گزارش تصویری از اولین روز كاری شهردار میبد

بسمه تعالی

(( انا لله و انا الیه راجعون ))
 
جناب آقای مهندس سیدعلی‌محمد جوادیان
در گذشت پدربزرگ گرامی‌تان را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض می‌نماییم و برای آن عزیز علو درجات الهی و برای جنابعالی و خانواده محترم‌تان صبر و شكیبایی مسئلت داریم.
اعضای شورای اسلامی شهر میبد
 
 
لازم به ذكر است مراسم تشییع جنازه سیدعباس جوادیان عصر امروز ساعت 3 بعدازظهر از روضه رضوان به سمت گلزار شهدای فیروزآباد برگزار میگردد و مراسم ختم نیز صبح جمعه ساعت 8 لغایت 12 در مسجد حمزه‌علی فیروزآباد  منعقد خواهد شد.

در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات آقای محمدرضا حفیظی شهردار سابق میبد،‌ آقای محمدحسین هدایی به عنوان شهردار میبد،‌ سیدهادی موسوی شهردار ندوشن و آقای غفوری به عنوان شهردار بفروئیه به ارائه برنامه‌های خود پرداختند.

 

محمدحسین هدایی صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه با حضور مسئولین استان و شورای اداری شهرستان میبد با دریافت حكم انتصاب خود از طرف استاندار معزز، رسما شهردار میبد شد.
محمدحسین هدایی كه در ششم مهرماه سال جاری توسط اعضای شورای اسلامی شهر میبد به عنوان شهردار انتخاب شده است فرزند امام جمعه موقت شهرستان میبد و كارمند وزارت كشور می‌باشد. وی متولد سال 1348 و دارای تحصیلات كارشناسی در رشته علوم اقتصادی است و دوره‌های مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه جامعه ایمن،‌مدیریت پسماند، نقش گردشگری در توسعه اقتصادی شهرها و .... را پشت سر گذاشته و به عنوان كارشناس تحلیلگر سیستم‌های شهرسازی و درآمدی، بازرس و حسابرس شهرداری‌ها و ریاست گروه برنامه‌ریزی و آموزش شوراها و شهرداری‌ها در استانداری یزد و وزارت كشور فعالیت داشته است. همچنین وی سابقه عضویت در هیئت مدیره سازمان اتوبوسرانی شهر اندیشه،‌ مسئول كمیته پیگیری لوایح و طرح‌ها مربوط به اداره كل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت كشور و نیز دبیر كارگروه بررسی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در این وزارت‌خانه را در كارنامه خود دارد.
امید است با عنایت به تخصص و تعهد ایشان چرخ‌های توسعه و پیشرفت شهر میبد سریع‌تر از قبل به حركت درآید.

داوود دهقانی فیروزآبادی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر میبد و مدرس دانشگاه با كسب آرای لازم در دومین دوره انتخابات هیئت مدیره استانی مركز وكلا و مشاوران حقوقی یزد به عنوان یكی از اعضای هیئت مدیره این مركز انتخاب و معرفی شد.
این انتخابات در 18 مهرماه سال جاری در دادگستری استان یزد برگزار گردید و این برای نخستین بار است كه وكلای میبدی موفق به حضور در هیئت مدیره مركز وكلای استان یزد می‌شوند.
مركز وكلا و مشاوران حقوقی وظیفه رسیدگی به امورات جاری وكلا،‌ تمدید پروانه وكالت‌، فراهم آوردن امكانات رفاهی،‌ برگزاری دوره‌های آموزشی و ارتقای علمی وكلا و همچنین رسیدگی به تخلفات و جرایم آنها را به عهده دارد. شرایط عضویت در هیئت مدیره این مركز نیز داشتن مدرك پایه یك وكالت و حداقل 5 سال سابقه وكالت پایه یك می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد جلسه تودیع و معارفه شهرداران میبد،‌ ندوشن و بفروئیه از توابع شهرستان میبد صبح فردا سه شنبه در محل فرمانداری میبد برگزار خواهد شد.

  در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات آقای محمدرضا حفیظی شهردار سابق میبد،‌ آقای محمدحسین هدایی به عنوان شهردار میبد،‌ سیدهادی موسوی شهردار ندوشن و آقای غفوری به عنوان شهردار بفروئیه به ارائه برنامه‌های خود خواهند پرداخت.

عزيزالله داورپور با رأي اكثريت مطلق اعضاي شوراي اسلامي شهرستان ميبد به عنوان نماينده اين شورا در شوراي اسلامي استان يزد انتخاب گرديد.

داورپور رئيس شوراي اسلامي شهر ميبد و نماينده منتخب اين شورا در شوراي اسلامي شهرستان مي‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد یکی از موارد مراجعه مردمی به این شورا درخواست مساعدت مالی اقشار کم‌درآمد می‌باشد.

   مسئول صندوق مهر امام رضا(ع)‌ میبد در جلسه‌ای به دعوت رئیس شورای اسلامی شهر میبد در این رابطه بیان داشت صندوق مهر این آمادگی را دارد تا به صورت محدود به افراد نیازمند که از سوی شورای اسلامی شهر معرفی می‌شوند وام قرض‌الحسنه اعطا نماید.

   وی همچنین یکی از اهداف این صندوق را اعطای وام اشتغال و وام خوداشتغالی به شهروندان جهت رونق فضای کسب و کار در شهرستان میبد و در راستای تسهیل و تسریع در اشتغال عنوان کرد و در پايان نيز گزارش مختصری از عملکرد صندوق مهر امام رضا(ع)‌ و رویکرد و برنامه‌های آتی آن ارائه نمود.

هنردوست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در جلسه مشترک با رئیس شورای اسلامی شهر میبد از راه‌اندازی سینما در این شهر خبر داد.
هنردوست اضافه کرد پیگیری‌های لازم جهت راه‌اندازی سینمای شهرستان در حال انجام است و مکان‌هایی نیز برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده و امید می‌رود با همکاری دیگر مسئولین به ویژه شورای اسلامی شهر تا پایان سال در این خصوص خبرهای خوشی برای شهروندان داشته باشیم.
وی همچنین اعلام آمادگی کرد جهت آغاز به کار فعالیت‌ فرهنگسرای شهرداری میبد،‌ مجتمع‌های فرهنگی ارشاد در فیروزآباد و شهیدیه در اختیار این شهرداری قرار داده شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر میبد با اعلام خبر برگزاری اولین همایش طراحی المان‌های شهری در اسفندماه سال جاری در میبد بیان داشت یکی از کارهایی که باید در این حوزه صورت بگیرد این است که با نظر و مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر تندیس و مجسمه بزرگان شهر جهت نصب در اماکن عمومی طراحی و ساخته شود.
همچنین در این جلسه عزیز‌الله داورپور رئیس شورای اسلامی شهر میبد ضمن پیشنهاد برگزاری جشنواره نخبگان میبدی،‌ بزرگداشت علمای اعلام از جمله آیت‌الله حائری(ره)‌ را یکی از مهم‌ترین کارهای فرهنگی برشمرد و بر ضرورت رویکرد فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و همکاری بیشتر با اداره ارشاد تأکید نمود.

همكار گرامی جناب آقای پورعبدلی

مصیبت وارده را به شما تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن مرحومه علو درجات و برای جنابعالی و خانواده محترم صبر و شكیبایی مسئلت داریم.

شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد