورای اسلامی استان به موضوع تأمین آب آشامیدنی و لزوم مدیریت منابع آبی استان در آستانه فصل تابستان اشاره و راهکارهایی برای آن درنظر گرفته شد.
وی تغییر در نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده کارخانجات و معادن ملی در سطح استان را بین شهرداری‌ها یکی از موضوعات عنوان شده در این جلسه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسه‌ای با حضور سرهنگ زارع فرمانده سپاه ناحیه میبد، مهمترین آسیبهای اجتماعی از جمله مشکلات مربوط به اعتیاد، سرقت، آمار بالای حضور افاغنه و ساکنین غیربومی شهرستان و دیگر مسائل پیش آمده در سال گذشته مطرح و بررسی شد.
سرهنگ زارع خاطر نشان کرد می‌بایست برای نسل جوان چهره قهرمانان ملی که در بیش از سه دهه انقلاب اسلامی جانفاشانی کرده‌اند به تصویر کشیده شود و نسل‌های آینده را با ارزش‌های انقلاب و مجاهدت‌های ایثارگران آشنا کرد و این امر به بالابردن روحیه خودباوری و اعتماد به نفس در جوانان کمک خواهد کرد.
وی یکی از راهکارهای رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی را فعال شدن پایگاه‌های مقاومت بسیج و همکاری آنها در تأمین امنیت محلات برشمرد و خواستار همکاری همه دستگاه‌ها در زمینه ساماندهی مشکلات ناشی از حضور ساکنین غیر بومی در شهرستان شد.
همچنین در این جلسه پیشنهاد شد جهت گرامیداشت شهدای میبد، یادمان درخور به همراه سالن اجتماعات در گلزار اصلی شهر احداث شود.

"

بسمه تعالی

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج شیخ ابوالقاسم غفوری
انتصاب شايسته حضرتعالی به عنوان امام جمعه شهرستان تفت را صمیمانه تبریک عرض می نماییم.
بدون شک سوابق علمی و اجتهادی جنابعالی در عرصه‌های مختلف به ویژه در جایگاه خطیر و سنگر دشمن شکن نماز جمعه، موجب تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ در سایه عزم ملی و مدیریت جهادی در این خطه خواهد بود.
از خداوند متعال توفیق روزافزون و گشایش امور برای جنابعالی و دیگر خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزو داریم.

شورای اسلامی شهر میبد
"

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد اولین جلسه همیاران شورا با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از شهروندان از محلات مختلف شهر میبد برگزار شد.
در ابتدای این جلسه عزیزالله داورپور رئیس شورای اسلامی شهر میبد، هدف از تشکیل این جلسه را دعوت از شهروندانی بیان نمود که به نوعی احساس می‌کنند می‌توانند قدمی برای شورا و شهر خود بردارند و شورای شهر نیز با رویکرد مشورت‌محوری از فکر، ایده و راهکارهای شهروندان بهره خواهد برد.
وی افزود در دوره جدید شورا، سیاست‌های کلی به این شکل بوده که مردم در امور دخیل باشند تا از نزدیک مشکلات را درک کنند و زمینه همکاری آنان فراهم شود، در مقابل نیز اعضا با حضور در میان مردم سعی بر این خواهند داشت تا فاصله‌ای بین شهروندان و شورای منتخب آنها نباشد.
در ادامه آقای حجت‌الاسلام ملااحمدی سخنگوی شورای اسلامی شهر میبد با اشاره به دریافت تعداد نزدیک به 1500 پیام کوتاه از طریق سامانه پیامکی شورا به شماره 10003527754440 اظهار داشت اولین جلسه همیاران شورا با دعوت از میان نزدیک به 50 نفر از کسانی که با این سامانه با رویکرد مسائل اجتماعی در ارتباط بوده‌اند برگزار شده است.
از مهمترین عناوینی که در این جلسه به آن پرداخته شد می‌توان به رسیدگی به امور بانوان و به ویژه طرح مشکلات در زمینه ورزش بانوان، توسعه گردشگری از طریق فعال سازی انجمن‌های صنفی، راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی، طراحی المان با نمادهای بومی و توجه به زیرساخت‌ها اشاره نمود.
از دیگر موضوعات مورد اشاره در این جلسه می‌توان توسعه فضای سبز و تمرکززدائی از خیابان اصلی شهر، تغییر کاربری اراضی متروکه جهت رونق شهر، توجه به بافت‌ با ارزش تاریخی جهت توسعه همگن اجتماعی، توجه به برنامه‌های فرهنگی-هنری و راه‌اندازی فرهنگسرا و به کارگیری ابزار هنری در زمینه فرهنگ‌سازی شهرنشینی برشمرد.
همچنین پیشنهاد گردید جهت توسعه امور اجتماعی و نظرخواهی از شهروندان، پایگاه اینترنتی راه‌اندازی گردد و در ادامه این جلسات با نگاه تخصصی‌ به اتاق فکر و زمینه‌ای برای ارائه راهکارهای کاربردی تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد در مراسمی از حضور ارزشمند و معنوی خادمان حرم رضوی در این شهرستان همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه(س) تجلیل شد.
این مراسم با حضور رئیس شورای اسلامی شهر میبد، بخشدار مرکزی شهرستان میبد و فعالین حوزه گردشگری در هتل سنتی ملک برگزار گردید و با اهدای لوح تقدیر و یادبودهایی از شهر میبد از حضور این عزیزان تشکر و قدردانی به عمل آمد.
خادمان حرم رضوی به همراه خانواده خویش با حضور در مراسم مختلف عزاداری ایام حزن و اندوه شهادت بی بی دو عالم ‌حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) در سطح شهر میبد معنویت خاصی به این شهر بخشیدند.
اعطای نشان حرم امام رضا(ع) و تابلوی حدیث شریف سلسه‌الذهب به مدعوین از سوی خدام و نیز رونمائی از نقاشی الهام آقائی معلول جسمی با موضوع زیارت حرم رضوی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری یزد علت وضعیت نامناسب پایانه میدان امام حسین(ع)، محل توقف مینی‌بوسهای مسیر میبد یزد را تغییر کاربری این پایانه عنوان نمود.
بنابه وصول درخواستهای مردمی مبنی بر نارضایتی شهروندان درخصوص مشکلات پایانه مذکور از جمله نداشتن سرپناه مناسب، سرویس بهداشتی و دیگر امکانات رفاهی و پیگیری‌های صورت گرفته توسط این شورا، سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری یزد از بهره‌برداری پایانه درون استانی در محل دروازه قرآن ویژه شهرستان‌های میبد و اردکان خبر داده و علت جابه‌جایی این پایانه را تصمیم شورای ترافیک بیان نموده است.
امید می‌رود شهرداری یزد با عنایت به مشکلات عدیده‌ای که برای مسافران این مسیر که حجم قابل توجهی از دانش‌آموزان، دانشجویان، فرهنگیان و کارمندان شهرستان‌های اردکان و میبد را تشکیل می‌دهد پیش آمده در اسرع وقت خدمات درخوری در نظر گرفته شود.