به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، به منظور اجرای بند 31 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، صورت بودجه و هزینه این شورا در سال 1399 به شرح ذیل می‌باشد.


 

جهت مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

صورت بودجه و هزینه شورای اسلامی شهر میبد در سال1399

در پی استعفای شیخ علیرضا آقایی میبدی رییس شورای اسلامی شهر میبد از سمت خود، اعضای این شورا با اکثریت مطلق آرا حسینعلی فلاح‌ یخدانی را به عنوان رییس جدید شورای شهر انتخاب کردند.

علیرضا آقایی میبدی از ابتدای دوره پنجم شورا تاکنون به عنوان رییس شورا فعالیت داشته و ازین پس نیز به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر انجام وظیفه خواهد نمود. حسینعلی فلاح از ابتدای دوره فعلی شورا، ریاست کمیسیون عمران، گردشگری و خدمات شهری و سمت سخنگوی شورا را عهده‌دار بوده است.

پیش از این حجت‌الاسلام آقایی چندین مرتبه درخواست استعفای خود را ارائه داده بود که در نهایت در جلسه یکشنبه مورخ دهم دی‌ماه علی‌رغم میل باطنی اعضا و اصرار ایشان، پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسه ای با حضور ۶ تن از اعضا، با اکثریت آرا و پس از بررسی سوابق و برنامه‌های پیشنهادی گزینه‌های شهردار میبد، علی رضا نقوی که سابقه شهردار انارک را در کارنامه خود دارد به عنوان شهردار میبد انتخاب گردید.

رئیس امور ارتباط با اصحاب فرهنگ و هنر شهرداری اصفهان، دبیر و مدیر دبیرخانه شورای اسلامی شهرستان اصفهان، مدیر کارگروه فرهنگی اجتماعی سند راهبرد توسعه شهر بهارستان(CDS)، رئیس کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر بهارستان (دوره سوم)، مشاور برنامه ریزی شورای اسلامی شهرستان اصفهان، رئیس انتشارات شهرداری اصفهان، عضو شورای برنامه ریزی و راهبردی شهرهای جدید کشور، رییس مرکز آفرینش های ادبی قلمستان اصفهان و شهردار انارک نائین از جمله سوابق علیرضا نقوی می‌باشد.

محمود اسدزاده شهردار سابق میبد به دلیل اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی، از ادامه فعالیت خود استفعا داده بود. علیرضا نقوی پس از طی مراحل تأییدیه از مراجع ذی‌صلاح و صدور حکم از سوی استاندار یزد رسماً شهردار میبد خواهد شد.

سومین جلسه کمیته نامگذاری معابر شهر میبد در سال جاری با حضور کارشناسان فرمانداری، شهرداری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اساتید حوزه و دانشگاه، فعالین فرهنگی شهرستان و کمیسیون فرهنگی شورا در محل شورای اسلامی شهر برگزار گردید.

  در این جلسه مقرر شد جلسات به صورت هفتگی و مداوم در روزهای پنجشنبه برگزار شود و در جلسه آتی پیشنهادات و راهکارهای مد نظر اعضا جهت تسریع در امر نامگذاری معابر ارائه گردد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، اعضای این شورا به همراه شهردار میبد با حضور در مسجد جامع مهرجرد، پاسخگوی سؤالات و درخواست‌های شهروندان خواهند بود.

نشست مردمی شورا و مسئولین شهرداری با اهالی مهرجرد دوشنبه شب بیستم فروردین همراه با اقامه نماز مغرب و عشا انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسات اخیر کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این شورا ضمن دعوت از جمعی از هنرمندان و نویسندگان در خصوص موضوعات فرهنگی برنامه‌ریزی و پیشنهاداتی مطرح گردید.

در سومین جلسه این کمیسیون پیشنهاد شد تقویم فرهنگی برای برنامه‌های آتی تدوین گردد؛ همچنین بر اساس آن بودجه سال آینده شورا و شهرداری با در نظر گرفتن آیتم‌های فرهنگی لحاظ شود.

در این جلسه بر ضرورت نظارت بیشتر بر کیفیت اجرای جشن‌ها، همایش‌ها و نمایشگاه‌های ویژه هنرهای دستی و دست‌سازهای بانوان و نیز نصب بنر در سطح شهر تأکید شد.

تشکیل کمیته‌ای از گروه‌های مختلف از جمله روحانیت، فعالین فرهنگی، موسیقی‌دان‌ها و دیگر تشکل‌ها،

رونق بخشیدن به راسته بازار و احداث سایت شهرداری؛ راه‌اندازی کوهنوردی خانوادگی و فعال نمودن پیست ویژه دوچرخه‌سواری بانوان با در نظر گرفتن شئونات اسلامی و اخلاق طیبه از موضوعاتی بود که به آن پرداخته شد.

اعضای کمیسیون فرهنگی حمایت از هنرمندان و دلگرمی آنان و نیز استفاده از مساجد و حسینیه‌ها برای فعالیت‌های فرهنگی و تجهیز این مراکز به سالن مطالعات و همچنین احداث کتابخانه‌های محلی و سیار در بوستان‌ها و ایستگاه‌های شهر را عنوان کردند.

