در متن این پیام آمده است:

 

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر ناصر آقایی
سلام علیکم
با عرض احترام و تحیت، انتصاب جنابعالی را به عنوان رئیس بیمارستان امام جعفر صادق(ع) از طرف ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) تبریک عرض می‌نمائیم.
این انتصاب برای اعضای شورای اسلامی شهر، جامعه پزشکی و شهروندان عزیز میبدی مایه فخر و مباهات بوده و برای جنابعالی و همکاران محترم‌تان آرزوی توفیق و خدمت‌رسانی در این جایگاه حساس و مهم را داریم.
اعضای شورای اسلامی شهر میبد

در پی درگذشت خواهر گرانقدر حجت‌الاسلام والمسلمین آقای جوادی امام جمعه ارجمند ندوشن، اعضای شوری اسلامی شهر میبد پیام تسلیتی به شرح ذیل صادر کردند:.

بسمه تعالی

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین جوادی

امام جمعه محترم ندوشن (زید عزه(

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت همشیره مطهره و مکرمه‌تان  را به جنابعالی تسلیت عرض نموده و برای آن مرحومه مغفوره علو درجات و رحمت الهی و برای جنابعالی و سایر بازماندگان محترم صبر و شکیبایی خواستاریم.

شورای اسلامی شهر میبد

متن این پیام به شرح ذیل می‌باشد:

"
بسمه تعالی
العُلَماءُ وَرَثَةُ الأنبياءِ
حضرت آیت‌الله علیرضا اعرافی (زید عزه)
کسب جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی و عنوان اندیشمند برتر در عرصه تعلیم و تربیت اسلامی را که حاصل سال‌ها تلاش و مجاهدت در زمینه گسترش تعالیم دینی و قرآنی می‌باشد به جنابعالی و خانواده ارجمندتان تبریک می‌گوییم.
کسب این عنوان موجب افتخار و مایه مباهات شهروندان عزیز میبدی خواهد بود. از خداوند سبحان توفیق روزافزون شما را در سایه توجهات حضرت ولیعصر(عج) و منویات مقام معظم رهبری در جهت اعتلای ایران اسلامی آرزو داریم.
شورای اسلامی شهر میبد
"

اعضای شورای اسلامی شهر میبد در جلسه اخیر خود طی پیامی درگذشت استاد برجسته میبدی دکتر حاج غلامرضا ثواقبی فیروزآبادی را به مردم شریف میبد تسلیت گفتند.

متن این پیام به شرح زیر می‌باشد:

«

بسمه تعالی

با نهایت تألم و تأثر درگذشت استاد گرانقدر جناب آقای دکتر  حاج غلامرضا ثواقبی فیروزآبادی از نخبگان علمی و فرهیختگان میبد را به جامعه علمی شهرستان و خانواده ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم طلب مغفرت و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواستاریم.

شورای اسلامی شهر میبد

»

اعضای شورای اسلامی شهر میبد در جلسه اخیر خود طی پیامی درگذشت حاج میرزا محمدتقی میهن‌دوست خیّر گرانقدر میبدی را تسلیت گفتند.

متن این پیام به شرح زیر می‌باشد:

«

بسمه تعالی

والذین آمنوا و عملوا الصالحات لهم مغفره و اجرٌ کبیر""


درگذشت زنده‌یاد حاج میرزا محمدتقی میهن دوست که عمر با برکت خویش را در راه خدمت به مردم و به ویژه ساخت بیمارستان گذراند موجب تألم و تأثر همشهریان و جامعه خیرین میبدی شد.

این مصیبت را به خانواده آن فقید سعید تسلیت گفته و از درگاه احدیت برای خانواده ایشان صبر و بردباری و برای آن مرحوم علو درجات را مسئلت داریم.

ان‌شاءالله که راه آن عزیز مستدام باشد.

