شصت و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد با حضور اکثریت اعضای شورا و شهردار میبد تشکیل گردید و به پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی شهرداری میبد که اجرای آن تا پایان سال جاری در دستور کار قرار گرفته، اشاره شد.

در ابتدای این جلسه، سیدحسن آتشی رییس شورای اسلامی شهر، ضمن قدردانی از حضور شهردار محترم در جلسه شورا دستور کار جلسه را ارائه نمود.

مهندس سیدعلی نقیبی‌زاده شهردار میبد، پروژه تسطیح و جدول‌گذاری خیابان هلال احمر، ساماندهی بلوار شهید جعفری‌نژاد و بلوار سرامیک‌سازی، تکمیل پروژه ورودی شهر میبد از سمت کمربندی غربی، ساماندهی میدان آیت‌الله خامنه‌ای، ساماندهی میدان دفاع مقدس و اصلاح هندسی میدان آیت‌الله بارجینی را از مهمترین برنامه‌های مدنظر شهرداری تا پایان سال 94 برشمرد و به پروژه‌هایی از جمله اتمام پروژه مسیر تاریخی کوچه مشایخ، تکمیل ورودی خیابان خبرنگار، آزادسازی خیابان منتهی به پل عیشی، ساماندهی آسفالت خیابان قاضی میرحسین، اجرای پروژه فاز 3 پارک بانوان و نیز احداث کمربندی پارک غدیر را از دیگر پروژه‌هایی عنوان کرد که جهت اجرایی شدن آن، برنامه‌ریزی شده است.

در ادامه، شهردار میبد توضیحاتی را در خصوص بعضی هزینه‌های تحمیلی به شهرداری و مسائل مالی ارائه نمود.

سپس هر یک از اعضای شورا نظرات، راهکارها و همچنین بعضی انتقادات خود را مطرح نمودند. در پایان نیز ریاست شورا همانند جلسات قبل بر همکاری و حمایت شورا از شهردار و مجموعه خدوم شهرداری تأکید و از زحمات شبانه‌روزی شهردار محترم و پرسنل زحمت‌کش شهرداری تقدیر وتشکر نمود.

در پی درگذشت عموی آقای دکتر دهقانی، رئیس دادگستری شهرستان میبد، اعضای شورای اسلامی شهر، طی پیامی، با ایشان ابراز همدردی نمودند:

"

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر حسین دهقانی

رئیس محترم دادگستری شهرستان میبد

بدین وسیله مصیبت و اندوه وارده را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت عرض می‌نمائیم و از خداوند منان برای آن مرحوم، غفران و رحمت بیکران الهی و برای بازماندگان در این غم جانکاه، صبر و بردباری مسئلت داریم و ان‌شاءالله در سرای باقی، با صالحین و اولیای الهی هم‌نشین و محشور گردند.

شورای اسلامی شهر میبد

"

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، صبح روز گذشته انتخابات برای تعیین رئیس، نایب رئیس، سخنگو و خزانه‌دار شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد.

در این جلسه آقای سید حسین آتشی با ۶ رای مجددا بر کرسی ریاست شورای شهر میبد تکیه زد و آقای شیخ مهدی اکبر زاده با کسب ۵ رای جایگزین سید علی محمد جوادیان در سمت نایب رئیسی شورای شهر میبد شد.

همچنین در این جلسه داورپور به عنوان سخنگوی شورا جانشین شیخ حسین ملااحمدی شد و میرحسینی به عنوان خزانه دار شورا، مجید بهارستانی به عنوان نماینده کمیسیون ماده ۱۰۰ و سید ابوالفضل دهقانی به عنوان نماینده کمیسیون تجدیدنظر ماده ۱۰۰ انتخاب شدند.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسه 54 این شورا، با موضوع پرداخت خسارت به سه پلاک در مسیر خیابان ورودی شاه‌جهان‌آباد و یک پلاک در مسیر خیابان شهید وحیدی موافقت شد.

در این جلسه مقرر شد به ازای انتقال 308 مترمربع از پلاک ثبتی به شماره 1/2716 بخش 22 یزد، معادل مبلغ پانصد و پنجاه وهفت میلیون وششصدهزار ریال، به ازای انتقال 2/145 مترمربع از پلاک ثبتی به شماره 1277 بخش 22 یزد، مبلغ هشتاد و یک میلیون و دویست هزار ریال و به ازای انتقال 303 مترمربع از پلاک ثبتی به شماره 1323 بخش 22 یزد، معادل مبلغ هفتصد و پنجاه وهفت میلیون و پانصدهزار ریال خدمات بر روی مانده پلاک به مالکین ارائه گردد که پلاک‌های مذکور در مسیر خیابان آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) شاه‌جهان‌آباد واقع شده است.

همچنین در این جلسه با موضوع پرداخت خسارت وارده به مالک معادل مبلغ چهارصد و دوازده میلیون و پانصدهزار ریال خدمات بر روی مانده پلاک پس  از انتقال 5/137 مترمربع از پلاک ثبتی به شماره 4224 بخش 21 یزد در مسیرخیابان شهید وحیدی موافقت شد و ضمن اینکه مالک مبلغ پنج میلیون و پانصد هزار(000/500/5) ریال در حق شهرداری میبد پرداخت خواهد نمود. 

هزینه‌های مربوطه از محل آزادسازی معابر پرداخت می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسه مورخ 20 دی ماه سال جاری، با درخواست مجوز شهرداری مبنی بر اصلاح ردیف بودجه و کدهای هزینه‌های جاری و عمرانی در حد مبلغ پنجاه میلیارد ریال (متمم بودجه) موافقت شد. 

هر سال بنابر افزایش درآمد شهرداری، جهت هزینه در ماه‌های پایانی سال، ردیف بودجه‌های اعتباری شهرداری اصلاح و به تصویب شورای اسلامی شهر و تأیید فرمانداری می‌رسد که این مبلغ در سال 93، پنج میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در پنجاه و سومین جلسه این شورا، با تخصیص اعتبار پروژه محوطه‌سازی معابر اطراف نارین قلعه تا سقف مبلغ هفتصد میلیون ریال موافقت شد.

هزینه اجرای این پروژه از محل ردیف بودجه بهبود عبور و مرور بافت قدیمی وتاریخی تأمین و از طریق ترک تشریفات مناقصه به شرکت شارستان کهن یزد واگذار خواهد گردید.

در پنجاه  و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، اجرای پروژه آسفالت معابر شهرک بسیجیان و تکمیل آسفالت دیگر معابر سطح شهر به تأیید اعضای این شورا رسید.

در خصوص تکمیل آسفالت کوچه‌ها و معابر سطح شهر میبد، مصوب گردید برای انجام پروژه‌های آسفالت سطح شهر با آقای سیدحسن خدایی تا سقف مبلغ سی و هفت میلیون ریال، آقای احسان رئیسی تا سقف مبلغ هشتاد و پنج میلیون ریال، آقای ایوب رئیسی تا سقف مبلغ یکصد و نود میلیون ریال و شرکت اردکان سازش تا سقف مبلغ یکصد و شصت و شش میلیون ریال عقد قرارداد صورت بگیرد. 

همچنین با موضوع عملیات زیرسازی و آسفالت کوچه‌های شهرک بسیجیان و کوچه‌های نیلوفر 55 و 45 موافقت شد تا سقف مبلغ دو میلیارد ریال به شرکت اردکان سازش واگذارگردد.

در پنجاه  و یکمین  جلسه شورای اسلامی شهر میبد که روز شنبه مورخ 13/10/93 به دستور ریاست شورا به صورت فوق العاده و با حضور اکثریت اعضاء تشکیل شد مطالب زیر مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه بنا به پیشنهاد سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد و حومه، با موضوع برگزاری مزایده تبلیغات ایستگاه‌های اتوبوس در سطح شهر میبد موافقت گردید؛ شرایط این مزایده از قرار هر مترمربع مبلغ چهارصد و پنجاه هزار ریال به ازای هر ماه و از طریق برگزاری مزایده عمومی به متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط می‌باشد.  

از دیگر مصوبات این جلسه، تصویب درخواست اجاره ساختمان شورای اسلامی شهر برای شش ماهه پایان سال 1393 و همچنین موافقت با پرداخت خسارت پلاک در مسیر خیابان سیدالشهداء خانقاه در ازای خسارت وارده معادل مبلغ دویست و چهل و شش میلیون ریال خدمات بر روی باقی مانده پلاک به مالک می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در جلسه‌ای با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، رئیس سازمان آبفای میبد و کارشناس فرمانداری، درخصوص مشکلات آب و فاضلاب شهر میبد بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه، بر ضرورت احداث جایگاه‌های برداشت آب شرب انتقالی در چند نقطه از شهر تأکید و ارائه طرح‌های پیشنهادی، برآورد هزینه و تأمین اعتبار اجرای این طرح به جلسه بعدی با حضور سایر ارگان‌های ذی‌ربط موکول گردید. 

همچنین موضوعاتی از قبیل نظارت بیشتر بر حفاری‌های سطح شهر و تسریع در اجرای طرح‌های جداسازی آب فضای سبز از آب شرب در این جلسه عنوان گردید.

با همکاری و مساعدت شورای اسلامی شهر میبد، مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) توسط مجمع عاشقان بقیع شهرستان میبد در سالن آمفی تئاترهلال احمر برگزار گردید.

این جشن با هنرمندی گروه هنری حائری‌زاده، سخنرانی حجت الاسلام شیخ مرتضی دهقانی، تواشیح و مداحی برادر تقی زاده همراه بود.

 

Image 13

عکس: میبد ما