در این جلسه به تشکیل بانک هنرمندان، مدیران بانوان، کمیته تدوین منشور و ارائه رزومه‌کاری به اداره ارشاد در مورد مجریان جشن‌ها و همایش‌ها اشاره شد.

در چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی در خصوص بودجه فرهنگی در سال آتی پیشنهاد شد اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال در نظر گرفته شود و تعدادی از پروژه‌های اجرایی نیز به امور فرهنگی اختصاص یابد.

همچنین پیشنهاد گردید بخشی از درآمد حاصل از صرفه‌جویی در هزینه‌کرد امورات جاری شهرداری به خصوص قراردادهای بخش خصوصی برای بحث امور فرهنگی لحاظ شود.

همچنین مقرر شد تا پایان آذرماه، جلسه هماهنگی تشکیل ستاد نوروزی و اجرای برنامه‌ها و تبلیغات ویژه ایام نوروز برگزار گردد.

برگزاری جلسات هفتگی و ماهیانه در مساجد و ایجاد تفاهم‌نامه‌هایی در زمینه‌های برگزاری برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر نیز جزء تصمیمات اعضا در این جلسه می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، با هماهنگی و پیگیری شورای شهر به منظور تسریع در مشکل پیش آمده در شهرک شهدا، دستور خاموشی چاه آب کشاورزی محمودآباد گرفته شد.

با حضور شهروندان در ملاقات عمومی روز یکشنبه این شورا که نسبت به مشکل به وجود آمده در مسیر آب یکی از چاه‌های کشاورزی محمودآباد در محدوده شهرک شهدا پیگیر بودند رئیس و چند تن از اعضا در محل حضور پیدا کردند و با پیگیری و تماس با مسئولین مربوطه و حضور رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان میبد، چاه آب مذکور خاموش و مقرر گردید نسبت به رفع مشکل موجود در اسرع وقت اقدام شود.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد طی پیامی،  ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه پایداری، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در متن این پیام آمده است:

«

بسمه تعالی

آغاز هفته دفاع مقدس در سال جاری با آغاز سال تحصیلی و آغاز ماه محرم مصادف شده و یاد و خاطره دوران دفاع مقدس با بهار دانش و همچنین بهار ایثارگری عاشورائیان هم‌قرین شده است و این یعنی اینکه امسال خزان ایران زمین سه بهار را بدرقه می‌کند و چه زیباست پاییزی که رمز پیروزی و اقتدار ایران زمین را مشق می‌نماید.

شورای اسلامی شهر میبد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه پایداری، هفته دفاع مقدس را به رهروان عاشورائی انقلاب اسلامی و همه ملت سر افراز ایران تبریک عرض نموده و اقتدار و شکوه روز افزون ایرانیان را از حضرت حق مسئلت می‌نماید.

سر افراز و پایدار باشید

31 شهریور 1396

»

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در راستای اجرای برنامه چهارشنبه‌های با نشاط، با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی میبد دوره آموزشی «روغن گیری از گیاهان دارویی و دانه‌های روغنی» ۲۹ شهریور از ساعت ۷ تا ۹ صبح در محل پارک بانوان واقع در پارک بهاران برگزار می‌شود.

این دوره آموزشی از سوی دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری با هدف توسعه و ترویج مصرف گیاهان دارویی و ارتقاء سطح علمی افراد در این زمینه و در نتیجه کاهش مصرف داروهای شیمیایی و تأمین سلامت شهروندان در نظر گرفته شده است و لازم به ذکر می‌باشد همراه با اجرای این برنامه، ورزش صبحگاهی بانوان با حضور مربی از اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز اجرا خواهد شد.

خبر دیگر اینکه در دومین جلسه‌ای که جهت اختصاص مکان دائمی به بانوان کارآفرین میبدی با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد با توجه به ارزیابی‌های به عمل آمده پیشنهاد تشکیل شرکت تعاونی کارآفرینان بانوی شهر خورشید مطرح گردید.

در ادامه مقرر شد با خرید سهام ده میلیون ریالی (یک میلیون تومانی )، زمینه ایجاد شرکت تعاونی و به وجود آمدن رونق در مبحث کارآفرینی در شهر میبد فراهم گردد. با تشکیل این شرکت تعاونی، کلیه فعالیت‌های بانوان کارآفرین در زمینه برندسازی، آموزش ایجاد برند، بازاریابی، بسته‌بندی محصولات، آموزش روش‌های مدرن بسته‌بندی، تدارک برنامه‌های کارگاهی و نمایشگاهی و ایجاد محل دائمی برای فعالیت بانوان میبدی پیگیری خواهد شد.

اعضای شورای اسلامی شهر میبد در جلسه علنی امروز صبح، با شش رأی موافق محمود اسدزاده را به عنوان شهردار میبد انتخاب نمودند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، مدیریت سازمان حج و زیارت استان یزد از جمله سوابق آقای اسدزاده می‌باشد.