شورای اسلامی شهر میبد

»

ماه ذي‌الحجه آخرين ماه سال قمري و ماه محرم نخستين ماه سال مي‌باشد. خواندن دو ركعت نماز مستحبي در آخرين روز ماه ذي‌الحجه سفارش شده بدين كيفيت كه مرحوم «سيّدبن طاووس» نقل كرده در هر ركعت سوره«حمد» يك مرتبه و ده مرتبه سوره «قل هو اللّه احد» و ده مرتبه «اية الكرسىّ» خوانده شود و پس از نماز بگويد:
" اللَّهُمَّ مَا عَمِلْتُ فِي هَذِهِ السَّنَةِ مِنْ عَمَلٍ نَهَيْتَنِي عَنْهُ وَ لَمْ تَرْضَهُ وَ نَسِيتُهُ وَ لَمْ تَنْسَهُ وَ دَعَوْتَنِي إِلَى التَّوْبَةِ بَعْدَ اجْتِرَائِي عَلَيْكَ اللَّهُمَّ فَإِنِّي أَسْتَغْفِرُكَ مِنْهُ فَاغْفِرْ لِي وَ مَا عَمِلْتُ مِنْ عَمَلٍ يُقَرِّبُنِي إِلَيْكَ فَاقْبَلْهُ مِنِّي وَ لا تَقْطَعْ رَجَائِي مِنْكَ يَا كَرِيمُ   "

« خدايا آنچه در اين سال انجام دادم از عملى كه مرا از آن نهى كردى و به آن راضى نبودم و من آن را فراموش كردم ولى تو فراموشش ننمودى،و پس از گستاخى‏ام بر تو،مرا به توبه دعوت كردى،خدايا من از تو آمرزش مى‏خواهم، پس مرا بيامرز، و آنچه‏ انجام دادم از عملى كه به تو نزديكم كند، از من قبول كن، و اميدم را از خودت قطع مكن اى كريم.   " اقبال، صفحه 530 "

ماه محرم، ماه حُزن اهل بيت (عليهم السلام) و شيعيان و دلباختگان سيدالشهداء(ع) است،‌ از امام رضا(عليه السلام) روايت است كه چون ماه محرّم فرا مي‌رسيد پدرم را كسى خندان نمى‌ديد و اندوه و حُزن پيوسته بر او غالب مى شد تا روز دهم چون روز عاشورا مى‌شد آن روز، روز مصيبت و حزن و گريه او بود و مى‌فرمود امروز روزى است كه حسين(عليه السلام) شهيد شده است .

اعمال شب و روز اول محرم

سيّدبن طاووس در اقبال براى شب اول محرم چند نماز ذكر نموده است:

اوّل : صد ركعت نماز و در هر ركعت آن حمد و توحيد يك مرتبه بخواند .

دوّم : دو ركعت نماز در ركعت اوّل حمد و انعام و در ركعت دوّم حمد و يس خوانده شود .

سوّم : دو ركعت نماز كه در هر ركعت حمد و يازده قُل هُوَاللّهُ اَحَدٌ خوانده مي‌شود. در روايتي از حضرت رسول( صَلَّى اللَّهِ عَلِيهِ وَاله)آمده كه هر كس در اين شب اين دو ركعت نماز را بجا آورد و صبحش را كه اوّل سال است روزه بدارد مثل كسى است كه تمام سال را مُداومت به خير كرده و در آن سال محفوظ باشد و اگر بميرد به بهشت برود.

اگر هم ممكن شود اين شب را به دعا و نماز و خواندن قرآن احيا بدارد.

از اعمال روز اول محرم، روزه است همانطور كه در روايت رَيّان بن شبيب از حضرت امام رضا(عليه السلام) ذكر شده هر كس در اين روز روزه بدارد و خدا را بخواند خداوند دعاى او را مستجاب كند چنانكه دعاى زكريّا را مستجاب نمود.

