در چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد، درخواست مجوز شهرداری با موضوع خرید و حمل شن مخلوط جهت زیرسازی کوچه‌ها و معابر شهر میبد تا سقف مبلغ پانصد میلیون ریال به تصویب رسید. 

در جلسه مورخ 2/9/93 که با حضور کلیه اعضاء تشکیل گردید با درخواست مساعدت به تیم فوتبال شهید ابوالفضل حسینی‌زاده موافقت گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، موضوع اجرای پروژه ساماندهی رفوژ میانی خیابان  قاضی میرحسین حدفاصل میدان شهرداری تا کاروانسرای شاه عباسی به تصویب رسید.

این پروژه با اعتباری بیش از هفتصد و سی میلیون ریال به منظور زیباسازی مسیر گردشگری مذکور تا پایان سال جاری به اجرا در خواهد آمد. 

موافقت با خرید قیر تا سقف مبلغ یک میلیارد و هشتصد میلیون جهت مصرف کارخانه آسفالت و روکش آسفالت معابر از دیگر مصوبه‌های چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، اجرای فاز یک پروژه احداث پارک بانوان در جلسه چهلم شورا مطرح و مصوب گردید از طریق ترک تشریفات مناقصه تا سقف مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال به پیمانکار واگذار گردد.

همچنین در ادامه با مجوز حق بهره‌برداری از پل عابر پیاده‌روبروی ایستگاه مینی‌بوسرانی توسط شرکت کاشی باستان میبد به مدت یکسال موافقت شد. 

همچنین موضوع پرداخت خسارت پس از انتقال 5 مترمربع و تخریب 21 متر مربع از پلاک ثبتی در مسیر خیابان آیت‌الله اعرافی بررسی گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در آستانه آغاز فصل بارندگی و به منظور تسهیل و تسریع در زیرسازی کوچه ها و معابر سطح شهر، مجوز واگذاری خرید و حمل شن در سی و هفتمین جلسه شورا به تصویب رسید.

سقف اعتبار این قرارداد پانصد میلیون ریال می‌باشد و هزینه آن از محل ردیف اعتباری ساماندهی معابر تامین خواهد شد. 

در این جلسه که با حضور کلیه اعضاء تشکیل گردید موضوع تقسیط عوارض یکی از شهروندان در جلسه مطرح و با توجه به درخواست نامبرده تا سقف هیجده قسط موافقت شد.

در سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر میبد که به دستور ریاست محترم شورا به صورت فوق العاده به منظور تعیین تکلیف پرداخت یارانه رانندگان خطوط واحد در هفته اول آبان تشکیل گردید، مصوب شد که یارانه مذکور تا پایان سال جاری و با افزایش نرخ به میزان 25% از طریق بودجه مصوب سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد پرداخت شود. 

همچنین در ادامه، اعضای شورا موضوع اصلاح برخی از ردیف‌های بودجه سال جاری را بررسی کردند که در نهایت با کسر اعتبار از ردیف‌های مورد درخواست شهرداری به مبلغ کل هیجده میلیارد و یکصد و بیست میلیون ریال و اضافه شدن به دیگر ردیف‌های مورد نیاز موافقت شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، با نظر اعضای این شورا، با درخواست مساعدت 50 میلیون ریالی به همایش شهر خلاق موافقت به عمل آمد. 

شهر میبد یکی از 13 شهر در ایران می‌‌باشد که به عنوان كانديداي شهر خلاق در يونسكو انتخاب شده است. همایش معرفی و رونمايي از پروژه شهر خلاق در ميبد در شهریورماه سال جاری با همکاری انجمن مرکز توسعه دانش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در سی و چهارمین جلسه این شورا مصوب شد شهرداری اجرای پروژه محوطه‌سازی میدان دفاع مقدس با سقف مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال به پیمانکار واگذار نماید.

هزینه اجرای این پروژه از محل بهسازی میادین تأمین خواهد شد.

اجرای پروژه مذکور، به منظور انتخاب طرح‌های پیشنهادی و دلایل دیگر بیش از 2 سال متوقف مانده بود و با توجه به موقعیت گردشگری این منطقه، ضروری است تا پیش از فرارسیدن نوروز ساماندهی شود.

«

بسمه تعالی

"بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامی است كه پيروانش بر گل‌دسته‌های رفيع آن اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند" حضرت امام خمینی(ره)

امروز بسیج یک اندیشه، مکتب و یک راهکار اساسی برای حفظ و پاسداشت از ارزش‌های انقلاب اسلامی است و پس از 35 سال که از عمر با برکت شجره طیبه بسیج می‌گذرد همه به این باور رسیده‌اند که آنچه که باعث پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها به ویژه هشت سال دفاع مقدس بوده است وجود روحیه و تفکر بسیجی و ایثار و شجاعت بسیجیانی است که خالصانه در این راه گام برداشتند.

  هفته بسیج را گرامی داشته و فرارسیدن آن را به تمامی بسیجیان به خصوص همکاران و شهروندان بسیجی تهنیت می‌گوییم.

شورای اسلامی شهر میبد

 

»

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر میبد، در سی و چهارمین جلسه این شورا، موضوع خرید آسفالت جهت عملیات تکمیل آسفالت بلوار حدفاصل میدان دفاع مقدس تا دانشگاه آیت‌الله حائری(ره) از طریق سازمان همیاری شهرداری‌های استان یزد به تصویب رسید.

ارزش این قرارداد تا سقف مبلغ هفت میلیارد و پانصد میلیون ریال خواهد بود که به استناد ماده 19 آیین‌نامه مالی شهرداری انجام می‌گیرد. 

فاز اول اجرای پروژه آسفالت بلوار مذکور، در شهریور ماه سال جاری به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری رسید و انتظار می‌رود این پروژه تا پایان سال به اتمام برسد.

در سی و دومین جلسه شورای اسلامی شهر میبد که روز شنبه مورخ 26/7/1393 با حضور کلیه اعضاء تشکیل گردید  مطالب زیر مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه با موضوع تقسیط عوارض صدور پروانه ساختمانی یکی از شهروندان موافقت گردید و موضوع کسر تعدادی از اعتبارات و تخصیص آن جهت هزینه در مواردی دیگر به تصویب نرسید.

در ادامه نیز پرداخت خسارت به یک پلاک در طرح فضای سبز میراث فرهنگی و خرید پلاک واقع در مسیر خیابان آیت‌الله حائری(ره) مورد بررسی قرار گرفت و مساعدت به تیم فوتبال شهرداری میبد موافقت به عمل نیامد.

در پایان نیز مصوب گردید به مناسبت اعیاد قربان و عید سعید غدیرخم به کارکنان شهرداری، بن غیرنقدی اعطا شود.