از حضرت امام رضا (عليه السلام) منقولست كه حضرت رسول (صَلَّى اللَّهِ عَلِيهِ وَ اله) روز اوّل محرم دو ركعت نماز به جا مي‌آورد و چون فارغ مى‌شد دستها را بلند نموده و اين دعا را سه دفعه مى‌خواند:

اَللّهُمَّ اَنْتَ الاِْلهُ الْقَديمُ وَهذِهِ سَنَةٌ

خدايا تويى معبود ازلى و اين سال

جَديدَةُ فَاَسْئَلُكَ فيهَاالْعِصْمَةَ مِنَالشَّيْطانِ وَالْقُوَّةَ عَلى هذِهِ النَّفْسِ

تازه است از تو خواهم در اين سال نگهداريم را از شيطان و نيروى بر اين نفس

الاْمّارَةِ بِالسّوَّءِ وَالاِْشْتِغالَ بِما يُقَرِّبُنى اِلَيْكَ [ياكَريمُ] يا ذَاالْجَلالِ

كه پيوسته به گناه فرمان مى دهد و سرگرمى بدانچه مرا به تو نزديك كند اى صاحب جلالت

وَالاِْكْرامِ يا عِمادَ مَنْ لا عِمادَ لَهُ يا ذَخيرَةَ مَنْ لا ذَخيرَةَ لَهُ يا حِرْزَ

و بزرگوارى اى تكيه گاه كسى كه تكيه گاهى ندارد اى ذخيره آنكس كه ذخيره ندارد اى پناهگاه

مَنْ لا حِرْزَ لَهُ يا غِياثَ مَنْ لا غِياثَ لَهُ يا سَنَدَ مَنْ لا سَنَدَ لَهُ يا كَنْزَ

آنكس كه پناهگاهى ندارد اى فريادرس آنكس كه فريادرسى ندارد اى پشتيبان آنكس كه پشتيبانى ندارد اى گنج

مَنْ لا كَنْزَ لَهُ يا حَسَنَ الْبَلاَّءِ ي ا عَظيمَ الرَّج اَّءِ ي ا عِزَّ الضُّعَف آءِ ي ا مُنْقِذَ

آنكس كه گنجى ندارد اى كه آزمايشت نيكو است اى بزرگ مايه اميد اى عزت بخش ناتوانان اى نجات بخش

الْغَرْقى يا مُنْجِىَ الْهَلْكى يا مُنْعِمُ يا مُجْمِلُ يا مُفْضِلُ يا مُحْسِنُ

غريقان اى خلاص كننده هالكان اى نعمت بخش اى زيباپرور اى فزون بخش اى نيكوده

اَنْتَ الَّذى سَجَدَ لَكَ سَوادُ اللَّيْلِ وَنُورُ النَّهارِ وَضَوْءُ الْقَمَرِ وَشُعاعُ

تويى كه سجده كرد (و به كمال خضوع درآمد) برايت سياهى شب و روشنى روز و تابش ماه و شعاع

الشَّمْسِ وَدَوِىُّ الْمآءِ وَحَفيفُ الشَّجَرِ يا اَللّهُ لا شَريكَ لَكَ اَللّهُمَّ

خورشيد و صداى ريزش آب و بهم خوردن درخت اى خدايى كه شريك ندارى خدايا

اجْعَلْنا خَيْراً مِمّا يَظُنُّونَ وَاغْفِرْ لَنا ما لا يَعْلَمُونَ وَلا تُؤ اخِذْنا بِما

قرارمان ده بهتر از آنچه مردم گمان كنند و بيامرز از ما آنچه را كه نمى دانند و مگير ما را بدانچه

يَقُولُونَ حَسْبِىَ اللّهُ لا اِلهَ اِلاّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ

گويند بس است مرا خدا معبودى جز او نيست بر او توكل كنم و او است پروردگار عرش

الْعَظيمِ امَنّا بِهِ كُلُّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَما يَذَّكَّرُ اِلاّ اُولُوا الاْلْبابِ رَبَّنا

عظيم ايمان داريم به او و هرچه هست از نزد پروردگار ما است و اندرز نگيرند جز خردمندان پروردگارا

لاتُزِغْ قُلُوبَنا بَعْدَ اِذْ هَدَيْتَنا وَهَبْ لَنا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً اِنَّكَ اَنْتَ الْوَهّابُ

منحرف مساز دلهاى ما را پس از آنكه هدايتمان كردى و ببخش به ما از پيش خود رحمتى كه براستى تويى بخشايشگر "

در اعمال این ماه آمده است: "زیارت عاشورا" را در محرم ترک نکنند و در جلسات روضه و عزاداری شرکت کنند.

 

كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي اسلامي شهر ميبد

متن این پیام به این شرح می باشد:

« برادر عزیز، جناب آقای عباس زمانی

در گذشت فرزند گرامی‌تان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض می‌نماییم و برای آن مرحومه مغفوره رحمت و مغفرت الهی و برای جنابعالی و بازماندگان از پیشگاه خداوند منان آرزوی صبر و بردباری مسئلت می نماییم.


اعضای شورای اسلامی شهر میبد

سلسله نشست‌های مردمی اعضای شورای اسلامی شهر میبد با محوریت بررسی مشكلات محلات با حضور شهردار آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد اولین جلسه ملاقات عمومی امشب (یکشنبه) بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شاه جهان آباد برگزار می‌شود و دوشنبه شب نیز اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر، مهمان اهالی محترم محمودآباد در مسجد 12 امام خواهند بود و در ادامه اولين دوره جلسات محلي، سه شنبه شب با مردم امیرآباد در مسجد 14 معصوم این محله دیدار خواهند داشت تا مشکلات شهروندان را به طور مستقيم بشنوند.

در متن این پیام آمده است:

«سیزدهم آبان روز پرفروغی در تاریخ پایداری ملت شریف ایران و نمادی از مقاومت و روحیه استكبارستیزی مردم بزرگ و سلحشور ایران اسلامی است. این روز نمایانگر بیداری جوانان و دانشجویانی است كه آگاهانه پیرو خط و فكر امام(ره) هستند.

ما اعضای شورای اسلامی شهر میبد دوشادوش شما مردم شهیدپرور میبد در مراسم سالروز 13 آبان حضور خواهیم داشت تا یكبار دیگر انزجار خود را از مستكبرین عالم و مزدوران آنها اعلام بداریم و پیام صلح و دوستی ملت ایران را به گوش همه مستضعفین عالم برسانیم.

حضور شكوهمند شما همشهریان عزیز مشتی بر دهان یاوه‌گویان و زورگویان و بدخواهان انقلاب اسلامی خواهد بود.»

روزنامه دولتی "ایران" در شماره 5495 مورخ 5 آبان و در صفحه دوم بخش "ایران زمین" خود (ویژه‌نامه استان‌های یزد و كرمان) به ارائه گزارشی از وضعیت صنعت شهرستان اردكان پرداخته است اما در یك اشتباه عجیب عكسی از نمای بالای شهر میبد را در بالای این گزارش درج نموده است.
     این در حالی است كه عكسهایی از این قبیل از محدوده تاریخی شهر میبد كه معمولا از فراز دژ هفت‌هزار ساله نارین قلعه گرفته می‌شود و مورد توجه عكاسان و گردشگران نیز می‌باشد به عنوان نمادی از شهر میبد شناخته می‌شود.
    شورای اسلامی شهر میبد این اقدام غیرحرفه‌ای هیئت تحریریه روزنامه ایران را غیرموجه و بر خلاف اصول خبرنگاری دانسته و از مدیرعامل محترم این روزنامه می‌خواهد تا از رخ دادن اشتباهاتی مشابه این كه می‌تواند موجب سلب اعتماد مخاطبین این روزنامه گردد پرهیز نماید.
شورای اسلامی شهر میبد پیگیری اصلاح این اشتباه را تا رسیدن به نتیجه دنبال خواهد نمود.